Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Érdekelne a véleményetek a 40...

Érdekelne a véleményetek a 40 éves fiú és anyja kapcsolatáról?

Figyelt kérdés

Velemenyetek érdekelne azzal kapcsolatban, hogy barátom közel 40 éves, egy faluban élünk a szüleivel.

Az anyja minden reggel meleg reggelit készít neki, és a további etkezesekre is mindig athivja/ áthívná. Ilyenkor talál, kiszolgál, minden ami a kajával jár.

Nyilván én is készítek itthon kaját, jól főzök nem ezzel van a baj. És van, hogy amit én készítek kaja megy ki a kukába, mert ő máshol fogyasztotta a vacsorát, amire én az ő adagját is számoltam.

Engem eléggé zavar, hogy az anyós ennyire benne van a fia etkezteteseben.

És itthon felém is van egy ilyen elvaras, hogy tegyem elé az asztalra a kaját, ha hideg kaját enne, akkor én csináljam a szendvicset stb.

Ez nekem nyilván nem tetszik, mert van elég dolgom ezen felül is, és szerintem ő is meg tudja csinálni, de mivel az anyja ehhez szoktatta így nem tudom ezt "kinevelni" belőle.

Most el kellene fogadnom az ő kapcsolatukat, hogy az anyja ezzel segíti őt, és beallni ugyanebben a Sorba, vagy kiallni amellett, hogy amit tudsz készítsd el magadnak, nem egy nehéz feladat?



2021. márc. 31. 08:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Egy anyában genetikusan benne van, hogy még a 60 éves magzatát is táplálja.

Nyilván a párod vevő erre, mert ha nem menne az anyjához minden reggel kajálni, akkor az anyja leszokna erről.

Csupán azért, mert az illető férfi, nem jár neki a kiszolgálás, de ha valamivel el van foglalva, vagy olyasmiben fáradt ki, ami közös érdeketeket szolgálja, akkor nyilván elé lehet tenni a kaját és nem elvárni, hogy csinálja meg magának.

Beszélj a pároddal és ha semmi nem változik, akkor első lépésben ne főzz rá, ...a többit meg az idő majd megoldja!

2021. márc. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Az én anyósom is kiszolgál bennünket, mikor ott vagyunk, szerintem egy szülőnek szimplán jól esik, ha gondoskodhat a gyerekéről - de itthon nem várja el ezt a férjem, nincs ilyen. Van hogy én dobom össze a kaját, van, hogy ő csinál nekem, ennyi, de nem várja el, hogy folyton kiszolgáljam, csak mert az anyukája a csillagokat is lehozta neki az égről.
2021. márc. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem lehet megbeszélni vele és az anyjával, hogy mire számíts, mikor hol eszik, hanem elvárja, hogy nálad is meg az anyjánál is legyen megfőzve, ő meg majd megy, ahová kedve tartja, akkor meg kell mondani neki, hogy amint a legközelebbi vacsora, amit főztél a kukában landol, onnantól te csak magadra főzöl, ő meg oldja meg az étkezését anyucival úgy, ahogy tudja, meg esetleg minden más egyéb szolgáltatást, amire igényt tart. Jó lenne, ha elgondolkozna azon, hogy kivel él párkapcsolatban! Neked ugyanúgy jogosan lehetnek elvárásaid, például az, hogy ketten legyetek benne abban a kapcsolatban és ne hárman!
2021. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit bunkó a párod.
2021. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem innentől akkor csak magadra főzz, hátha észreveszi magát. Mondd meg neki, hogy ha ő anyukánál már úgyis bekajált, akkor te minek főzz neki otthon is? Feleslegesen nem kellene az ételt továbbra is a kukába dobni, már bocsánat Kérdező, de azért ennyi eszed lehetne!

"Kinevelni" meg egy 40 évesből nem sokat fogsz tudni. Egyébként, ha már megmondod neki a fentieket, azt is említsd meg, hogy nem teljesen normális, hogy felnőtt férfi minden nap eljár az anyjához enni. Ennek lehet, hogy ők örülnek, de ezt meg kell akadályoznod, mert a következő az lesz, hogy költözzetek egyenesen oda!

2021. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Drágám, ma is anyádnál vacsorázol? Rendben, akkor ott is aludhatsz, a másnapi reggeliig.
2021. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
40 éves fiú?
2021. márc. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Régebben az én párom is ilyen volt, annyi különbséggel, hogy 23 évesen még az alsógatyáját is az anyja választotta ki neki a boltban, neki csak annyi volt a dolga, hogy rábólintson, hogy jó lesz-e vagy sem 🤣🤣

Szerencsére azóta vége lett a kapcsolatnak, de azért kedves kérdező neked se ártana beszélni a pároddal, hogy akkor hármasban vagy kettesben lenne jó az a párkapcsolat. Mert ahol vannak már ketten, ott a harmadik az sokszor felesleg.

2021. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%
Ha csak a barátod, akkor az anyja nem az anyósod. Mit foglalkozol vele, hogy hol s mit reggelizik?! Had menjen!
2021. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
Egy szülőben mindig megvan ez a gondoskodó üzemmód. A baj az, ha tőled is ezt az anyukaszerepet várja el.
2021. márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!