Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósotokat vagy az apósoto...

Az anyósotokat vagy az apósotokat,hogyan nevezitek, pl;anyu,apu vagy a keresztnevén szólitjátok?

Figyelt kérdés
2021. jan. 30. 14:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
82%

Tegeződünk, és keresztnév. Nem tudom mi lenne ha nem tegeződnénk, mert önözéshez a sima keresztnéven szólítás furcsán hat, ahhoz meg túl fiatalnak érzem őket, hogy "lenénizzem", "lebácsizzam". Az anyámnak/apámnak semmilyen formában nem hívnám őket, azon egyszerű oknál fogva, hogy nem azok.

Ugyanakkor lehet, hogy a gyerek miatt, de valószínűleg csak a gyerek előtt (tehát négyszemközt nem) ki fog alakulni a mama/papa megszólítás is.

2021. jan. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
82%

Én magázom őket és kerülöm az olyan helyzeteket, ahol meg kellene szólítanom őket a nevükön. Most komolyan gondolkodok, de 7 év alatt egyetlen olyan helyzet se volt hogy valamilyen néven kellett volna szólítanom őket, pedig 2-3 hetente járunk látogatóba.

Ha lesz gyerek valószínűleg mama és papa lesz.

2021. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
A keresztnevükön.
2021. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
80%

Keresztnév és tegeződünk.

Nem tudnám őket nénizni/bácsizni, nagyon baráti a viszonyunk

2021. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
29%
21: szerintem a gyerek előtti másképp szólítás színjáték. Ha a gyerek tud beszélni, és kinyílt az értelme, akkor meg lehet neki mondani, hogy akit apa pistáz (Pistának hív), az neki max. Pista bácsi, ugyanazért, amiért a tanárnak se mondja, hogy Adri, hanem Adri néni(vagy még inkább Adrienn néni).
2021. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
72%
Tegezem őket, keresztnevükön szólítom, kivéve, ha a gyerekekhez beszélek. Pl., ha azt akarom, hogy kérdezze meg a nagyszüleit, hogy hozzányúlhat-e valamihez, akkor kérdezd meg a mamát/papát, vagy pedig így: mindjárt megkérdezzük a mamát. Julika, hogy szeretnéd?
2021. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
22%
Mi egy kis vidéki városban lakunk. Itt esküvő után sértő, ha nem anyunak és apunak hívjuk a másik fél szüleit. Így a férjem is és én is anyunak és apunak hívom őket.
2021. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
70%

Keresztnevén szólítom párom anyját, tegeződünk, de ritkán beszélünk hála az istennek, pedig 300 m van köztünk.

Apját egyszer láttam, magáztam. (párom 1 évben 2x megy hozzá maximum)

Én szüleim nem élnek.

Lányom is keresztnevén szólítja párom anyját, tegeződnek.

Ezt az anyu-aput én sem értem, pedig mi falun élünk.

Mindenkinek van neve, nem?

2021. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámat, apukámat anyunak, illetve apunak szólítom, soha nem a keresztnevükön (Judit, Gyula). Fura lenne!

Anyósom és Apósom nagyon fiatalosak, ötvenes éveik legvégét tapossák(após idén év végén tölti a hatvanat, anyós 2 év múlva). Joli, Imre a nevük, kiborulnának, ha anyu,apuznám őket, egész egyszerűen azért, mert nincs köztünk vérrokonság.

2021. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is, a férjem is tegezzük a másik szüleit (illetve én az ő anyukáját és a párját, aki nem az apukája), keresztnéven szólítva, bár a férjem néha hozzáteszi hogy néni, vagy bá, attól függ, épp hogy jön a szájára.
2021. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!