Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Erre mit valaszolnatok?

Erre mit valaszolnatok?

Figyelt kérdés

A parom nem magyar, kulfoldon elunk.

Minap Anyoseknal ebedeltunk, aki amugy egy muvelt asszony. Mondtam neki, hogy a parom mar milyen sokat ert magyarul es tud beszelni is egy kicsit.

Mire felem fordult es jott a kerdes:

- Hogy mondjak magyarul azt, hogy Bas**m az Anyadat?


Mondtam, hogy ilyen kifejezes nincs a magyarban. Hirtelen jobbat nem tudtam kitalalni. Nekem ez baromi kellemetlen, mert nem szokas nalunk (de tole sem hallottam meg) ilyen stilusban beszelni.


2021. aug. 31. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Megmondtam volna, hogy mondják.
2021. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Hát ennek alapján az anyós nem lehet túl müvelt, kulturált nö!

Eleve, aki ilyen stílust használ, az már nem igazán pozitív, de akinek egy idegen nyelvböl ez a legfontosabb tudnivaló, az igen alja valaki.

Szerintem jól reagáltál, ebböl talán ért.

(Megkérdezheted, milyen országban éltek?)

2021. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem humorizálni probalt de valami eléág sajatos stilusban.
2021. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Hehe, nyilván abból indult ki, hogy felnőttek idegen nyelven először a káromkodást tanuljak meg. Na m3g a pasi a csajozós dumát. Hollandiában élek, a múltkor a lengyel kolléganőm büszkén említette, hogy a pasija tanítja a hollandra, és ezt a "neuken in de keuken" mondattal illusztrálta. Hát ami röhögés ott volt.... A pasi azt mondta neki, azt jelenti a mondat, takarító a konyhát. Nos, a mondat pontosan forditva baxni a konyhában... De pl a szállítónk évekkel ezelőtt Magyarországra is járt, jelenleg a szokeszlete a jössz dugni, faxom, baxd meg és szeretlek.
2021. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nemetorszag, de lengyelek.
2021. aug. 31. 17:49
 6/12 A kérdező kommentje:

Elotte amugy direkt mondtam neki, hogy csunya szavakat nem tolem fog tanulni.

Amugy neha az en szam is elhagyja valamilyen csunya szo, de azert Anyosnak ezt oda mondani. Nekem kellemetlen.

2021. aug. 31. 17:51
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Lengyelek, ezzel mindent elmond....
2021. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kellemetlen lett volna, megkérdeztem volna, hogy pontosan miért ezt akarja tudni?
2021. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
az én párom is előbb tanulta meg a bazmeget mint a köszönömöt, nincs ebben semmi. a legtöbb embert a káromkodások érdeklik elsőre egy idegen nyelvben, mert az vicces
2021. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:
76%

"Hogy mondjak magyarul azt, hogy"



De ezt most milyen nyelven kérdezte? Magyarul? Lehet, nem is tudta, hogy mit jelent. Vagy lengyelül? Vagy angolul? Mert azért a motherfucker ott nem egészen azt jelenti mint nálunk.

2021. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!