Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom folyamatosan...

Az anyósom folyamatosan kritizál és úgy kezel mint egy idiótát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Évek óta együtt élünk a párommal. Kb 3-4 hetente látogatjuk őket, de nekem már nagyon nincs kedvem. Úgy kezel minket mint a kisgyerekeket hogy ugye szedünk vitamint stb. És konkrétan azt gondolja, hogy ha ő nincs, nem tudunk mit enni. Én soha egy szóval nem kritizáltam neki a főztjét annak ellenére, hogy mindig ugyanazt csinálja szinte és utána órákig fáj a hasam tőle, mert mindenhez egy liter olajat használ kb. Én gyerekkorom óta nagyon szeretek főzni és tudok is, elég változatosan. És mikor úgy dönt, hogy nincs kedve főzni mikor ott vagyunk (ez elég gyakran előfordul), akkor mondom, hogy én szívesen főzök (pedig én vagyok a vendég). Erre mikor készítem az ételt odajön és nekiáll kritizálni, hogy ugye jól átsült a hús (mert biztos nyersen akarom odaadni) , meg hogy tegyek bele ezt meg azt, meg nem jó amit csinálok stb. A párom többször szólt már neki, de nem érdekli, ugyanúgy folytatja. Aztán ha mégis főz, elcsomagol nekünk egy óriási adagot, hogy "addig se kell rendelni", hiába mondtuk el milliószor hogy majdnem minden nap főzök. Az a másik, hogy már arról is szólt a párom, hogy nagyon nem bírom a napraforgóolajban tocsogó ételt, erre azt mondta csak az jó sütésre, én vagyok hülye, hogy más olajat használok. Annyira rosszul esik, hogy mindig odafigyelek, hogy jókat főzzek, beosztom úgy az időt, hogy ne csak úgy összecsapjam, és nem is várom el, hogy dicsérgessen, de legalább ne ócsároljon, hanem maradjon csendben. Mi a célja ezzel? Sehogy nem lehet leállítani?

2021. jan. 15. 13:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
78%
kezeld te is ugy ahogy o teged
2021. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
19%

Micsoda kiállhatatlan nő.. 4 hetente megkerdezo szedtek e vitamint, meg beszél a fozesrol. Wow. Nagyobb bajod sose legyen

Akkoris ő szülte a szerelmedet, tisztelt minimalisan és légy empatikis, gyakorolj onkontrollt és ne hisztizz. Biztos imponáló a párodnak hogy nincs jobb dolgod mint az anyjánál okoskodni meg neki morogni. Ha b@sz@tlan bagy, tegyetek rola és kevesebbet fogsz nyávogni

2021. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
10es: nem én állok neki főzicskélni hanem mondja hogy neki nincs kedve mi legyen az ebéddel, megcsináljuk e mi
2021. jan. 15. 15:06
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyósom ugyan ez. Én szakács vagyok, de mindenbe belekötött. Aztán mikor kellő kèppen felhúzott, én is elkezdtem. Ez kicsit sótlan, az túl zsíros, pár alkalom után megszűnt, nem kötekedett tovább.
2021. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
64%
Onmagaban abba semmi nincs, hogy vendegkent te fozol ott. A baratod szuleinek vagytok, nem teszel semmi extrat azzal, hogy megfozol. Az viszont furcsa, hogy neki nincs kedve fozni, de azert hozzad odamegy a konyhaba es beleszol. De egyebkent te is kritizalod az o foztjet, szt ugye tudod?😁
2021. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
92%

Anyósom detto. Ez a mániája, hogy van-e mit ennünk?1 27 éves házasok vagyunk 2 gyerekkel. Etető pszichopata, étel fétissel. :D

Egy közös ismerősünk vált, mert az anyós rájuk telepedett, mondtam, hogy nem kellett volna naponta a nyakukra járni, meg vinni a kaját évtizedekig, mert ez nem egészséges, és lám mi lett a vége. Erre anyós: ha nem visznek nekik ennivalót, mit ettek volna? Mondom a csaj ápolónő, a pali hentes, valahogy csak bírtak volna gondoskodni magukról. :D A tönkrement házasság 2 elkallódott gyerekkel jobb?


Más. Anyám kórházba került. Nekem kellett főznöm. Egy semmi kis gulyás leves, olyan jó lett, hogy az alkesz nevelőapám, azt találta ki, hogy biztos anyósom főzte és elküldte velem, én meg az ő babérjait aratom.

Állat idióták. Egyik sem tud mit felmutatni, csak hogy katyvaszt, meg etet...

2021. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Utolsó:ez tényleg durva basszus... Az egy dolog ha valaki segít, de naponta odavinni a kaját és fel se merült benne, hogy két felnőtt ember gyerekekkel, valószínűleg meg tudják oldani? Így nem lesznek sose önállóak,nem csoda.

Meg hát a leves téma is elég durva. Miért hazudnád hogy te csináltad?

2021. jan. 15. 16:18
 18/28 anonim ***** válasza:
88%
@13 de akkor mondd azt neki, hogy nem csinalod meg, mert ugyse fog izleni neki
2021. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
17%
Ne viselkedj úgy, mint egy idióta.
2021. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
94%

Bocs de nem értem minek kínlódsz az ilyennel. Nem lehet és nem is kell mindenkinek megfelelni. Egyszerűen szakítsd meg a kapcsolatot ha az anyósod arra használja hogy kritizáljon/ beszóljon/ megalázzon stb. Nem kötelező ilyen emberekkel körbevenni magad.

Engem másért csesztetett az anyósom, ( azért mert nem akarunk gyereket, neki azzal egyenlő, hogy én nem szülök, pedig a férjem se akar ugyanúgy) meguntam, beszüntettem a magam részéről a látogatásokat, és nem megyek a családi eseményekre sem, évek óta.

2021. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!