Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire normális, hogy az...

Mennyire normális, hogy az anyósék rokonsága nem kér bocsánatot?

Figyelt kérdés
Évek óta húzódó sérelem van. Engem és a gyerekeket mondott el minden szarnak anyós. Az a baj, hogy itt mindig rend van, minden nap főzve van. A gyerekek szinte mindig tiszták. Szerinte elrontom a gyerekeket, nincs boldog gyerekkoruk, mert nem szabadok. Urizálunk, mert mi másmilyen színvonalon élünk. Egy szemétnek mondott el. Évek óta nem láttam. Apósom jön, vele küldünk ételt, meg van, hogy pénzt is. Biztos hiányzunk neki. De bocsánatot kérni nem fog. És férjem nővérét is ellenünk fordította. Az is elhordott mindennek, mert elszerettem a kis Béluskáját. Béluska 35 éves.

#bocsánatkérés #mérgezőanyós #elégedetlenrokonság
2021. febr. 28. 18:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
azzal, hogy a megbocsátás =nem cipelsz egy terhet életed végéig=nem vagy lúzer. Szerinted, ha megbocsátok és vigyorogva sétálok tova az élet virághímes mezején ,pillangók után kapkodva és olyan ostoba vagyok, hogy jó mélyre eltemetem magamban azt a csontig hatoló sértést-te azt hiszed, hogy nem kapom meg a pofánvágást legközelebb ugyanattól az embertől? De megkapom.
2021. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Szó sincs virághímes mezőről és pillangókról. Arról van szó, hogy ha valakire évekig haragszol mondjuk egy rossz szó vagy egy veszekedés miatt, akkor az egyszerűen rossz érzés az emberben. Egy tüske. Néha, már azt sem tudjuk, hogy mi miatt haragszunk, csak tudjuk, hogy "ezt az embert nem kedvelem". Ennek semmi értelme. Attól, hogy valakinek szar napja volt mondjuk, és mondott csúnyákat, vagy kifejezte, hogy nem kedvel valami miatt, az nem azt jelenti, hogy rossz ember vagy hogy haragudnod kell rá.

Ugyanakkor nem kell hagyni, hogy bántson. Például ha rájössz, hogy valaki lopott tőled 1000ft-ot, azt meg lehet bocsátani. Ugyanakkor nem fogsz értéket nála hagyni megőrzésre... Ha szóban sérteget folyamatosan, akkor felülkerekedhetsz a dolgon, nevethetsz is rajta, hogy házsártos öregasszony, nem komplett. Azért még haragudni nem kell rá feltétlenül. Sőt, fel sem kell venni...

Volt olyan, aki évekig nem szólt hozzám. Jogosan, mert megbántottam. Próbáltam bocsánatot kérni, az igaz. Aztán egy idő után megenyhült. Végül volt kisebb üzleti ügyünk is és tök értelmesen el tudtunk beszélgetni. Nekem is jobb érzés volt, és valószínűleg neki is. Ettől függetlenül nem keressük egymás társaságát, tudjuk, hogy nem leszünk barátok. De ellenségek sem. Apró szívességeket tudnánk egymástól kérni, bár ritkán fogjuk. De ez így sokkal jobb érzés, mint haragudni egy életen át. Ha haragszol valakire, akkor időnként eszedbe fog jutni, és rossz kedved lesz tőle. Ellenkező esetben nem vált ki ilyen érzést már...

2021. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Az emberi agy ugy van megcsinálva, hogy a rossz dolgokat igyekszik törölni, különben a sok felhalmozott negatívumtól egy idő után megbolondulnál. Tehát amikor már nem is tudjuk, hogy mi miatt haragszunk, az nem azért van, mert kis horderejű volt a sértés, hanem mert természetanyánk így alkotta meg az agyunkat. Én sokszor jártam pórul ezzel, mert a nárcisztikus anyám (aki orvosként ezt pontosan tudta) mindig várt kb.3-4 hetet és akkor kérdezett rá, hogy most mondjam csak el mi is PONTOSAN a bajom- és akkor már hebegtem-habogtam és nem tudtam felidézni, mert keményen igyekeztem elnyomni magamban a problémát.Ez ment 30 éves koromig, amikoris rájöttem erre a mechanizmusra és írni kezdtem a történtekeket, hogy ne felejtsem el ( addigra már tökélyre fejlesztve tudtam nagyon gyorsan felejteni ezeket a sértéseket).És onnantól már nem jártam házhoz a seggberúgásokért, nem engedtem meg magamnak azt a luxust, hogy felejtsek és évekig játssza anyám a kisded játékait velem.
2021. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!