Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy az anyósom...

Mit tegyek, hogy az anyósom ne akadályozzon az edzésben? Nincs joga beleszólni.

Figyelt kérdés

Hobbi szintű testépítő, fitness mániás vagyok, és nemrég teherbe estem. Amíg lehet, folytatom az edzést, és ennek megfelelően étkezem.

Anyósom meg akarja tiltani, ezt nekem, nem hagy békén, valamint folyamatosan azzal jön, hogy a "porok" ártanak a babának, meg, hogy szülés után végleg abba kell hagynom az edzést, és "normálisan" kell kajálni, és, hogy fogadjam el, hogy húsos leszek, és legyek normális anyuka.


Hogyan állíthatnám le?


2014. szept. 18. 20:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%
Milyen porokat szedsz?Gondolom nőgyógyásszal megbeszélted.Anyuka vegyen nagy levegőt és dolgozza fel.
2014. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%
Ha a szép szóból nem ért, mondd el neki csúnyán. A férjed/párod mit szól ehhez egyébként? Ő is szólhatna a mamának, hogy foglalkozzon a saját dolgával, ez kizárólag csak rátok tartozik.
2014. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
Minek belemenni ilyen vitába, feleslegesen? Csak nem velük élsz, ha már jön a gyerek. Persze már rég nem járok edzésre porokat meg már tervezéskor abbahagytam aztán kész.
2014. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%

azt mondják hogy az első 2 hónapban nem szabad edzőterembe járni mert elmehet a baba... utána tornázhatsz,tudod hány kismamát láttam a konditeremben?:D

hatalmas pok has,és lábgépeznek,sulyzó,stb.szép izmosak,és csak a hasuk "nagy" na nekik a jó,mert

1: nem lesznek narancsborosok

2.szép az alakjuk

3.hamar visszaállnak a régi formájukhoz..

attól mert valaki terhes,és anya lesz nem kell elhanyagolnia magát...

orvossal beszéltél? mennyi idos hkm vagy?

2014. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
Igazából sehogy sem fogod tudni leállítani. Egy idős ember sosem fogja megérteni, hogy ma már nem az elhízásról meg az eltunyulásról szól a terhesség. Inkább hagyd rá és ne szólj hozzá, találkozz vele kevesebbszer.
2014. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%

A "porokról" konzultálj orvossal, és a megfelelő táplálkozásról is. Csak a régi idők mamijainak a téveszméje, hogy "kettő helyett kell enni". Nem kell, de ha eddig sok minden kimaradt a testépítés miatt az étrendedről, akkor nem árt átállni.

A sport, edzés nyugodtan mehet addig, ameddig jól esik. Ha nem, a szervezeted jelezni fog, hogy mikor elég.

Az a fontos, hogy felismerd és beismerd, ha már nem úgy megy, mint rég és pihenj, ha az kell.

Szülés után meg aztán végképp nem kell abbahagynod az edzést, ésszerű testmozgással könnyedén visszanyered az alakod.

2014. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
31%

"Szülés után meg aztán végképp nem kell abbahagynod az edzést, ésszerű testmozgással könnyedén visszanyered az alakod."


Ja csak a teje apad el.

2014. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
57%
Nincs joga beleszólni. De szerintem ne is foglalkozz vele, ennyi. Orvosoddal egyeztesd, hogy mit és mennyit szabad. Én mondjuk nem vagyok testépítő, de 3 gyerek után is vékony vagyok, a szülés nem =elhízás.
2014. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
7. Ez így nem igaz, bár biztos van, akire ilyen hatással van, de nem mindenkire. En mozogtam, egy éven túl szoptattam mind a hármat, nem befolyásolta a mennyiséget.
2014. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

"fogadjam el, hogy húsos leszek"


Egyáltalán nem törvényszerű, hogy aki szült, annak húsosnak kell lennie. Megfelelő odafigyeléssel és mozgással nem egyenesarányú a túlsúly megmaradása szülés után.


A popokról azonban mindenképpen beszélj az orvosoddal! Azokat lehet, hogy hanyagolni kell. És arra is készülj fel, hogy idővel, ahogy nő a hasad, az edzésterveken, gyakorlatokon is változtatni kell majd. Kezdj el utánanézni kismamatornáknak, kimondottan nagy hassal végezhető gyakorlatoknak, és lassan állj át. És étkezésben is fontos odafigyelni, hogy a baba minden tápanyagot rendesen megkapjon!


Szóval a testmozgást nem kell abbahagyni sem a terhesség, sem a szoptatás alatt, de ésszerűen át kell gondolni, hogy mit szabad, hogy és mennyit. És fel kell tudni ismerni a határokat, nem erőltetni, ami már nem megy, mert abból baj lehet.

2014. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!