Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kezeljük jól a párom...

Hogyan kezeljük jól a párom vallásos szüleit?

Figyelt kérdés
Párommal Pesten lakunk közös albérletben, 3 éve vagyunk párkapcsolatban, a szülei 170km-re laknak, ritkán találkozunk. Párom szülei múlt hét folyamán jelezték, hogy a 09.04-i és 09.11-i hétvégén nálunk szeretnének aludni, mert részt vesznek az Eucharisztikus programsorozaton. Természetesen szeretettel vártuk őket, sőt, minden programunkat lemondtuk hétvégére, hogy őket kísérgethessük Pesten „nehogy elvesszenek”. Szombat reggel meg is érkeztek. Párom anyukája a lakásunkat bejárva megállapította, hogy a párommal mi nemhogy közös szobában, hanem közös ágyban alszunk és kijelentette, hogy: „Nem volna jó a vallási programokon olyanoknak részt venni, akik házasságon kívül nem mondanak ellent a test bűneinek.” Először nevettünk a dolgon (főleg a párom), de gyorsan kiderült, hogy komolyan gondolta. A programokon így végül egyedül vettek részt, de azért az ellátást és szállítást elfogadták tőlünk. Már előre gyomorgörcsöm van a jövő hétvégétől, mert a pápa látogatása miatt biztosan jönni fognak. Annyira más világban élnek, tartok az újabb váratlan konfrontációktól. Hogyan kezeljük a szüleit? Mit tennétek a helyemben?

2021. szept. 6. 09:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Nem veletek van a baj. Sajnos elég sok vallásos akarja ráerőltetni a nézeteit másokra (persze van kivétel). Szerintem meg kellene próbálni leülni és megbeszélni, hogy ti nem éltek ilyen vallásos életet, és ezt tartsák tiszteletben. Nem tudom, mennyire makacsok, és fog-e hatni, de első körben szerintem ezt próbáljátok meg.
2021. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%
Szeretettel, elfogadással, megértéssel kezeljétek. Ne érezd sértve magad, se bántva...ezek nem az ők gondolataik, de erre nekik kell majd rájönni, segítség nélkül.
2021. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Mondd nekik, hogy teljesen megérted, ha nem akarnak magatokfajta paráznákkal egy fedél alatt lenni, ezért nem sértődsz meg, ha más szállást keresnek.
2021. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Párodat és anyukáját is hibásnak érzem ebben a helyzetben.

Először is, ha egy fiatal pár egy lakásban lakik, akkor nagyon ostoba az az anyuka, aki ebből nem jön rá, hogy szexelnek is. Ezt 170 km-ről is le kéne venni és nem a helyszínen adni a meglepett embert.

Másrészt a párodnak ismernie kell az anyukáját. Biztos, hogy párod pontosan tudja, hogyan vélekednek erről helyzetről a szülei. Akkor meg az alábbi lehetőségei lettek volna:

a) Úgy él, ahogyan a szülei helyesnek tartják (mert ő is úgy tartja helyesnek). És akkor mindenki őszinte lehet a másikhoz.

b) Felvállalja otthon, hogy igenis együtt laktok, és nem csak a költségek csökkentése végett. Így a szülei már korábban szembesültek volna ezzel a ténnyel, akár konfliktus okoz ez, akár nem.

c) Lehet sumákolni is, de akkor meg ki kell találni valamit, ha eljönnek meglátogatni titeket. Én nem is értem: amikor összeköltöztetek, nem akartátok bemutatni nekik, hol, hogyan éltek? (Ezt mindkettőtök szüleire értem.) Miért egy világméretű kongresszus kell ahhoz, hogy ők meglátogassanak titeket?


Végül is nagyobb gond nem lett belőle, csak ti nem vettetek részt a rendezvényen. Amúgy, ha tőlük függetlenül bementetek volna, úgyse vették volna észre.

Ugyanez érvényes a jövő hétvégére is.


Mindettől függetlenül a párodnak le kéne ülnie anyukájával vagy a szüleivel, és megbeszélnie, hogyan éltek. Nem kell a szüleinek ezzel egyetérteniük, csak tudjanak róla és legközelebb ne lepődjenek meg.

Amúgy mióta éltek együtt? Tervben van a házasság?

2021. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell "kezelni"?

Nem kellett kisérgetni őket, nem kellett a nagy rendezvényen ott lennetek. Hétvégén jönnek,ételt, italt szállást adtok nekik , a többit ők majd intézik maguknak.

Ha ezen a hétvégén sem vesztek el, akkor jövő héten sem fognak.

2021. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Ha esetleg össze akartok házasodni készülj a harcra a templomi esküvő miatt :D
2021. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
45%

Keményen meg kell mondani hogy ti így éltek és pont. Sajnos ez van, és ezen nem fogtok változtatni senki más kedvéért sem.

Vagy lehet kedvesebben 5-10 mondatban is ugyan ezt. Anyuka úgy néz ki mindenhol főnöknek érzi magát. Papának meg ha nem akar egyedül maradni mindenben egyet kell értenie...


Nem tudom mennyire lenne jó ötlet egy hangos szex 1-2 este. :)

2021. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Ha annyira nem akarsz velük találkozni, akkor esetleg használd ki az alkalmat és arra a hétvégére utazz haza a szüleidhez. Vagy aludj egy barátnődnél.

De egyébként sem kell velük csinálni semmit, főleg nem leállni vitatkozni. Aki ilyen megszállott vallásos, arra úgyse tudsz hatni. A beszólásokat szépen elengeded a füled mellett. Messze laknak, nem kell őket sokat elviselni.

2021. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Ismerek olyan családot, ahol a családfő azt is ellenezte, hogy a fia együtt éljen a barátnőjével házasság nélkül. Ott harcoltak ellene, de végül az apa volt erősebb és szakítottak. Aki makacsul hisz az ilyen régi elvekben, azt nem győzöd meg az együttélés előnyeiről vagy a kapcsolat tisztaságáról. Anyósodék mennek, esznek és alszanak nálatok, ennyi. Amíg nem neveznek sehonnai ribinek, addig nem látok nagy gondot ebben.
2021. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem a problémát. Annyi volt a gond, amit itt leírtál? Mert ez még aránylag korrekt. Mama úgy van vele, hogy ha így éltek, akkor nem vagytok ilyen buliba valók, de amúgy nem papol órákig, hogy márpedig vagy külön költöztök, vagy házasság. Szerintem ez tiszta, és nem akarja rátok erőltetni a nézeteit.


Én is szoktam a dédit misére fuvarozni, meg vissza is, de nem maradok végighallgatni q szöveget. Sőt, dédi nem tudja kezelni a telefonját, úgyhogy a plébit szokta megkérni, hogy hívjon fel a mise végén. A plébi meg felhív engem, kb. 10 másodpercig beszélünk. Aztán ha személyesen találkozunk, akkor néha megjegyzi, hogy nem kell elhúznom a francba, engem is szívesen vár a misén, ezt udvariasan megköszönöm, és ennyi.

2021. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!