Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem ajánlják fel, hogy...

Miért nem ajánlják fel, hogy tegeződjünk? Csak szerintem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint 2 éve vagyunk együtt a párommal, már együtt is élünk. A szüleit is két éve ismerem, nagyon kedvesek velem, panaszra nincs okom. Én magáztam őket az elején, ők kapásból letegeztek. 25 éves vagyok, eddig minden párom szülei felajánlották a tegeződést (igaz volt, aki csak később).


Nekem ez nagyon fura, kicsit lekezelő, hiszen én is ugyanúgy dolgozó, önálló felnőtt ember vagyok, mint ők.

Mellesleg páromnak van még 3 tesója, mindhárom párja (férfiak és nők is vegyesen) tegezik őket. Igaz, ők mind régebb óta vannak együtt, mint mi, de úgy gondolom, a mi kapcsolatunk sem olyan friss, hogy ez ok lehetne.


Ti mit gondoltok erről? Nálatok ez hogy van? Talán az elején, amikor letegeztek kellett volna nekem is visszategeznem őket, de ha most egyik napról a másikra elkezdeném őket tegezni, az fura lenne, vagy nem?



2016. nov. 17. 13:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
46%

Hat ez eleg kinos, mindenesetre en megmondanam, hogy ez engem zavar es en kernem meg oket, hogy tegezodjunk rendesen.

Amikor eloszor talalkoztam a baratom szuleivel, akkor csokolommal koszontem nekik es egybol le is csesztek viccesen, hogy ez nagyon csunya volt es felejtsem el :-)))

2016. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
34%
Most komolyan. Csak ennyi a bajod?
2016. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
86%
Anyósoméknak is 2-3 évébe került, mire kinyögték, hogy tegezzem őket. Addigra érett meg bennük az elhatározás. :D Nyugi, ha a többiek mind tegezik őket, neked is fel fogják ajánlani, ha már úgy érzik, eléggé családtag vagy.
2016. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
65%
Biztos, mert gyerekarcú lányka vagy és nevetségesen nézne ki. 25 évest én is letegeznék 46 éves létemre. Egyébként nekem is van egy élettársam, 49 éves, az anyukáját én is magázom, ő pedig "fiam"-oz, és tegez, 72 éves az öregasszony. Simán letegezhetném, de mivel én székely vagyok, a szüleimet is magázom, mert így tanultam meg. Szerintem tegezd le őket és, ha szólnak, akkor majd magázd őket, de nem hiszem, hogy szólni fognak. Egyébként a fiam barátnője engem is magáz, ízlések és pofonok, fiatal vagy, ne háborodj fel ezen.
2016. nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 A kérdező kommentje:

Fiatal vagyok, igen, de ugyanúgy felnőtt, mint ők. Nem vagyok gyerekarcú sem. Évek óta teljesen önálló, tehát tényleg semmi gyermekit nem láthatnak bennem. Szerintem egyszerűen csak így várják el a tiszteletet, no, de akkor ez legyen kölcsönös szerintem.


És igen, 2-es, engem ez zavar. Főleg, hogy a többiek mind tegezik őket.

2016. nov. 17. 13:59
 6/92 anonim ***** válasza:
83%

A tegezést az idősebb ajánlhatja fel a fiatalabbnak. Semmi esetre se tegezd le a szülőket, ha nem szólítanak fel rá!

Esetleg puhatolózz a párodnál, ő szólhatna a szüleinek.

A 3 tesó párjaikkal házasságban élnek? Lehet, hogy esküvő után engedték a szülők a visszategezést.

2016. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
84%

Nekem sem mondták, hogy tegeződjünk, pedig mi már 6 éve együtt vagyunk, szinte a kezdetektől fogva együtt is élünk.

Jóban vagyok a szüleivel, ők is szeretnek engem, szóval nem tudom, mi az oka ennek.

Nagyon nem szeretem ezt a dolgot én sem, de nem illik ezt a fiatalabbnak kérni.

Viszont 10 hónap múlva esküvő, abban reménykedem, hogy ott majd változik esetleg ez a dolog.

2016. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
94%

Mi magázódunk 6 év után is pedig házasok vagyunk gyerekkel 30 felett,anyós meg 55.

Nem zavar nem tul jo a kapcsolat ugyse meg nem is látom gyakran

2016. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 A kérdező kommentje:

"Semmi esetre se tegezd le a szülőket, ha nem szólítanak fel rá", ugyan nem szólítottak fel rá, de ők engem letegeztek, tehát feljogosítottak rá.

A testévrei közül ketten házasok, egy nem és jegyben sem járnak.

2016. nov. 17. 14:11
 10/92 anonim ***** válasza:
77%

Megértelek, nekem is rosszul esne, ha nekem magázódni klne, engem meg csak úgy simán letegeznek. Olyan lekicsinylő dolog ez.

Ha ők nem tegeznének, akkor elfogadnám, hogy még nincs tegeződés és nem zavarna, gondolom a kérdező is így van vele.

De ebben az esetben kényelmetlen ez.

Nem tudom mi lenne a megoldás... én biztos nem szólnék, mert az megint olyan, hogy nem maguktól, hanem a párom nyomására kezdtek el tegezni.

Letegezni őket meg nem illik, mert az idősebb szokta felajánlani a tegezést.

Tehát próbálj meg türelmes lenni. :/

2016. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!