Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg lusta vagyok hogy...

Tényleg lusta vagyok hogy terhesen nem dolgozok?

Figyelt kérdés

A történetem annyi, hogy 4 éve vagyunk együtt a párommal, akinek van egy testvére, és persze mondanom sem kell hogy ők a minden, ott van már unoka stb. Mi nem kapkodtuk el, nalunk 1 év együttjárás utan lett az elso baba, nálunk most jön a kis picur, 4 év utan :)

8 hetesen voltam elsőnek dokinál ahol megállapította hogy tényleg baba lesz minden rendben, viszont nagyon görcsöltem és nagyon fáradt voltam. A munkahelyemen elértem szerintem mindent amit lehetett, boltvezető voltam, 12 órában arut pakoltam, mindennap jott áru. Nem akartam elmenni addig míg a doki nem mondja hogy valóban baba lesz, de amikor ott voltam elmondtam neki hogy mindennap majd elalszok már delután és nagyon gorcsolok, ha épp szabadnapos vagyok, akkor pedig reggeltol estig alszom, majd másnap mégis ugy kezdem a munkanapom mintha semmit nem aludnék, és iszonyatosan félek a görcsök miatt. A doki kiirt, azt mondta ne kockáztassak, maradjak itthon, pihenjek. Hozzateszem 40 ezerrel kevesebbet kapok így, mert eleg jol kerestem. A parom tesojának a felesege, nem kap semmit a gyerek utan mivel nem dolgozott sehol vilag eleteben. Most 4 orasban dolgozik dohanyboltban. És megint jon a baba náluk is, és még mindig dolgozik. Tehát megint o a jó a szent hogy dolgozik, pedig terhes. Nekem a parom csaladjatol az elso kerdes nem az volt, hogy vagyok, hanem hogy nem dolgozok? Azota folyamat azt hallgatom ha jobban vagyok vissza mehetek, mert nagy hassal is dolgoznak... hát nem tudom, nem bírtam eljottem, de gondolom ezért nem kellene ennyire megkovezni engem?! Vagy igazuk van? Azt se tudom ilyenkor hogyan reagaljam le ezeket a kerdeseket, hogy miert nem maradtam miert nem dolgozok, stb.... kicsit hosszu lett, de nagyon bosszant a dolog :/



2021. dec. 15. 16:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem minek kell támadnod a másik nőt.... Ha nem dolgozott hát nem dolgozott, maximum a párja szólhat érte. Ami a terhességet illeti: mindenki másképp viseli. A többség nem hagyja ott a munkáját nyolc hetes terhesen, hat-hét hónapos terhesen még melóznak ha olyan munkakörben vannak. Mert bírja\bírnia kell a munkát. Nagyon nem jellemző ilyen hamar otthon ülni, de mint tudjuk, létezik veszélyeztetett terhesség is.
2021. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
72%

Hozzateszem 40 ezerrel kevesebbet kapok így, mert eleg jol kerestem.


Öööö, ha a táppénzed csak 40ezerrel kevesebb a bérednél, akkor nem kerestél jól. Ugyanis 60%-os tp-t feltételezve a 40ezres különbség 250ezer bruttónál jön ki.

2021. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
93%

Ők kell, hogy eltartsanak?

Ha nem, akkor nincs beleszólásuk.

A párodnak meg megmondanám, hogy ezek után én annyira nem vagyok kíváncsi a szüleire egy ideig, ide nem kell jönniük, és én sem megyek feléjük, amíg nem tudják megtartani maguknak a jótanácsaikat.

2021. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem támadom, épp ez az hogy úgy érzem ők támadnak mindig, ezekkel a kérdésekkel. :)
2021. dec. 15. 16:53
 5/62 anonim ***** válasza:
77%
De egy undorító emberek. A kis munkakerülő sógornődet f.kázzák, mert inkább az a lusta nem te. Próbálj meg ne foglalkozni velük. A kis szentnek kb. érettségije sincs feltételezem, rád kb. irigyek, nem tudok mit mondani. A baba és a te egészséged a legfontosabb. Te dolgoztál, kapsz gyest is gyedet is, szóval nem tudom mit pattognak, nem a férjed tart el, nem az ő gondja a teljes anyagiak.
2021. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ne idegeskedj ezen. Semmi közük hozzá, a Ti dolgotok ez a férjeddel.

Én sem dolgoztam kb. 8 hetes terhességtől, bár nekem irodai munkám volt, de agglomerációból Bp-re úgy ment a busz, hogy már itt a megállóban úgy kellett felpréselni magát az embernek, egyszerűen embertelen volt. Aztán Pesten a bkv busz, a villamos, tömve reggel csúcs időben, hát köszönöm, nem. Nem azt mondom, ha a szomszéd utcából sétáltam volna át, nyilván bejártam volna dolgozni, de így nem. Nekem a munkatársaim fröcskölődtek, de tojtam bele, ez egyszer van az ember életében.

Amúgy nem tudom, anyósodék hogy gondolják, nagy hassal visszamész, és árut pakolsz majd?

2021. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
90%
Akkor közlöd hogy sorozatosan görcsöltél, és az orvos így látta jónak hogy ne veszélyeztesd a baba egészségét, életét. Ha ezek után pattognak,a férjed levonhatja a tanulságot hogy a szüleinek fontosabb a pénz mint a leendő unoka egészsége, élete.
2021. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

Nekem 45 perc eljutni munkába,plusz 12 ora munka, és este 9kor haza még 45 perc.


Azt gondolták, hogy csak addig maradok itthon míg hányok vagy rosszul vagyok vagy nem tudom, mit gondoltak. Az én szüleim persze támogatnak, anyukám 10 hetesen hagyt ott a gyárat anno, így ő átérzi a helyzetet

2021. dec. 15. 16:57
 9/62 anonim ***** válasza:
97%

Férjed állítsa le őket.

Semmi

Közük

Hozzá


Ennyi.

2021. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy szörnyű, hogy milyen rosszindulatú emberek vannak. Mikor az ember családja is ugat. Család-barát Mo. Ja...csak, ha terhes vagy vagy tervezed, akkor egyből munkakerülőzik az embert, ha közlöd, hogy nem akarsz gyereket, akkor meg azért visítanak...
2021. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!