Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha olyan munkakörben dolgozom,...

Ha olyan munkakörben dolgozom, ahol terhesen nem lehet a fertőzésveszély miatt, akkor már a pozitív tesztnél kiír a háziorvos “táppénzre”, vagy csaj a betöltött 8. hét /szívhang után?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy ilyenkor nem rendes táppénz jár, hanem az alapbérem 100%-osan.
2021. szept. 30. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazán neked kell eldönteni, hogy melyik irányba indulsz. Vagy kiíratod magad táppénzre (egyelőre esetleg más okkal is), vagy leülsz a vezetőddel megbeszélni, hogy mi a helyzet. Ő gondoskodhat arról, hogy olyan körülményeket teremt, amellyel a munkakörödet megtarthatod, de más feltételekkel dolgozol attól függően, hogy mi a fertőzésveszély oka. Ha ez nem megvalósítható a fertőzésveszély oka, vagy jellege miatt, akkor felajánlhat másik munkakört. Ha ezt elfogadod, akkor dolgozhatsz tovább. Ha nemtud mást felajánlani, akkor felment a munkavégzés alól (de a fizetésedet kapod továbbra is).
2021. szept. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igazából pont erre voltam kiváncsi, hogy mi a módja, mikortól lehet, stb.

Nem akarom megkerülni a főnököt, tudja is, hogy próbálkozunk. Csak mivel semmiképp nincs lehetőség nálunk nem fertőzésveszélyes, kvázi “terhesbarát” munkakör biztosítására, így nem dolgozhatok terhesen.

De senki nem tudott egyelőre arra válaszolni, hogy ez a “pihenőidő” a pozitív teszttől vagy a szívhangtól érvényes.

2021. szept. 30. 09:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez egy szenzitív információ. Nyilván mindenki tudja, hogy egy pozitív teszt születhet már a 4-5. héten, de az első orvosi vizsgálat legkorábban a 6-8. héten történik.

Ha tudom, hogy fertőzésveszélyes helyen dolgozom, akkor mi a jó taktika egy annyira korai terhesség esetén, ahol még semmi nem biztos? Sajnos nem ritka, hogy vetéléssel végződik, nem jó helyen tapad meg, stb. És ezért mondom én, hogy ez egy szenzitív információ, mert nem szívesen osztja meg az ember addig, amíg legalább az első orvosi vizsgálat meg nem történik.

Szerintem nincs jó megoldás (egyébként hasonló cipőben járok) és ráadásul kevesen vagyunk hasonló helyzetben, így tapasztalatot is nagyon nehéz cserélni az ügyben.

Elmondod most a főnöködnek, rendben. És ha sajnos nem sikerül a terhesség? Pár hét múlva simán tárt karokkal vár vissza? Vagy egyelőre nem mondod el amíg semmi sem biztos, csak táppénzre veteted magad? Akkor meg felmerül a kérdés később, hogy miért nem mondtad el korrekt módon... Szóval nehéz mindenki számára kielégítő megoldást találni, mert az embert korrekt is lenne, de a saját munkahelyét és lelkét is védené.

Ami szerintem a legészszerűbb, hogy kikéred a háziorvosod és a nőgyógyászod véleményét akkor is, ha még esetleg nem megállapítható konkrétan a terhesség vizsgálattal. Vegyen táppénzre, ha úgy látja jónak. Én jobb híján ilyen esetben úgy cselekednék, ahogy ők tanácsolják. Nekik el lehet mondani a pontos munkakört, hogy milyen anyagokkal dolgozol, stb. és tudnak ez alapján segíteni.

2021. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ilyen helyzetben, de szerintem én kiiratnám magam már most, csak más indokkal. Megfáztál, ilyesmi.

100% táppénzt pedig nem fogsz kapni, az munkahelyi baleset esetén jár. Vagy táppénzre mész, és akkor 60%, vagy pedig, ha nem tudnak más munkát biztosítani, akkor, ahogy az egyes írja, kötelesek felmenteni a munkavégzés alól és az alapbéredet kapod, de ez nem táppénz.

2021. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kikérem akkor az orvosok tanácsát.

Igen, tudom hogy nem táppénz, azért raktam idézőjelbe :D de ugyanúgy a háziorvos adja az igazolást, azzal együtt kell menni az üzemorvoshoz. Aztán ha ő megállapítja a felmentés tényét, onnantól mint egy normál terhességnél, a háziorvosi papírral kell a munkaügyre járni

2021. szept. 30. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!