Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem lehet pihenni...

Miért nem lehet pihenni hagyni azt, aki beteg?

Figyelt kérdés
Férjem szerda óta itthon van torokfájással, lázzal, és nagyon legyengülve. A hétvégi családlátogatást is lemondtuk emiatt, nem szeretné megfertőzni a szüleit, meg nincs is elég jól hozzá hogy egész nap ott jópofizzon meg dolgozzon. Azóta a szülei naponta többször is hívogatják, hogy hogy van, gondját viselem e rendesen, javult e az állapota, stb. A férjem így nem tud rendesen pihenni, végre elalszik és felcsörgeti a telefon, úgyhogy az övét ki is kapcsolta. Azóta engem zaklatnak, de én sem veszem fel mindig, mert én is lenémítottam és nem mindig veszem észre, illetve megvan a saját dolgom is amivel foglalkozzak. És egyszerűen már az agyamra mennek. Elhiszem hogy aggódnak, hiszen a fiukról van szó, de ha nem hagyják pihenni és rendesen regenerálódni a szervezetét akkor csak késleltetik a gyógyulását. Ezt el is mondtam nekik szépen, hogy azért nem elérhető a férjem, mert most több pihenésre van szüksége. Ha jobban lesz, vagy ha felébred, akkor majd visszahív, addig se aggódjanak mert vigyázok rá, hisz ő a szerelmem és a legjobbat akarom neki. Erre nekem esték hogy ha vigyáznék rá akkor nem lenne beteg, ha rendesen ápolnám már meggyógyult volna, mielőtt feleségül vett soha nem volt beteg, biztos én tettem tönkre az immunrendszerét is. Ezt elengedtem a fülem mellett, és mondtam megint hogy ne aggódjanak, jó kezekben van és hamarosan meg fog gyógyulni, addig is sok pihenésre van szüksége. De akkor hogy ébresszem fel és adjam oda a telefont mert ők a férjemmel akarnak beszélni és nem velem. Mondom ha a férjemmel akarnak beszélni, akkor várják meg amíg ő kipiheni magát, majd szólok neki ha felébred. Addig vagy beérik tőlem is az információkkal, vagy akkor nem muszáj beszélnünk. Erre még morogtak valamit aztán letették. Ez volt tegnap délután. Ma délelőtt a férjem már jobban volt kicsit, felhívta és igyekezett megnyugtatni őket, de ma délután megint kaptam a lesújtó telefonokat, meg hogy ők mennyire aggódnak és a férjemmel akarnak beszélni. Annyira lefáraszt az egész, és nem értem miért nem elég naponta egyszer telefonálni. Amúgy sem a folyamatos telefonálástól lesz jobban.
2021. dec. 4. 22:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
" mielőtt feleségül vett soha nem volt beteg, biztos én tettem tönkre az immunrendszerét is. " XDDD Ezen most besírtam.
2021. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Ebben a vírusos időszakban kicsit legyél megértőbb velük, hisz csak aggódnak.

Viszont ezt a beszólogatást nem hagynám...ne engedd el a füled mellett, szólj vissza mert elfajuhat mégjobban.

2021. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Elfajulhat* bocsi
2021. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Most nyitod ki a nagykaput ahhoz, hogy kedvükre bántsanak téged.
2021. dec. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Persze, megértem hogy aggódnak, mert én is. De én legalább igyekszem megteremteni a gyógyuláshoz szükséges nyugodt körülményeket. És attól tényleg nem jobb ha folyton hívogatják, akár őt, akár engem.


A beszólást azért hagyom, mert máskor mindig tök aranyosak, ezt is betudom az aggodalomnak. Egyébként van negatív teszt, szóval biztos nem kovid, hanem valami megfázás, az meg max egy hét alatt úgyis átmegy az emberen, főleg ha békén hagyják.


Egyébként az utóbbi években tényleg többet beteg, mint korábban, de ő maga ezt az életmódváltásnak tudja be.

2021. dec. 4. 23:13
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Hiába tündi-bündik máskor,tudniuk kell hogy hol a határ. Akár a férjedről,akár rólad van szó. Én két nap után tiltólistára tettem volna a számukat,és akkor oldanám fel,ha meggyógyult a párom. Vagy ne adj isten,valami nagy gond lenne.
2021. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Határozottan meg kell nekik mondani hogy mi a helyzet, abból cska értenek.
2021. dec. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Tönkretetted az immunrendszerét te mihaszna némber!!!!😆😆😆

De amúgy tiltsd le őket, majd miután meggyógyult a férjed, visszatiltod őket azt szevasz.

2021. dec. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
En fel se vennem a telefont. Ha ertetlenek, akkor igy jartak. Nekem is volt olyan idoszakom, hogy napokig az agyat nyomtam, anyam es mamam felvaltva hivogattak, mire elaludtam csorgott a telefon ujra. Meguntam es teljesen nemara raktam, hagy hivogassanak, ha nem ertik meg, hogy nem fogom felvenni.
2021. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Ne vedd fel a telefont. Megmondtad, hogy ha majd jól lesz a férjed, majd visszahívja õket. Ha értetlenek, így jártak, a továbbiakban ez nem a te gondod, ha õk bambáskodnak. Meg fogják unni. Nekem egy kölcsönkéregetõs ismerõsöm játszotta ezt el, volt, hogy napi 90 nem fogadott hívásom volt. 5 nap után felfogta az üzenetem.

30/f

2021. dec. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!