Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy akadályozzam meg hogy...

Hogy akadályozzam meg hogy apósom ide költözzön?

Figyelt kérdés

Néhány éve vettünk egy házat egy nagyon aranyos kisvárosban, Pest megyében. A férjem szülei ki voltak borulva, hogy milyen messze költözünk, így már nem fogunk tudni hetente odajárni, és nagyon sok ocsmányságot összehordtak, hogy megakadályozzák a költözést. Mi viszont erősek voltunk, és nagyon akartunk már egy kis nyugalmat tőlük, több időt kettesben tölteni, stb. Szóval csakazértis költöztünk. A férjem pedig mindig dicsérte a települést, csak jót mondott róla, hogy a szülei elfogadják, és sikerült is, mert egy ideje nem piszkálnak.


Viszont most a szülei válnak és az apja ide akar költözni, mert hogy annyit áradoztunk a városról hogy megtetszett neki és ő is itt akar lakni. A férjem örül neki, hogy közelebb lesz az apjához, én viszont féltem a családi békénket, amiért megküzdöttünk. Sokkal jobb volt amíg mindenkitől egyenlő távolságra voltunk és a távolság miatt végre nem volt sértődés abból ha egy vagy két hétvégét kihagytunk. Nem mellesleg apósommal nincs semmi közös témánk, mindig olyan feszült és merev a hangulat ha beszélgetnünk kéne. De a férjem kiborulna ha nem mennék vele látogatni. Szóval valahogy meg kéne akadályoznom hogy a közelbe költözzön, de úgy hogy ne én legyek a családromboló sárkány.


2021. ápr. 10. 09:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
29%

1. Beszelj bele

2. Ne jojet hozzatok de a ferjed mehet egyedul

3. Ne menj latogatni minden alkalommal ha menne a ferjed

4. Mi van a te szuleiddel???

2021. ápr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az apósod nem tudott lebeszélni téged a költözésről, úgy te sem tudod majd öt. Ez ilyen dolog. Felnőtt embereknek nem lehet meg szabni, hova költözzenek.
2021. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

A kérdést olvasva elöször azt hittem, hozzátok akar költözni!

De így nem értem, ha csak azonos városban akar élni, az miért gond?

Hozzátok ne engedjétek be, csak meghívással - havi egy alkalom böven elég - , a párod ne menjen minden nap/minden héten oda és ennyi.

2021. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

"A férjem kiborulna, ha nem mennék vele látogatni." És akkor mi van? Ezen a gondolatvonalon indulj el.

Nem te leszel a családromboló sárkány, az após lesz az, az a jóslatom, hogy ennek nem lesz jó vége. Bár biztató, hogy a férjed határozottan kiállt a költözésetek mellett. Mindenesetre kommunikálj az érzéseidről őszintén vele, hiszen életed párja.

2021. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Én is azt hittem, hogy a lakásodba akar beköltözni. Ki vagy te, hogy megmondd, hogy ki melyik városba költözhet? A megyéből nem akarod kitiltani véletlenül? "ne én legyek a családromboló sárkány" - hát, saját bevallásod szerint pedig az vagy.
2021. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%
Durva, hogy te akarod megmondani, hogy felnőtt ember melyik városba költözzön... Kicsit sem vagy önző típus. "De a férjem kiborulna ha nem mennék vele látogatni." Teljesen jogosan borulna ki.
2021. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
42%

1-es, már elnézést, de mi az, hogy kitiltja a FÉRJE ÉDESAPJÁT a KÖZÖS otthonukból?! Mert Ő nem jön ki vele? Hát azért álljon már meg a menet. Az teljesen érthető, ha van egy épeszű korlát a látogatásokra, ne állítson be szó nélkül meg ilyenek, de fel nem foghatom, ilyet hogy mernek egyesek megtenni, hogy életük szerelmének szüleit ki akarják tiltani a gyerekük házából.


Kérdező, ha úgyse jó a viszonyotok, miért lenne gond, ha nem mész te is vagy csak néha? Nem fogsz neki hiányozni, a költözésnél is a gyerekük távollétét nehezményezték, nem a tiédet. Ettől persze még nagyon nem kellett volna felnőtt létükre óvodás módjára hisztizni, de te sem vagy jobb, hogy meg akarod szabni a párod apjának, hogy hova költözhet.

2021. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
16%
Nekem egyből az jutott eszembe, hogy nem lehet ez kicsit gyanús?Szóval,hogy először apósod jön,utána meg beállit anyósod,hogy akkor jön ő is.De ne legyen igazam..
2021. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%
9-es, olvasd el rendesen a kérdést, nem hozzájuk akar költözni, hanem csak ugyabanna a VÁROSBA
2021. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

9-es: após-anyós válnak, biztos, hoy nem fognak utána összeköltözni!

Másrészt nem a kérdezöhöz akarn beköltözni, csak abba a városba, ahol élnek!

2021. ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!