Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valószínűleg nem lehet megfele...

Valószínűleg nem lehet megfelelni az anyósomnak?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt a párommal, anyósjelölt pont előtte ment nyugdíjba, hogy mi összejöttünk. Amikor megismertem egy empatikus, érzelmes, érzékeny nőt ismertem meg személyében.


De folyamatosan konfliktusa volt minden családtagjával. Minden sérelmét szerette dédelgetni, és mivel nyugdíjasként rengeteg idő rászakadt a napja jelentős részét azzal tölti, hogy kesereg azon, hogy mások bántják. Eleinte még hittem az érveinek, de mikor én kerültem sorra és tisztán láttam az én verziómat, elkezdtem árnyaltabban látni a képet.


Egy idő után elkezdett a páromnak megjegyzéseket tenni a hátam mögött, hogy ez meg az a félmondatom nem tetszett neki, vagy egy apró megmozdulásom aminek én magam semmi jelentőséget nem tulajdonítottam (párommal viccelődünk és ennek fültanújaként komolyan vette a poént és felhánytorgatja őket).

Én egy laza ember vagyok, aki nem szívja mellre a sérelmeket, elfelejtettem ezeket gyorsan, betudtam annak, hogy a családi konfliktusai miatt most nagyon érzékeny.


De múltkor csinált valamit, ami átkattintott valamit az agyamban, és megszűnt minden empátiám iránta. Nagyon rossz passzban volt lelkileg, így úgy döntöttem a közeli étterembe meghívom ebédre. Ott próbáltam megnyugtatni őt, hogy minden jó lesz. Megköszönte az ebédet, úgy búcsúzott el tőlem, hogy ez most nagyon jól esett neki, nagyon szüksége volt már erre, hogy valaki így törődjön vele, és nem győzött ölelni, még sütött nekem utána sütit is. Eltelt azóta két hónap. Párom most mondta, hogy az anyósjelöltem gúnyosan megjegyezte egy engem szidalmazó beszélgetés közepén, hogy "könnyű úgy ebédre hívogatni, hogy más pénztárcájából". Elsőnek azt sem tudtam hogy mi van. Kiderült, hogy ő "látta", hogy a bankkártyán, amivel fizettem, azon párom neve van és szerinte a párom pénzét verem el. Soha nem volt még nálam a párom bankkártyája, és visszanéztük a tranzakciókat, az én kártyámról történt a fizetés, párom aznap nem is használta a kártyáját. Bezzeg ott és akkor nem mondta ezt, mézes-mázos hangon magasztalt engem. De megjegyezném: ahhoz sem lett volna semmi köze, ha a pároméról fizetek. Mi van, ha tartozik nekem és így akarta volna rendezni a helyzetet pl.?


Bennem valami megváltozott ezután. Már nem sajnálom őt, inkább szánalmat érzek. Teljesen elvesztette a hitelességét a szememben. Rájöttem, hogy neki nem tudok megfelelni, mert mindig fog találni valamit, amit felróhat ellenem, és soha nem a szemembe fogja mondani.


Több kérdésem is lenne:

1. Valószínűleg ennyi idősen ez már csak egyre rosszabb lesz? (Párom szerint nyugdíjba menetel előtt nem volt ilyen)


2. Hogy kezelhetném ezt a szituációt a legbölcsebben? Szívem szerint a lehető legkisebbre csökkenteném a köztünk lévő kapcsolatot, de nem biztos, hogy ez jóra vezet.


2021. szept. 20. 21:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ez ám kezdődő demenciából adódó paranoia is lehet az asszony részéről, nagyszülémnél is így kezdődött.
2021. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy te is irtad, nyugdijas es sok ideje van. Valoszinu emiatt a viselkedese miatt is van ugymond egyedul.

Szerintem az a legjobb taktika, ha ezeket nem veszed fel, csak annyit kommunikalsz, talalkozol vele amennyit muszaj. Ha a parod a "te oldaladon all", akkor folosleges ragodni rajta.

2021. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Pedig látszólag úgy tűnik, hogy vág az esze, és az emlékezete is jó. Nem keresi a szavakat, pörög a nyelve, neveket, arcokat, helyzeteket egyből felidéz. Mindent el tud helyezni időrendben, emlékszik apró dolgokra is pontosan. Ezért is csodálkoztam, hogy miért a párom nevére emlékszik a bankkártyán. Mert úgy láttam, hogy az agyát még a huszonévesek is megirigyelhetnék.
2021. szept. 20. 21:46
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Én a 2. verziót választanám. Elmennék a kötelező családi összejövetelekre, még mosolyogva beszélgetnék is vele, ha úgy adódna, de csak hűvösen, távolságtartóan. Azt meg, hogy külön odafigyeljek rá, ebédre hívjam, kérdezzem a problémáiról, várhatná..

Ja és olyan eszedbe se jusson, hogy meg kell felelni anyósjelöltnek. Nem kell. Úgy éljétek az életeteket a pároddal, ahogy nektek a legjobb.

2021. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
4-es vagyok, bocsi, nem jól írtam, nem verzió, hanem a 2. kérdést illetően azt csinálnám, amit írtál.
2021. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerencsére párom pontosan látja a helyzetet. Egy eset volt, amikor az anyukája mellett állt ki, és utólag én is beismertem, hogy abban igazuk volt. De a többi(alaptalan) szituációban éppúgy értetlenkedett hogy mire ez a nagy duzzogás, mint én.
2021. szept. 20. 21:50
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg az a gond, hogy sokat van otthon, ez az agyára megy. Párom anyja is ilyen lett miután nyugdíjaba ment, bezárkózott és az a hobbija, hogy áskálódik, leskelődik.

Nagyszüleim nem lettek ilyenek, hiába sok éve nyugdíjasok eljárkálnak, van programjuk így nem is kattantak be tőle

2021. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor talán segít is megoldani a dolgot ha átlátja reálisan.
2021. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Tarts távolságot. Semmi szükséged kétszínű szipirtyókra!
2021. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9%
Ez demencia! Valoszinuleg korai beteg,vagy hogy mondjak. Rosszabb lesz. Mire csaladosak lesztek..a mama egy kezelo otthon intezmenyben lesz es egy tonna ginko bilobatol se fog jobban emlekezni. Sajnos ezek az emberek megvaltoznak,sertoek lesznek mivel elfelejtik merre hany ora.. Teljesen felesleges idot feccolnod ebbe..5+ ev es ott lesz valami bentlakasosba. Hacsak..a parod hozzatok nem koltozteti. Addigra meg elvaltan mehetsz 2 kamasz gyerekkel.
2021. szept. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!