Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezek után engednétek látni az...

Ezek után engednétek látni az unokát?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk anyósékkal már évek óta megromlott, ennek több oka is van. Részletesen nem mennék bele,-de sajnos anyagi dolgokból fakadóan lett családi hercehurca.


Nekem személyszerint nincs anyósomékkal semmi problémám, csak az hogy túl jó a szíve.


A férjemen kívül született egy lánya még az első házasságából.


Él,-hal érte. A férjem a szemében hozzá képest semmi. Sajnos ezt a lánya kihasználja, és teljesen kizsigereli anyósom. Nem jár dolgozni sem ő, sem a párja, lezüllödtek és ott van 2 kis gyermek.


Amíg nem volt családunk férjemmel, anyósékkal laktunk együtt. Mi tényleg megpróbáltuk támogatni őket majdhogynem éveken át, hol anyagilag, hol más módon.


Anyósommal "közös konyhán voltunk". Mindenki beleadott x összeget, és az volt a konyhapénz. Ez egy ideig működött is, aztán ahogy teltek a hónapok, gyakorlatilag ott tartottunk hogy nem voltak meg a számlák felosztásai, a konyhapénz stb. Mindent mi fizettünk, mert anyósom az utolsó petákig a lányának élte az életét és még a TB-jét is kicsengette és csengeti mai napig. Ezt még úgy el is néztük, -de amikor bevásároltunk és anyós még kiskosárba is képes volt az élelmiszert elhordani nekik már túl sok volt.

/Megjegyzem anyósomék nem állnak rosszul, van egy nyugdíja kb 150.000 FT és németországban dolgozik/ , apósom is életében végig kint dolgozott, ő onnan kapja a nyugdíjat. Tehát megvan a maguk kis pénzük, csak besegíteni nem tudtak soha semmibe mert minden fillért elszórtak a lányáék.



Sajnos a sógornőmék sosem próbálták az életük színvonalát javítani. Ha volt munkalehetőség mindig volt indok is mit és miért nem tudnak elvállalni.

Megvan nekik a magukhoz való eszük, csak sajnos nem arra amire kellene.

Ameddig azt látják kenyérre lehet kenni a mamát addig kenyérre is fogják.


Aztán ahogy teltek az évek már ott tartottunk hogy mi fizettük anyósék provident hiteljeiket, mert nem tudják rendezni. Nekünk semmi pénzünk nem maradt. Persze ezt is a sógornőre vették fel. Az elején néztük hogy ott van 2 kis gyermek, kell nekik a meleg étel,tüzelő... de nem tudtunk egyről a kettőre lépni mi sem és részlegesen elzártuk a pénz csapot. Kevesebbet segítettünk. Onnantól kezdve mindenek voltunk csak jók nem.

Egyre több lett a családi hercehurca. Végén anyós elzavart minket, -férjemet pedig "kitagadta", és megmondta hogy mindent a lánya fog örökölni mert ő jó hozzá!


Albérletben éltünk nagyon sokáig.

Takarékoskodtunk ahogy tudtunk. Anyósék persze küldték a kis leveleiket amiben engem vádoltak hogy szétszedtem a családot, és nem néztem az ott lévő 2 gyermeket... amikor pedig megtudták hogy terhes vagyok, az volt a válasz:"van a családban gyerek... van kit szeretned"-írta a férjemnek.


Ennek ellenére beszéltem a férjemmel béküljünk meg a kis gyerek érdekében, ami meg is történt, de aztán csak a szidás ment rám folyamatosan így újra megszakadt a kapcsolat. Ócsároltak, meghazudtoltak és a legkevesebb az volt hogy állandóan lekövéreztek mikor terhes voltam. Most jelenleg nem tartjuk a kapcsolatot. A kislányom megszületett már 3 hónapos. Anyósom folyamatosan szidó leveleket küldözget és feljelentéssel fenyeget hogy ő nem láthatja az unokáját.

/kapott róla fényképet is anno ultrahangos 4dt az sem kellett neki a kórházba se jött be mikor hívtuk/

Ennek ellenére amikor megcsászároztak rá 2 hétre jött egy ultimatumos levél ha eddig nem vendégelem meg akkor feljelent...


Most én reagálom túl vagy ez szerintetek is sok?

Ilyen esetben engednétek ti látni nekik az unokát?


2021. dec. 1. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez nem kamu, akkor természetesen érthető, ha ezek után nem akarjátok vele tartani a kapcsolatot. Amiből következik, hogy az unokát se fogja látni.
2021. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy engedném! Én meg is mondanám a nyanyának, hogy akkor nyalja ki a lánya seggét, minket többet nem lát. Kell neked ilyen napraforgó vénasszony, aki arra hajlik amerről jót kap? A gyomrom fordult fel a történettől, hogy micsoda kétszínű emberek vannak.
2021. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi, nem tud perre menni a láthatásért, mert az ügyvédi óradíjak 50 ezer körül vannak, és az ügyvédek nem hiteleznek. Szóval nem futja nekik perre, de ha futná, akkor is rosszul járnának, mert amiket leírtál, azok alapján elvesztenék, és az ügyvédi díjon felül még a perköltséget is rájuk terhelnék.
2021. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

"Nekem személyszerint nincs anyósomékkal semmi problémám, csak az hogy túl jó a szíve."


Hát ha minden szóról szóra úgy van ahogy leírtad, nekem nem az jön le ebből hogy anyósod olyan fene jó szívű ember lenne :D meg végigolvasni is borzasztó volt, természetesen ebben a helyzetben akarná a rosszbaj hogy tartsa a kapcsolatot a gyerekkel, pláne hogy még fenyeget is. Egyébként miért akar feljelenteni? Azért mert szerinte nem láthatja az unokáját? És gondolja hogy ezt a bíróságon bárki komolyan venné? Te vagy az anyja, te döntöd el hogy ki látja a gyereket és ki nem. Apán és rajtad kívül senkinek sincs "láthatatási joga". Jelentgessen nyugodtan ha ilyen hülye és ha a jogi cécóra van pénze....

2021. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen fenyegető, ócsárló leveleket tedd szépen el. Ha véletlen bíróságra menne akkor jól fognak jönni. De nem hiszem, hogy valóban perelne. Nincs hozzá se agya se pénze.
2021. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát én sem nyitnám rá az ajtót. Amúgy nem jó a szìve, max a kislánykájával szemben.
2021. dec. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy engedném! Jesszus! Aut is letagadnám, hogy ismerem.

A leveleit tedd el, a régieket ha nem dobtad el azokat is, mert ha tényleg feljelent azzal bizonyíthatod, hogy milyen.


A párod amúgy mit mond az anyjára? És apósod, milyen?

2021. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
"Szétszedted a családot?" Úgy beszél a férjed nővéréről meg annak a gyerekeiről, mintha a férjed exfelesége lenne, akit miatta hagytál ott :O
2021. dec. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az anyósnak csak egy állast adnék búcsúzóul, semmi többet.
2021. dec. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Érthetö ha nem akarjátok.
2021. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!