Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom folyamatosan...

Az anyósom folyamatosan kritizál és úgy kezel mint egy idiótát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Évek óta együtt élünk a párommal. Kb 3-4 hetente látogatjuk őket, de nekem már nagyon nincs kedvem. Úgy kezel minket mint a kisgyerekeket hogy ugye szedünk vitamint stb. És konkrétan azt gondolja, hogy ha ő nincs, nem tudunk mit enni. Én soha egy szóval nem kritizáltam neki a főztjét annak ellenére, hogy mindig ugyanazt csinálja szinte és utána órákig fáj a hasam tőle, mert mindenhez egy liter olajat használ kb. Én gyerekkorom óta nagyon szeretek főzni és tudok is, elég változatosan. És mikor úgy dönt, hogy nincs kedve főzni mikor ott vagyunk (ez elég gyakran előfordul), akkor mondom, hogy én szívesen főzök (pedig én vagyok a vendég). Erre mikor készítem az ételt odajön és nekiáll kritizálni, hogy ugye jól átsült a hús (mert biztos nyersen akarom odaadni) , meg hogy tegyek bele ezt meg azt, meg nem jó amit csinálok stb. A párom többször szólt már neki, de nem érdekli, ugyanúgy folytatja. Aztán ha mégis főz, elcsomagol nekünk egy óriási adagot, hogy "addig se kell rendelni", hiába mondtuk el milliószor hogy majdnem minden nap főzök. Az a másik, hogy már arról is szólt a párom, hogy nagyon nem bírom a napraforgóolajban tocsogó ételt, erre azt mondta csak az jó sütésre, én vagyok hülye, hogy más olajat használok. Annyira rosszul esik, hogy mindig odafigyelek, hogy jókat főzzek, beosztom úgy az időt, hogy ne csak úgy összecsapjam, és nem is várom el, hogy dicsérgessen, de legalább ne ócsároljon, hanem maradjon csendben. Mi a célja ezzel? Sehogy nem lehet leállítani?

2021. jan. 15. 13:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%

Nekunk anyósom sosem csomagol. Mikor csomagolt mindig romlott sonka volt vagy sült csirkecomb, amit már a légy beköpött (mert mindent napokig kinn hagynak az asztalon, nem teszik hűtőbe)

Egyébként is aposom jobban főz, anyósom fél óra alatt bármit megfoz, lehet, hogy fovetlen. Ha nem esszük hisztizik. Ha párom mondta, hogy nem jó, akkor szintén. Én viszont jól főzök, süti sutesnel vérzek el. Ha ott vagyunk mindig kiadja mit kell főzni, elmegy otthonról. De belekot, hogy 2 tojásból én csak ennyi palacsintát csináltam? Ő több mint 30-at csinál, stb

2021. jan. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell ott enni. Probléma megoldva.
2021. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Féltékenykedik,hogy te jobban fõzöl nála.
2021. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
75%
22:20 a férjed kiállt melletted, vagy meg lett a vita közöttetek?
2021. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
88%

24.

Nem volt köztünk semmilyen vita ebben a dologban. Nekem adott igazat a párom, őt is nagyon zavarta hogy folyton csesztettek minket a gyerek témával. Párszor meg is mondta az anyjának a magáét.

Annyi történt, hogy én már nem megyek hozzájuk, mert elegem lett, de a férjemnek mégiscsak az anyja. Igaz ritkábban de látogatja azért. Így Azóta már sokkal ritkábban kerül elő a téma, mert ha anyós megint felhozza, akkor a férjem kihagy egy látogatást. Előbb utóbb csak leszokik róla hogy beleugasson a magánéletünkbe, már ha gyakrabban akarja látni a fiát. Egyelőre jól halad a dolog, legutóbb kibírt 3 hónapot hogy ne dumáljon megint erről. De ezt már ők rendezik egymás közt, én vagy 8 éve kiszálltam, és nem szándékozom ezen változtatni. Nálam leírta magát, ezzel a viselkedéssel ahogy a sógornőm is, aki szintén beszállt anno a dologba.

2021. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
60%

Legegyszerűbb és legjobb megoldás az anyós problémára, ha megszakítod vele a kapcsolatot.

Persze emiatt a párodnak nem kell, de neked egyáltalán nem kötelező mégcsak szóbaállni sem vele.

Ha nyugodt életet szeretnél tedd ezt. Tapasztalatból mondom, nekem ez hozott békét.

Biztos ba*ogatna egy ideig vagy talán örökre, amiért ezt tetted, de kit érdekel? Le kell sza*ni.

Vagy változtat a normálatlan viselkedésén vagy nincs kapcsolat. Ennyire egyszerű.

2021. jan. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Férjed amúgy szokott főzni, amikor a te szüleidnél vagytok látogatóban?

Minden bántás nélkül kérdezem, csak nekem fura, hogy még mindig az az alap, hogy ha nő vagy, neked kell mindenkire főzni, neked kell erről gondoskodni.

2021. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnos nem hiszem, hogy meg fog változni. Sajnos vannak ilyen feleslegesen fontoskodó és kötekedő emberek.

Lehet az zavarja, hogy elvitted a kicsi fiát és most tö fel az inger, hogy anyáskodjon felette.

Nekem anyós jelöltem nagyon hasonló. Bármit csinálunk, az nem jó, ő jobban tudja és mindenbe belekotnyeleskedik.

Kitartást kívánok, ahogy előttem is írták, próbáljatok kevesebbet menni. Az ő szintjére nem szabad lealacsonyodni és amikor arra a kis időra ott vagytok, akkor addig valahogy át kell vészelni.

2021. jan. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!