Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez helyes, igazság...

Szerintetek ez helyes, igazságos döntés anyám részéről?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni, nálunk be kell adni a közösbe minden hónapban ami oké, azonban anyám azt találta ki hogy még testvérem 20-at ad be addig én 80-at adjak. Miért? Testvérem keresete 140.000, enyém pedig 200.000 és így "egálban" leszünk, 120 marad mindenkinek és "nem lesz vita". Hát én nem ezért jártam ki az egyetemet és sorolhatnám, természetesen el fogok költözni de nyilván nem megy egyik napról a másikra, de már arról is volt szó ha elköltözök akkor is adjak valamennyit mert meg kell segíteni a családot... Anyám keresete is 140 körül van, apám pedig nem él velünk.


Mit gondoltok erről? Szerintük irígy vagyok a pénzre és így lenne igazságos.


2021. jún. 5. 19:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
99%
Az hol igazságos, hogy te négyszer annyit adsz, mint a tesód?
2021. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%
Az az igazságos ha ugyanannyit adtok bele (nálunk is így volt, míg a szülői házban laktunk, a rezsibe szálltunk be, mást mindent magunknak vettünk, külön hűtőn is voltunk, külön főztünk már stb). Inkább tesód keressen jobb melót, Te meg had koncentrálhass az álmaidra és a jövődre. Életed végig nem támogathatod őt, pláne nem ennyiből. Inkább félretennéd azt a pénzt, minthogy Téged nézzenek eltartónak.
2021. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%
Miért trollkodsz? Nyilvánvaló, hogy nem igazságos. Bérelsz egy szobát és lelécelsz. NEM adsz haza, és ennyi. (Nem azért, ha kevés a pénzük, adhatnál haza, de ilyen "elvárások" mellett nyilván nem.)
2021. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem igazságos. Anyád egy rohadék, de neki ne mondd ezt, mert ha kirak, rájössz, hogy mire elég a 80 ezred.
2021. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem baromira nem igazságos. Az ilyen hozzáállás arra tanít, hogy ne is törekedj többre, mert úgyis elveszik tőled és ugyanannyi marad, mint annak aki kevesebbet tesz érte.


Gondolom ezen a helyzeten semmi nem segít, csak az ha majd el tudsz költözni.

Ha nem otthon laksz már, akkor csak úgy adj haza pénzt, hogyha megteheted. Nagyon szép dolog segíteni, de ez nem lehet elvárás..

2021. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
36%
Úgy lenne igazságos, ha mindketten 80 eFt-ot adnátok be a közösbe.
2021. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Én is érzem hogy nem igazságos, csak a közeli családtagok szerint rendben van, így legalább ugyanannyi pénzünk lesz. Akárhányszor hozom fel hogy ez nem oké, mindig jön hogy az irígység... Csak kíváncsi voltam a véleményetekre, akiket nem befolyásol az anyám.
2021. jún. 5. 19:27
 8/34 anonim ***** válasza:
97%

Először is kérdezz rá, hogy neked miért kell ennyivel többet adnod. Ki a fenét érdekel, hogy ugyanannyi marad-e? Te több pénzért dolgozol, jogos, hogy nálad kéne több pénznek maradnia. Megmondod, hogy annyit adsz, mint a testvéred, mert ugyannyiba "kerültök" otthon, és kész. Ha esetleg engem kidobnának emiatt, keresnék egy szobát, és az életben nem keresném őket többet, ha már ennyire pénzéhesek.

Másodszor pedig, költözz el minél előbb, és ha nincs tényleg hatalmas szükségük a pénzre, akkor ne adj nekik semennyit. Egyedül ők irigyek a pénzre, úgyhogy én egy forintot sem adnék nekik ennyire undorító hozzáállással. (Amúgy persze nem vagyok ellene a családtagok esetleges anyagi megsegítésének, de ez nem normális elvárás a családod részéről.)

2021. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%
Ez tuttira troll kérdés. Ha nem az, akkor menekülj. Ma.
2021. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%
80 ezerből akár bérelhetsz egy kis garzont, vagy szobát. Akkor semmit nem kell hazaadni
2021. jún. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!