Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan illik köszönni?

Hogyan illik köszönni?

Figyelt kérdés

20 évesek vagyunk párom is, és én is.

Az ő szülei 40 (az anyja) és 46 (az apja)

Az apjának nyilván jó napot/jó estét, de mivel nem is tegezem őket és annyira nem is vagyunk közeli viszonyban mehet az anyósjelöltnek is jó napot?



2022. jan. 21. 11:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Jó lesz neki is a "Jó napot kívánok!".
2022. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

NIncs két napja, hogy hasonló kérdés volt....

https://www.gyakorikerdesek.hu/ismerkedes__egyeb-kerdesek__1..

2022. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Napszaknak megfelelően köszönj. Amúgy a 40esek nem olyan "öregek" szóval előbb utóbb csak felajánlják a tegezést.
2022. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%
Én pont negyvenes szülő vagyok, a nagyobb gyerek 24 éves. Hozott már haza lányokat, nem is keveset. Eddig mindenki egyből letegezett minket, engem zavart is volna ha nem így lett volna. De persze a többség lehet, hogy nem olyan mint én.
2022. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

4: szerintem egy alapműveltséghez mégis hozzátartozik, hogy egy tinédzser első találkozásnál ne tegezzen le élből egy felnőttet...

Sok helyről hallom egyébként, hogy sok mai gyerek egyszerűen nem tud magázódni. Ami elég nagy hiba..... OK, hogy a trend egyre jobban a tegeződés felé megy el, de később is adódhatnak olyan helyzetek, ahol egy ilyen sima letegezéssel durván kirekeszti magát, elvágja a szálat. Pl. egy állásinterjún, vagy hasonló...

Egy orvost se lehet élből letegezni, vagy egy hivatalban az ügyintézőt...


Tehát meg kell tanítani a családban a gyereket a kulturált magázódásra.

2022. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Igen, a Jó napot kívánok (vagy estét, logikusan) teljesen megfelelő.
2022. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Az apósomat és az anyósomat magázom.

Apósomnak jó napot/reggelt/estét, anyósomnak kezicsókolomot szoktam köszönni.

2022. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 5-össel. Akinek volt gyerekszobája, az nem tegezi le a barátja/barátnője szüleit (ezt baráti és párkapcsolatra egyaránt értem), amíg ők föl nem ajánlják.

És bízom benne, hogy a gyerekeimben lenne annyi igényesség, hogy olyanokkal barátkoznak, akik ezekkel az alapvető dolgokkal tisztában vannak.

2022. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Dunántúlon nagymamámat kisgyermek korom óta tegeztem, a szüleim szintén. Az Alföldön a nagyszülőket az unokák is és a gyermekeik is magázták. Tisztelet jele.

Az alapvető jó modor, hogy első találkozáskor magázódik ha nem egy korúak. Mert ez az illem, a tisztelet a kornak is. Ha az idősebb felajánlja a tegeződést azt illik elfogadni, mert megtisztel vele.

2022. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

Aki idősebb, magázzuk.

Ha nem tetszik neki, majd szól, és onnantól az van.

2022. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!