Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnam megertetni anyossa...

Hogy tudnam megertetni anyossal, hogy ostobasagokat mutat a gyereknek?

Figyelt kérdés

Anyos heti 2-3szor atjon segitseg gyanant. Ameddig itt van, en el tudom intezni a dolgomat, meg azokat amiket gyerek mellett nem tudok.

Nade. Ilyenkor "lefoglalas" cimszoval ezeket csinalja a gyerekkel:

- all az ablak elott vele es rohog, ahogy uti meg rugdossa az ablakuveget

- tekergetteti a suto gombjait

- kiszedeti a koszos kulcsot a zarbol, had ragja(van sajat jatekkulcsa a gyereknek)

- kipakoltatja vele a fiokokat mert az is milyen vicces

- folyatja a csapbol a vizet

- a telefon zsimorjat huzgaltatja, mert mennyire tetszik neki


Mondtam mar neki nem egyszer, hogy ezeket melloze legyenszives, mert ha nagyobb lesz azt hiszi a gyerek, hogy milyen jo dolog a bekapcsolt sutot matatni, vagy az ablakot utogetni. De egyszeruen nem fogja fel, vagy csak szimplan leszrja amit kerek tole. Volt ebbol mar egy osszeveszes, akkor nem jott egy hetig, mert hogy kepzelem, hogy megmondom neki mit csinaljon az unokajaval. Parom mellettem all, o is probalta felvilagositani az anyjat, hogy ezeket mellozze, de az se erdekli.


Mondjam meg neki, hogy akkor inkabb ne jojjon, vagy hagyjam, had csinalja a gyerek? Mi az aranykozeput?

Azt megjegyzem, hogy nem erdekel a sertodese, szivem szerint elkuldtem volna mar a busba parszor. Egyszer megtettem es en voltam a vilag leggonoszabb embere, hogy nem engedem a gyereket kibontakozni. De nem erdekel, nekem nem palya a fent emlitett dolgok. De hogy ertessem megis meg vele, ha ennyire nem erdekli?


2021. júl. 21. 09:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
24%
Adj neki ötleteket mivel foglalja el a gyereket és biztonsági kamerát szerezz be:D
2021. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nem pont ez volt a helyzet,visszamentem dolgozni,és a velünk együtt élő anyós volt a 2 évesemmel arra a pár órára.

Néha hajmeresztő dolgokat tanított a gyereknek,mikor szóltam érte,megkaptam a pofámba,hogy ha ennyire nem tetszik ahogy ő NEVELI! a gyerekemet,akkor minek dolgozok?!előjött ez is,hogy nehogy már én mondjam meg mit csinálhat az unokájával!nincs arany középút...

Aztán mikor egyszer megkérdeztem,hogy mégis hogyan értessem meg a gyerekkel,mit szabad és mit nem,ha ő sem érti,azt válaszolta az a te dolgod hogy megtanítsd ezekre,én azért vagyok,hogy kényeztessem és a kedvébe járjak...

Hát köszi...

Évekig (mai napig is) tartó harcok következtek


(Az meg hogy ingyen bébicsősz!hagyjuk már!nem volt ingyen.kb 2 évig egyetlen fillért sem adott a rezsibe.Sem.)

2021. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
Keress egy fizetett baby sittert! Anyóst ne hagyd többet kettesben a gyerekkel úgy a gyerek 7-8 éves koráig. Addigra a gyereknek feltehetőleg több esze lesz, mint most az anyósnak. Ezt csak azok miatt a tevékenységek miatt írom, amik veszélyesek, ezekből kettő van: az ablak üveg ütögetése és a sütőgombok tekergetése, főleg, ha gáz. A vízfolyatás sem tetszik, mert pazarlás és nem környezettudatos. A fiókból kipakolás oké, ha be is parkolnak utána és ha nem a konyhai késés fiók vagy a ti fontos irataitokat tartalmazó, stb.fiók. Vezetékes telefon zsinórjának huzogatása nem gáz, az nincs áram alatt. Kulccsal játék oké, de nem engedném szájba venni. De ki tudja, még miket csinálnak...
2021. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
10# a normal haztartast elvegzem, a kerti munka mint mondjuk funyiras na az még nem megy egy 8 hos gyerek mellett.
2021. júl. 21. 11:50
 15/24 anonim ***** válasza:
24%

14-re:

Vigyél ki egy rossz plédet, azt terítsd le, és tedd rá a babát. Ő elnézegeti a fűszálakat, a kertet, nézi, hogy te mit csinálsz, és elég jól elvan. Néha oda kell menni megszeretgetni, mert "anyahiánya" van, de elég jól lehet mellette dolgozni. Mondjuk ez benzines fűnyírónál nem jó ötlet, mert az általában túl hangos és félelmetes egy ekkora babának. Valamint erős napsütésben arra ügyelni kell, hogy a baba árnyékban legyen, ha másképp nem, akkor valami napernyő védelme alatt.

De a helyedben inkább minden efféle problémát megoldanék, mint hogy valaki a házban arra tanítsa a kisbabámat, hogy üsse, rugdossa az ablaküveget, kulcsot adjon a szájába stb.

2021. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
35%
Igenis hagyod, hogy csinálja. Tudod, hogy veszélyezteti a gyerekedet, mégis rábízod. Ugyanolyan hibás vagy, mint anyósod, sőt rosszabb.
2021. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom utál téged, hogy kibaszásból ilyenekre uszítja a gyereket, hogy hátha te szívod meg vele. Mert gondolom arra pontosan figyel, hogy akkor ne legyen baj, amikor ő is ott van. Na, de ha ő nincs ott, csak te, és akkor történik valami, akkor aztán hajaj. Én inkább ebből a szögből közelíteném a problémát. Ugyanis nem hiszem el, hogy ilyeneket enged, vagy tanít valaki egy ilyen pici gyereknek, aki maga is nevelt legalább egyet. Ez ellened szól telibe. Gondolom legalábbis, hogy nem fogyatékos vagy demens.
2021. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%
Ha megy, ne engedd be. Tervezd meg a napjaidat úgy, hogy egy nap el tudj intézni mindent - arra az egy napra hívj babysittert. Meg van oldva minden.
2021. júl. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%

17-re:

Igen, ez bennem is fölmerült, hogy ha a gyerek egy év múlva kiüti az üveget, akkor vagy röhögni fog az anyós a menyén, hogy kárt csinált neki a gyerek, vagy el lesz hordva minden sz...nak, hogy nem vigyázott rá eléggé.

És most fogja megszokni a kisbaba, hogy mit szabad (lehet) és mit nem! Ha azt szokja meg, hogy jó móka az üveget ütni és rugdosni, abból később életveszélyes sérülések lehetnek! Vagy mondjuk belemegy üvegszilánk a szemébe és megvakul!

Épp ezért szinte bármi mást jobb megoldásnak tartanék, mint hogy az anyóssal legyen a gyerek.

2021. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%
Szomszédban nem akad egy tini, aki levágja a füvet 2-3 ezerért?
2021. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!