Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mindkettő nagyszülőm 2 házzal...

Mindkettő nagyszülőm 2 házzal arrébb lakik. Anyukámat kicsit idegesíti hogy most beteg én ugye itthon vagyok és nagyi állandoan jön átfele egy nap 2x hogy hogy van és így sose tud pihenni. Mit mondtok erre?

Figyelt kérdés
engem is idegesit néha már szeretem őket meg minden de nem a halálán van anyukám. tudok énis rá vigyázni ha valami baj van itthon vagyok,
2021. júl. 27. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Hát szólni kell neki, ennyire egyszerű.
2021. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Mi az, hogy átfele? Milyen nyelven van?
2021. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Azt, hogy becsüljétek meg. Eljön majd az az idő, mikor már nem lesz aki átmenjen érdeklődni, segíteni. Persze meg lehet beszélni, hogy csak egyszer jöjjön át, de teljesen ne akarjátok lekoptatni.
2021. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom anyukád édesanyja jár át, nem az anyósa.

Nos, azt mondom erre, hogy neki kell kezelnie az anyukája viselkedését, ha nem tetszik neki. Nem neked, akinek nagymamád; nem is apukádnak, akinek anyósa.

Én szót értenék a magam szüleivel ugyanilyen esetben, ha a kérdés erre vonatkozott.

2021. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Amúgy, ha átmegy naponta kétszer, abban mi a zavaró?

Átmegy mondjuk reggeli után, meg késő délután. Beszélgetnek egy kicsit, ha látja, hogy nem tud mit segíteni, hazamegy. Ha meg tud, akkor meg pont jó, hogy ott van. Elképzelni nem tudom, miért zavarja ez anyukádat.

2021. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Engem is zavarna. Napi kétszer minek? Egyszer is felesleges, de elmegy, aztán még várni, mert visszajön? Nézzen tévét.
2021. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

5

Tud zavarni, hidd el. Akár megbecsüljük a nagyszülőt, akár nem, tud sok lenni minden emberből. Én szeretem a szüleimet, de egyszerre pár nap mindig elég belőlük. Már 14 éves korom óta kolis voltam, egyetem után pedig fél évvel el is költöztem otthonról. Azóta heti egy nap találkozással sokat javult a viszonyunk.


Az egyetlen megoldás, ha szóltok. "Ne gyere át mama, csak napi egyszer. Pihenünk mi is, nincs semmi baj, feküdnénk, élvezzük egymás társaságát stb."

Nálunk megtörtént ugyanez, nagyanyám napi többször átjött 1-1 órára, és egy idő után olyan idegesítővé vált anyám számára, hogy nagy összeveszés lett belőle. Minden ember személyisége más. Anyám nem szerette, hogy szabadidejében nem feküdhet, vagy főzhet nyugodtan, mert mamám ott van. Ilyenkor kinn kellet vele ülni a nappaliban, vagy anyum épp csak tette volna a dolgát, nagyanyám meg elvárta, hogy beszélgessenek, vagy ha épp nem, akkor csöndben nézte őt, ami meg úgyszint baromi idegesítő órákon keresztül.

2021. júl. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Anyádnak kéne ndki szólnia,higy nd járjon át.

Ennyi.

2021. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%

7-re:

Itt ugyebár arról volt szó, hogy napi kétszeri átmenetel miatt a kérdező anyukája "így sose tud pihenni". Én ezen csodálkoztam. Ha a nagymama kétszer negyedórát ott tölt, mialatt nyugtázza, hogy az anyuka mennyire van vagy nincs jól, akkor a napközben 14 órájából (mondjuk reggel 7-től este 9-ig) össz-vissz fél órát tartja föl őt a nagymama.

Nyilván a részleteket nem tudjuk, de egy normális szülő pl. nem ébreszti föl a betegen alvó gyerekét, ha pont akkor megy oda. Remélem itt sem ilyenre utalt a kérdező. Viszont aki egész nap fekszik, annak meg esetleg jólesik naponta kétszer negyed óra, amikor beszélgetnek vele, érdeklődnek állapotáról.


Újragondolva, azt hiszem, ha az anyukát ez zavarja, akkor neki eleve nem valami harmonikus a viszonya a nagymamával. Egészségesen könnyen elviseli, de amikor beteg, gyenge, akkor teher neki anyukája jelenléte, viselkedése. (Jó kérdés, hogy akkor meg minek költöztek ilyen közel hozzájuk.)


Abban egyetértünk, hogy természetesen szóljon, ha zavarja.

2021. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

"Viszont aki egész nap fekszik, annak meg esetleg jólesik naponta kétszer negyed óra, amikor beszélgetnek vele, érdeklődnek állapotáról."


Esetleg. Van, akinek igen, van, akinek nem.

2021. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!