Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek igazságos, ha...

Szerintetek igazságos, ha anyósomnak 3 fia van, kettőnek most volt az esküvője és az egyiknek 350 ezret fizetett és semmit nem adott, míg a másiknak kifizetett egy milliót és még a táncpénzbe is dobott be?

Figyelt kérdés
Már régóta feltűnt, hogy az egyik gyerekre szívesebben költ. A páromnak és nekem most volt az esküvőnk múlt hónapban. Mi szerény lagzit tartottunk, mindössze 46 fővel. A rá eső rész 350 ezer forint volt, amit ki is fizetett és utána közölte, hogy nászajándékot nem ad, mert ő kifizette az esküvőnk felét. A múlt hónap végén volt a párom öccsének is az esküvője. Ahogy én spóroltam, hogy ne kerüljön sokba, ők szórták a pénzt. 180 fős lakodalom, ilyen-olyan videós meg sofőr, fél milliós díszítés. A rá eső rész a meghívott 60 fő után 1 millió pár ezer forint volt. És akkor akadtam ki, amikor bedobta a 20 ezrest nekik a táncpénzbe, ráfogva, hogy az nem nászajándék. Azért mert nekünk nem a buli az életünk, ennyivel kevesebb kell hogy járjon? így háromszor annyit költött rájuk mint ránk. Hol itt az igazság?

2021. szept. 17. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
91%
sehol. Kérdezzen rá a párod (ne te!) nála, hogy miért van ez a megkülönböztetés?
2021. szept. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
78%
Milyen rá eső rész? Ti házasodtatok. Ha felnőtteset játszotok, fizessétek. Ha nincs pénz, nem kell lagzi. Nekünk szűk család volt és kész.
2021. szept. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 anonim ***** válasza:
72%
Hát,b+, nem semmi milyen pofátlan vagy!Jesszusom,még ha tenne is különbséget a gyerekei közt,ahhoz neked semmi közöd nincs!
2021. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Mindkettőtőtöknek kifizette a lakodalom "ráeső"részét.
2021. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 anonim ***** válasza:
71%

Az lenne igazsagos, h ne legyen kulonbseg, valoban.

De van. S szerintem neked ehhez semmi kozod igazabol. A parod anyja. A te szuleid amugy mivel jarulnak hozza az uj eletetek kezdesehez?🤔 Mert arrol nem esett szo.

Szerintem ebbe oly' felesleges belemenni, csak turaztatod az agyad, csak turkalsz mas bukszajaban. Attol nem lesz tobb, meg mint mpndtam sztem nem sok kozod van hozza, h kinek mennyit ad a penzebol. Meg akkor sem, ha igazsagtalan.

Lehet azert kaptatok kevesebbet, mert anyos anyagiasnak lat...

2021. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 anonim ***** válasza:
72%

Jaj, be legyünk már àlszentek...


Ez a "ráeső rész" mondjuk tényleg rossz megfogalmazás, mert végülis nem kötelező egy szülőnek belefizetni a gyereke esküvőjébe, de ha már megteszi, akkor igenis illik egyenlően pénzt adni a gyerekeknek.


Nem ekkora különbséget tenni, hiszen ezzel tulajdonképpen azt üzente, hogy az egyik gyerekét jobban szereti, amit anyaként kimutatni - még ha így is érzi - gáz. Nem lenne képem ilyen különbséget tenni a gyerekeim között, mert életre szóló fájdalmat okozhatok vele, hogy őt kevésbé szeretem, mint a testvérét.


Ez a véleményem. A kérdezőnek még lehet ugyanez a véleménye, és valahol az sem igaz, hogy nincs köze hozzá, hiszen már családtag.

2021. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/103 anonim ***** válasza:
77%
Azért szép család, ahol a nagy felnőttek házasodnak de pénze rá egyiknek sincsen :D
2021. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 anonim ***** válasza:
81%

Most komolyan? Es ha a ti eskuvotok 5 millioba kerult volna, akkor o fizesse a cirka 2,5 millat?!


Oruljetek, hogy egyaltalan fizetett, mert vegulis a ti eskuvotok. Nem kotelesseg. Nem o tehet arrol, hogy ti szereny eskuvot akartatok.

Az pedig szerintem pofatlansag, hogy azt lesed, ki mennyit dob mas kosaraba...

2021. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kár volt a "ráeső rész" kifejezést használni, de az itt kommentelőket sem értem. A szülők elég gyakran fizetik az esküvőt, de minimum beszállnak. Ez nem azt jelenti, hogy nincs pénzük. Én részben egyetértek, részben nem. Mivel nektek kis esküvő volt, így nyilván kevesebbet fizetett a lagziba, mivel kevesebb a fogyasztás is, és ahogy leszűrtem, mindkét esküvőn a felét fizette. Szerintem ezzel semmi baj. Ami már nagyon érdekes, hogy az egyik gyerekének adott ajándékot, a másiknak nem. Ez nagyon furcsa.
2021. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 anonim ***** válasza:
75%
Azért más, hogy beszáll, de itt elvárja mindkét gyerek, hogy más fizesse az ő bulijukat.
2021. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!