Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nevelőapa? Hogy kezeljük az...

A nevelőapa? Hogy kezeljük az eltérő véleményeket?

Figyelt kérdés
2éve együtt lakunk a párommal..jòl kijövünk nincsenek problémáink..ezt az egyet kivéve.2gyerekem van 9és 7 évesek. Neki nincs gyermeke. Szereti nagyon őket de az állandò piszkálòdástòl falnak megyek..amire azt mondja hogy ő csak jòra akarja őket nevelni. Pl.egy ebéd abbòl áll hogy hogy fogja a villát,kanalat,miért nyùl kézzel bármihez..miert könyököl..ha azt nem akkor miert van lenn a keze stb. Ezek mind olyan dolgok amiket én is elmondok és igaza van..de ùgy hiszem azért ne abbòl álljon az ebéd hogy figyeli a gyereket és 200dolgot felsorol amit nem jòl tesz. Ha rászòlok hogy hagyja békén akkor meg èn vagyok aki nem hagyja hogy ő szòljon és összeveszünk. Ùgy gondolom a szigorùbb anyák közé tartozom..de ne vigyázállásban legyen a gyerek egész nap...a pàromnak is igaza van mikor szòl nem basztatja őket ok nélkül. Mégis ùgy érzem két tűz között vagyok..Vkinek ötlete? Másoknál hogy működik ez?
2020. jan. 26. 16:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

A gyerekek azt fogják látni, hogy mindig össze vesztek, ő mindig rájuk szól minden apróságért.

Ez eléggé lerontja a kapcsolatukat. Később viszi a tieteket is.

2020. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Az az ötlet, hogy sürgősen döntsd el, a pasi a fontosabb, vagy a gyerekeid, mert ez így nem mehet tovább. Vérszerinti szülő se szekálja már 0/24-ben a gyereket, nemhogy egy idegen!
2020. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem akartam hozzászólni, de leírom: Nővérem hasonlóért hagyta ott a párját. Neki akkor nyolcéves fia volt, és ugyanez volt, a pasi folyton csesztette ebédnél. Miért így eszi, miért úgy, miért nem eszi meg ezt vagy azt, miért teszi oda a villát, stb. (pedig a pasinak volt saját gyereke is, akit az exfeleség nevelt). Nővérem 1 év után átgondoltan szakított a pasival (természetesen előtte többször jelezte a pasi felé, hogy neki ez így nem oké). (Egyébként ő is igényes, következetes anyuka, ezt onnan is tudom, hogy most ez a gyerek már 16 éves, és a középsuliban az osztályfőnöknő mindig azt mondja, hogy "bár ilyen jól nevelt, udvarias fiúból lenne még húsz az osztályban".)

Kérdező, gondold át, hogy Neked mi mennyit ér.

2020. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szeretik egymást. Ha ùgy érezném hogy komolyan bántja őket már nem lennénk együtt.Hármasban éltünk a párom előtt ìgy tudja hogy bármikor meg tudom ezt csinálni ùjra is. Nekem nevelőapám volt 15évig aki állandòan bántott szòban és fizikailag is. Szòval vmi köztes megoldás lenne jò..ő csak jòt akar de ez màr sok én meg ùgy érzem.
2020. jan. 26. 16:27
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

A párod elvileg jót akar, de rosszul csinálja.


Beszéld meg vele - nem kaja közben vagy a gyerekek elött -, hogy az ebéd/vacsora ne a stresszelésröl szóljon. lyenkor ne a gyerekeket akarja nevelni, hanem egyen ö is nyugodtan, meg az egész család is.


De ezt feltétlen kettötök közt (a gyerekek nélkül) kell lerendezni, és neked ragaszkodni kell ahhoz, hogy ezzel álljon le, vagy ha nem akar/tud, akkor egyen külön! Hidd el, ez az opció jó eséllyel meggyözni, ha nem, akkor meg tényleg egyetek nélküle.

2020. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

3-as vagyok.

Nővéreméknél is szerette a pasi a nővérem fiát, és a srác is szerette őt. (Utána, külön költözés után is megmaradt a barátság a pasi és a srác között, de már nem éltek együtt.) Semmi sem fekete vagy fehér. (De a napi szintű b..sztatást egy szerető embertől sem tűrném én sem a gyerekemmel kapcsolatban).

2020. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem napi szintü a basztatás..de több vitánk is volt már ebből. És ùgy gondolom ha közös gyerekünk is lenne annál sem hagynám ezt..nem érzem hogy ez arròl szòlna hogy ők CSAK az én gyerekeim.
2020. jan. 26. 16:42
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
Értem, szóval már el is kezdted a pasit vedeni, hogy de amugy tök jó fej. Aha, persze. Ha értelemes lenne megértene hogy fogja be a szajat eves közben, de nem megy neki. Védd csak, csak később nehogy a gyerekeid már ne bízzanak benned.
2020. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Közös gyereknél nem biztos hogy ezt csinálná. Általában a sajáttal elfogadóbbak a szülők. Nekem azért megfordult a fejemben,hogy nem e direkt csinálja,és ezzel a csak jót akarok dumával próbál téged leszerelni. Próbálj egy alkalommal úgy viselkedni,vagy enni az asztalnál,ahogy a fiad teszi. Ha neked is szól érte,akkor nem csak a gyerekben látja meg a hibát. Viszont,ha neked semmiért nem szól,akkor kipécézte magának a fiadat és mindig cseszegetni fogja majd mindenért. Én is ilyen helyzetben voltam. Igaz a páromnak is volt egy fia,ráadásul 5 évvel idősebb az enyémnél. De amíg az enyém szerinte rosszul fogta a kanalat,az övén nevettek,mikor hangosan böfögött az asztalnál.
2020. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
Ha verné a gyerekedet, arra is találnál neki mentséget. Elnyomod magadban az ellenséges gondolataidat. Nem ehet nyugodtan szegény gyerek, aztán majd nézel, amikor evészavarossá válik az étkezés közben zaklatástól. Szerintem undorítóan viselkedik a "párod".
2020. jan. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!