Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehetséges hogy megbánja ezt...

Lehetséges hogy megbánja ezt a férjem valaha? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hosszú leszek bocsánat.

Férjemmel tönkre ment a kapcsolatunk. Egyrészt anyós miatt, másrészt mióta megszületett a fiunk férjem teljesen megváltozott. 7 hónapos babánk van egyébként.


Anyós a kezdetektől álszent bájolgó boszorka, aki a fiait manipulálja. Több barátnőt is elmart. Mivel elég hamar hozzám költözött a párom, igy azt gondoltam, majd minden problémán felül kerekedünk. Tudom nem kellett volna hozzá menni meg szülni neki, ne is mondjátok. De a fiam a legnagyobb kincs, úgyhogy nem bánom.


Anyós az elején kb másfél-2 évig ex barátnőt istenítette, össze jártak, buli együtt, ahhoz szaladt be amikor szült, készenlétben volt éjjelente (nem férjem az apa), ahhoz ment minden nap utána (unokája születésekor nem így volt) az a szép, az a jó. 3,5 év alatt egy kezemen meg tudom számolni hányszor mondott rám bármi jót. Ekkor még párom megkérte hogy legalább úgy találkozzanak hogy nekünk ne keljen a csajjal.


De persze a szapulásom ment, párom általában félre vonult, a legtöbbet négyszemközt kaptam, a párom elsem hitte. Aztán terhes lettem össze hazasodtunk, az az időszak jó volt.


Aztán utána jött a gyerek neveléssel kapcsolatos okoskodás.. amit még lenyeltem max nem úgy csináltam ( nem adtam a pár hónapos gyereknek mézet, tortát, nyalókát stb) nem lehetett a kicsit rá bízni mert mindent ellenkezőleg csinált mint ahogy megkértem, pl hátra fektette a bukós hasfájós gyereket, és ott hagyta kiment az udvarra cigizni, úgy hogy a gyerek fent az emeleten ő meg süket. Hagyja hogy a gyerek rágcsálja a mérgező növényt, nyalja a ragasztót, tényleg ilyen abszurd dolgok. Férjem se meri rá hagyni egy percre sem.

De ezt még megpróbáltam szépen megbeszélni, megkérni, egyik fülén be másikon ki, így maradt a folyamatos mellette levés , mert úgy voltam legalább szereti az unokáját.



Vettünk házat, odajött az első pillanatban, és magyarázta mit hogy hová hogyan, nekem beleszólásom sem volt semmibe. Ez így ment míg elnem ment a kedvem az egésztől. Mindegy úgy voltam ezzel is, majd megbeszéljük férjemmel, csak úgy lesz ahogy együtt szeretnénk.

De azért kértem rengetegszer szóljon anyjának, egyrészt ne szóljon bele mindenbe , másrészt a gyerek nevelésbe se , és működjön együtt. Persze férjem nem szólt. Én meg kaptam csak a beszólásokat miért nem vagyok jó anya. Pl hagyom a kúszó felfedező gyereket a földön játszani. 😂 De ellentmondásos dolgok is voltak, először reméli hogy minél tovább szoptatom, nem kell neki ennie mast jó sokáig, utána pedig miért nem adok már neki süteményt 4 hónaposan. Úgyhogy tényleg semmi sem felelt meg neki ahogy csináltam😬


Na aztán ahol betelt a pohár pár napja, úgy volt férjemék kivágnak egy korhadt fát az udvarban. Anyós hívott, ő ott pakol, szanálja a cuccaink, már ki van vágva minden (olyanok amiket megbeszeltunk maradnak) meg kit kell oda hívni, mit kell csinálni.

Na ott kifakadtam megmondtam hogy ne rendezkedjen ott, ne szóljon bele semmibe. Mondtan hogy vannak problémák amiket megkéne beszélni, úgy volt átjön este és megbeszéljük. No a drága nem jött azóta sem ,írtam neki kulturáltan, nem válaszolt, hívtam nem vette fel. Másnap kiderült hogy már a párom volt barátnője bevan vonva a dolgokba , persze ő ezt tagadta, hazudott össze vissza, összefüggéstelenül, mindenki más hibás, K"a volt... a barátaim, a fiúk volt barátnői (akiket elmart) , én menjek orvoshoz, bánja nem b..ott ki onnan amikor oda mentem stb , Szóval csak kulturáltan a mama, engem meg sem hallgatva nem együtt működve nem megbeszélve. Ja természetesen férjem telefonjáról hívtam.. még fiának is hazudott, aki anyjának hisz, mert ő azt mondta, teljesen mindegy hogy összefüggéstelen, és egyértelmű hazugságok.

Lelki világáról még annyit, teszi a szépet, szent idézetekkel tele a Facebook, de folyton pletykál, ócsárol, megitél mindenkit.

pl. szomszédjának nyalizik , milyen szép a babajuk, aztán a 7 hónapos gyerekre utána mondja nekünk, dehogy szép csúnya mint egy down koros. 😡

Férje meghalt, azóta a fiai kapják a manipuláciot,: bezzeg apátok élne, megszültelek kényeztetettelek felneveltelek titeket mostmár nektek kell engem, tartoztok. Ha valami nem úgy van max rosszul van. Stb... Persze anya a minden a szent.


Egyébként visszatérve, a kifakadásom után párom elcuccolt anyucihoz, éjszaka visszajött végül a gyerek miatt,(őt tényleg imádja) de mondta hogy engem utal, legszívesebben beverne stb. Én sírtam, mint már rengetegszer nem számított. Szegény 60 éves beteg asszony otthon sír.(hajaj tudnátok miket csinál a beteg asszony , persze ilyenkor beteg).

Azt mondta férjem ház övé marad ,(anyánál ott a hatalmas, 5szobas ház, amire amúgy párom is fizeti a hitelt, és részben az övé, de oda nem megy vissza, én maradjak gyerekkel albérletben, nekem kifizeti a dolgok felét esetleg, de már abban is varial. Ettől mondjuk nem félek, sajnos közös hitelünk is van, de van félretett pénzem, meg stabil munkahelyem, max hamarabb vissza megyek dolgozni. :/ inkább tartok attól később elakarja venni a gyereket, volt már beszólása, hogy szerencsém hogy még szoptatom. De nem hiszem hogy elvennék mert semmi ok rá.

Viszont sajnos családom, testvérem nincs, csak távolabbi rokonok. Úgyhogy úgymond teljesen egyedül vagyok. Mondjuk hála istennek csodás barátaim vannak.

Férjem azt mondja ne gondoljam hogy én valaha is fogok párt találni, gyerekkel senkinek nem kellek már soha (nem vagyok amúgy csúnya, sokan dicsernek most is, sosem volt gondom a pár kereséssel, most is lennének jelentkezők de persze nem érdekel) Teljesen lerombolták mióta szültem az önbizamam, férjem sosem dicsért azóta meg külsőre, sőt még a szeretleket sem hallottam, egyedül abban elismer hogy a gyereknek jó anyja vagyok, meg az együttlétet elvárja, amúgy nem érdeklem, még beszélgetni sem akar.

De egyszerűen nem érzem szépnek magam, érdekesnek meg pláne. Tényleg félek ennyi problémával és gyerekkel nem kellek senkinek(csak arra max, mint ahogy férjem mondja)

Nagyon vágyom egy erős válra aki nem csak bánt, hanem becsül és szeret. Persze nem most.

A férjem ezek után már nem tudom úgy szeretni, hatalmasat csalódtam benne, gyerek miatt persze eltűröm itt, mert imádja apukáját. Anyóssal persze nekem no kontakt, picit láthatja elmegyek itthonról addig. Ugyhogy próbálok velük együtt működni a pici miatt.

De azért jól esne a lelkemnek ha egyszer azt mondaná férjem megért, sajnálja hogy ilyen volt velem, és tényleg nem volt szép az anyjától. Lehetséges ez?

És lehetséges egyszer még fontos lenni valakinek?

Én apa nélkül nőttem fel rossz anyával, nem szeretném ezt a fiamnak. Persze mindig az apja lesz az apja. De jó lenne a család. :(

Bocsánat kicsit kusza voltam, de kevés az időm. 😬



2021. márc. 15. 10:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
23%
Bocs, de mit keres elérhető közelségben olyan, ami nem való a gyerek kezébe, szájába?
2021. márc. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

“ Távolságtartási felesleges, nem ütne meg, csak mondja, nem bántott úgy sosem”


Igen, én is ezt hittem, amíg meg nem kaptam az első pofont az exemtől.

2021. márc. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
95%
Én holnap felkeresnék egy ügyvédet, és mindent kisajtolnék a válás alatt amit tudok. A férjed meg vegye el az anyját. Az én anyósom se piskóta ("kissé" pszichiátriai eset) , de én nem hagytam magam (párom hajlandó volt leállítani miután szóltam neki (szerencsére annyi esze nem volt, hogy ne a párom előtt szóljon be) , csak ezért nem szakítottam vele).
2021. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
98%

Oké, szerintem csak ki akartad önteni a szíved valahol, azért van itt ez a hosszú történet, és a már-már költői kérdés. Megbánhatja-e a férjed? Megbánhatja, de a bőréből nem fog tudni kibújni, alapvetően mindig lapítani fog anyukával szemben, amíg csak lehet, erre van kondicionálva gyerekkora óta. Te meg eléggé kiábrándultál már most is.

Egyébként még a megbánás sem olyan valószínű, mert ahogy írod, belecsúsztatok a klasszikus gyerek utáni eltávolodásba, és a férjed közömbös irántad, néha még bánt is verbálisan ("úgysem kellesz senkinek" - ez nagyon durva). Ha késznek érzed magad a válásra, akkor azt hiszem, azzal jobban jársz.

2021. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem, a férjed belátható időn belül nem fog megváltozni, és van esélyed arra, hogy ebből még fizikai bántalmazás is lesz. Az erőszakos párkapcsolatokra jellemző a ciklikusság - nő a feszültség, kirobban, megbánja és bocsánatot kér. Itt nem fogunk belőled pszichológust faragni, de talán érdemes olvasgatnod a nane.hu szórólapjait és összevetni a te életed egyes jelenségeivel.

2. Sürgősen menj ügyvédhez, mert az anyagi dolgaitokat rendezned kell. Az egy szál fizetésedet majd magadra és a gyerekedre költsd, ne fizess úgy hitelt, hogy a férjed nevére kerül a ház.

3. Ugyanilyen sürgősen keress magadnak egy terapeutát, mert aki ilyen körülmények között gyereket vállalt és házasságot kötött, majd mindezek után még mindig próbálja menteni a menthetetlent és mindemellett "erős vállra" vágyik, az meglehetősen elesett és sérült lélek lehet. Márpedig ahhoz, hogy a gyerekdből ne legyen lelki sérült, erős, magabiztos, nem kiboruló anyára lesz szüksége.

2021. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én szüleim sokáig nem váltak el és rohadtul utáltam gyerekként, hogy látom hogy szapulják az anyámat (csak ő nem tudott elválni, mert nem volt hova ezért tűrt amíg nem jött össze elég pénz). Ne hidd, hogy a gyerekeddel jót teszel, hogy ilyen környezetben nő fel, hidd el sokat sírtam gyerekként, hogy váljanak már el, az apa/nagyszülő nem minden mert a gyerek nem hülye és észreveszi, hogy fura a kapcsolatotok.

Válj el és költözz MOST.

2021. márc. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
“ Távolságtartási felesleges, nem ütne meg, csak mondja, nem bántott úgy sosem” Neked nem elég nagy baj, ha mondja? Én el nem tudom képzelni a páromról,hogy ilyet mondana. A férjeddel vannak bajok elsősorban, nem az anyóssal.Két ember kapcsolatáért soha nem a 3. a hibás, legyen az anyós, szertő, szomszéd , kolléga stb. A 15-össel értek egyet, Neked is szükséged van terapeutára.Álom világban élsz, az önbizalmad lerombolták mér. Amúgy miért ne találnál párt gyerekkel. Nézz körül, aki akar talál.
2021. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

15-esnek igaza van!

A nyugalomra vágyás nem jó sajnos, nem műkszik. Akkor lesz nyugalom, ha most a sarkadra állsz és önállósodsz minden szinten.

Az önbizalmad meg szándékosan rontották le, vedd észre, találsz majd párt magadnak! De akkor lesz esélyed, ha most ebből kimászol előbb!! Hülyeség ez a gyerekkel már senkinek nem kell a nő duma.

2021. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

off


De ez a toljunk a pár hónapos gyerek arcába mindenféle édességet minden idősebb anyós mániája? Mert az én anyósom (sógornők gyerekeivel) és barátnőm anyósa is ezt csinálja és itt is sok kérdésnél olvastam már ezt.

2021. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

"Lelki világáról még annyit, teszi a szépet, szent idézetekkel tele a Facebook, de folyton pletykál, ócsárol, megitél mindenkit."

"pl. szomszédjának nyalizik , milyen szép a babajuk, aztán a 7 hónapos gyerekre utána mondja nekünk, dehogy szép csúnya mint egy down koros."



Dettó anyósom. Ezektől az ájtatoskodó idézetektől agyvérzést kapok, írja, hogy áldás az égben meg hasonlóak, közben amikor gyászoltam rokonom azon derülgetett, hogy mennyi jött fel rám, hogyan néztem ki a fekete ruhában.

2021. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!