Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is sok a párom...

Szerintetek is sok a párom anyukája?

Figyelt kérdés
A párom 26 éves, anyukájával mindennap telefonál, naponta többször is, meg írogatnak egymásnak messengeren is, szóval kb. mindenről beszámolnak egymásnak. Nekem az is fura, hogy a párom kereső ember, mégis az anyukája veszi neki a ruháit, a fehérneműtől kezdve a kardigánig mindent kb. Én amúgy tök szívesen elkísérném a párom vásárolni, mert nyilván a férfiaknak ez kevésbé buli,de mire elmennék vásárolni addigra anyuci megveszi neki. Ja mert párom bármit mond, hogy szüksége van valamire, mármint nem úgy, hogy valaki vegye meg neki,hanem majd szeretne venni ezt meg azt, az anyukája mindent megvesz neki, még kérnie sem kell. Párom sajnos autoimmun beteg és gyógyszert kell rá szednie, na ezeket a gyógyszereket is az anyukája váltja ki neki(nem is értem) és kéthetente odaküldi a 10 doboz gyógyszert,amire nincs a páromnak szüksége. Mert nem kell ennyit szednie,szóval van már nálunk 40 dobozni gyógyszer,ha nem több. A másik, hogy ő szeret sütni meg főzni és folyton odaküldi a dolgokat, ami mind szép és jó,de senki nem kérte. Én is szeretek főzni és szeretném,ha az én főztömet ennénk. Kicsit rosszul esik amikor a párom azt mondja, hogy de anyukája főztje a legjobb és ő már megszokta az otthoni kosztot. Emiatt van, hogy kritizálja is az ételt,amire persze mondtam már neki, hogy akkor menjen haza és egy az anyja főztjét. A másik, hogy mivel ennyire a kisujját se kell semmiért mozdítani kb. bármi problémája van egyből anyukáját hívja pl: elakadt egy receptnél a főzésben, munkaügyi dolgok. Én biztos először megnézném a neten, aztán ha nagyon nem jövök rá a dolgokra akkor segítséget kérek, de így hogy fejlődjön az ember,ha mindenre mindig megkapja a választ egyből? Szóval kicsit kezdek besokallni, hogy a párom anyukája egyszerűen nem hagyja, hogy a fia önálló legyen. Hogy lehetne ezt szépen megbeszélni? Már próbáltam a párommal, azt is mondtam neki, hogy szerintem eléggé anyuci pici fia, de ezen megsértődött.Azt is mondtam neki, hogy beszéljen anyukájával, de eddig nem történt változás.

2021. dec. 9. 20:48
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
90%
Össze se jöttem volna egy "anyapicifiával". A köldökzsinór még ott van és ott is fog maradni. Ha jót akarsz,dobbants még most.
2021. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
15%

Jaj. Bárcsak rám is főzne még anya, meg megvenne nekem mindent, amire szükségem van. 😃


Én is mindennap, többször beszélek anyával. :) sőt, messengeren is közbe.

Ha elakadok a főzésben / gyerekkel kapcsolatban kérdésem van, Őt hívom...


Nem értem téged ez miért zavar, inkább neked lehet rossz, hogy ennyire nincs jó, szoros, közeli kapcsolatod anyukáddal :)


25N

2021. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
9%
Inkább irigy vagy
2021. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
11%
Nehogy dobants! Fogadd el, hogy ilyen is létezik!!
2021. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
89%

Ez nehéz menet lesz és egyedül vagy kettőjük ellen.

Ha szép szóval nem győzöd meg a párod,akkor nem igazán van értelmes megoldás.

Anyukának lehet mondani,hogy ne küldjön annyi kaját, bármit,mert sok megy a kukába, talán ez hat.

Igazából olyan, mintha évek óta így működne nálatok minden.

Most besokalltál és miután eddig beálltál a sorba, nehéz lesz megváltoztatni az eddig"jól" működő dolgokat.

Túl nagy energiákat nem érdemes belefeccölni,de majd látod.

2021. dec. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
91%
Itt nemcsak a párod anyukájával van gond, hanem a pároddal is. Ne hagyd. Ne azt mondd neki, hogy beszéljen az anyukájával, hanem ze beszélj a pároddal. Mondd el neki, hogy szeretnél vele felnőtt párkapcsolatban élni. Ez azt jelenti, hogy saját közös háztartást vezettek (oké, ha mentek vendégségbe és csomagolnak, az más), saját magatoknak veszitek a ruhákat, gyógyszereket, stb és te szeretnél lenni a legfontosabb ember az életében. Ha nem érti meg, akkor ennek a kapcsolatnak nincs jövője.
2021. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
15%
Ha megpróbálsz az anya és a fia közé állni, abból nem fogsz jól kijönni. Örülj, hogy főz, azt az időt, ami így felszabadul, töltsétek együtt a pároddal. Nyilván a főzés, vásárlás anyagilag is nagy segítség nektek. amikor te főzöl, akkor te is vigyél a párod szüleinek. Szerintem boldog csak akkor leszel, ha megpróbálsz az anyukájával jó kapcsolatot ápolni. Ha tüzeled ellene, az nem tesz jót a kapcsolatotoknak.
2021. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
88%
A nagyobb baj a pároddal van. Akinek meg így jó. A nagy büdös lófszt fog ő változtatni ezen, amíg nincs igénye rá. Lehet, hogy sosem lesz, lehet, hogy eljön az a pont. Ne várd meg szerintem amíg a gyerekedet is az anyja neveli majd a kedves pároddal nagy egyetértésben. Ez így gáz, nem kell neked egy ilyen.
2021. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem legfőképp nem az anyja a hibás. És teljesen rossz irányba mész ha kikezded az anyját, és anyuci pici fiázol. Ezt a pároddal kell rendezni. Neki kell mondani az anyjànak hogy kösz de nem kérek. Inkább azt mondom, hogy a párod egy lusta dög és egyszerűbb kihasználni az anyját. Pl kiválthatná ő a gyógyszereit, ha ki sem fizeti az még gáz is. De igazából azzal sincs baj ha az anyja kiváltja hiszen miért ne tehetné meg. A párodnak kellene felnőni és az anyja észrevenné. És azt ne mondjuk hogy az anyja csak úgy kiváltja, mert a párod ad felhatalmazást rá. Úgyhogy otthon kereskedj először, de finoman mert hamar vége lehet ennek a kapcsolatnak. Szerintem arra apellálj hogy nagyon rendes az édesanyja és nem kellene kihasznàlnia.
2021. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
Igen jó dolog, ha hébe hóba a szülő megvesz pár dolgot a gyerekének, na de a felnőtt kereső gyerekének mindig mindent? Ha 40 lesz akkor is normális lesz,ha a felnőtt férfinak az anyja vesz alsógatyát?? És nem vagyok irigy, nekem is jó a kapcsolatom anyukámmal, de húzok egy határt, hogy vannak dolgok amik kettőnkre tartoznak és szeretném,ha a párom anyukája is tiszteletben tartaná a kapcsolatunkat, nem kellene mindig mindenről beszámolni neki... lassan ott tartunk, hogy már azt is tudni akarja, hogy milyen gyakran vagyunk együtt..
2021. dec. 9. 21:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!