Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom FALUN napi szinten...

Anyósom FALUN napi szinten azon panaszkodik,hogy ugatnak a kutyák,nem tud tőle aludni,miért nem tanítja meg a gazda,hogy ne ugasson a kutya.. Hogy építsem le ezzel a hülyeségével?

Figyelt kérdés
Ő is,ahogyan én is, vidéki volt, most 60 éves. Most is vidéken élünk. Állandó szinten azon morgolódik a kocsiban, vagy beszélgetésnél,hogy ő füldugóval sem tud aludni,mert a szomszéd kutyái így meg úgy..Más témát sem ismer..És hozzátenném azt is,hogy mellettük nincs is kutya, hanem a mi szomszédaink kutyáját hallja, tehát engem merőben jobban kellene,hogy zavarjon mivel én hallom az ugatását, meg a bozótosban való zörgését is. (kuvasz a kutya). Nagyon gyűlik bennem,hogy megmondjam a kutyának az a dolga,hogy ugasson,ha ennyire nem bírja dugó mellett sem,akkor költözzön városba..Hogyan intézzem el békés módon,de úgy,hogy vegye a lapot,és nincs igaza?
máj. 24. 11:27
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
63%

Ne is haragudj, mi is faluban élünk, de a kutyának nem az a dolga, hogy ugasson.

Tréning a csodaszer neve, simán megtanulja az állat, hogy csaholni felesleges. Engem is idegesítene az örökös kutyaugatás, falu vagy sem. Hagyjuk ezt az ostoba sztereotipizálást.

Apósoméknál le van szarva a két kutya, üvöltenek egész nap és éjjel is, a gyereket próbálta bántani a nagyobbik, akkor kicsit elkezdték őket nevelni. ( elkapta a könyökét és alig eresztette el) Minthogy ez nem folytatódott, azóta nélkülem nem mehet oda a gyerek.

Aki azért veszi a kutyát, hogy ugasson, az vigye be és hallgassa egész nap. A kutya egy háziállat, nevelhető. Igen, a tacskó meg a csivava is, itt is van mindkét fajta az utcában és mégsem ugatnak örökké.

Aki meg házőrzést akar, köttessen be kamerát meg riasztót, mert a kutyát úgyis lefújja a betörő vagy megmérgezi.

máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Ez nem agresszív kutya..tudod? És ráadásul tehenek,libák, és a többi állatra vigyáz,ugyan is gazdaság van a szomszédban.Ha jön a róka már pedig jön,akkor a kutyát fogják elaltatni mert elvitte az állatokat és cseszett jelezni, Elég kifordított emberke lehetsz..
máj. 24. 11:41
 3/43 A kérdező kommentje:
Ha érzékeny erre a kis füled,ne lakj falun!!!!!!!!!!!!
máj. 24. 11:42
 4/43 A kérdező kommentje:
Jaaa,és ne keverd ide az agresszív kutyájukat...mert a kérdés igen csak nem arról szólt..Ha veszekedést akarsz ezzel generálni,nálam süket fülekre találsz. Ennyi.
máj. 24. 11:43
 5/43 anonim ***** válasza:
73%
A kutyát nevelni kell, nem kiba..ni a kertbe, aztán szevasz. Foglalkozni kéne vele. Valóban nem jó senkinek sem, ha végig ugatja az egész éjszakát.
máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Nem az egész éjszakát ugatja végig,hanem párszor ugat,ha rókát lát, vagy mozgást érzékel (vadat)....... Az,hogy anyósom hisztit csinál belőle,mert a kutya párszor ugatni mer, abszurd.Ő is ugat,mégsem lehet nevelni..
máj. 24. 11:53
 7/43 anonim ***** válasza:
31%
Jó, ugat, mert rókát lát. Utána mi történik, kimegy a gazda és elkergeti a vadat? Vagy megijed az ugatástól a vad és elfut?
máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
79%

Le lehet pontozni 1-est, meg engem is nyugodtan, de igaza van. A házőrző és a terelő kutya is nevelhető, sőt kell is nevelni. Ha folyamatosan ugat a kutya, akkor minden félórában kirohansz, hogy na most viszi a róka a tyúkot? Nem jobb, ha meg van nevelve az az állat és akkor jelez, amikor tényleg kell?

Az egész nap indokolatlanul csaholó kutya neveletlen és elhanyagolt. Nyugodtan meg lehet ezen sértődni, de ez az igazság. Ja és falusi vagyok és mindig is volt kutyánk, és furcsa de mindet meg lehetett tanítani viselkedni.

máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
33%
audiológia. Anyámnak így derült ki, hogy recruitment-je van.
máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
15%
Költözzetek el faluról, nagyon tré hely.
máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!