Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttként anyós és apósjelöl...

Felnőttként anyós és apósjelöltnek illik így köszönni idősebb korban is?

Figyelt kérdés

Én 30+ vagyok, a párom 40+, szóval nem éppen tinik vagyunk. A szülei pedig elég idősek, szinte a nagyszüleim lehetnének (70+)

Náluk is rendben lesz az a köszönés hogy az apukának Jó napok/estét kívánok, az anyukájának Csókolom. ?

Igazából egy jogász orvos stb... családról van szó azért is lenne fontos hogy illedelmes legyek :D

De az anyukájának meg túl hivatalos lenne szerintem az a köszönés hogy Jó napot kívánok, hiszen egy számomra néniről van szó. Beszéd közben is nyugodtan "tetszikelhetem" az anyukáját ugye?


2019. máj. 16. 13:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

Mindenképpen a hivatalos, napszaknak megfelelö köszönöest alkalmazd, a csókolomozás igencsak negatív, 10 éves kor fölött meg kifejezetten cikis.

Semmi esetre se tegezd le öket, de igen valószínünek tartom, hogy fel fogják ajánlani a tegezést meg a sziával köszönést is, akkor viszont ezt illik elfogadni.

2019. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%
Csókolom 30+ korban? Kb. 6-7 éves korig oké. Utánna Jó reggelt / napot / estét KÍVÁNOK!!!
2019. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

A csókolom sokkal közvetlenebb, mint a jó napot.

Pl. Csókolom Terike néni!

Én 36 évesen is simán csókolomot köszönök a házban lakó idősebb néniknek.

2019. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Csókolommal köszönök a nevelőapám anyukájának, akit nem tegezhetek, és csókolommal köszöntem anyósoméknak, amíg nem engedték meg, hogy tegezzem őket. A múltkor már leírtam itt egy hasonló kérdéshez, gyerekkori beidegződésem, hogy a haverjaim (és a párom) szüleinek csókolommal köszönök, míg egy vadidegen hasonló korúnak jó napottal. A csókolom családiasabb, közvetlenebb, nekem nincs vele gondom.
2019. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen elég megosztó a csókolom úgy látom :D

Nálunk a szüleim az anyósuknak csókolomot köszöntek, nekem főleg a Viszont látásra elköszönés tűnik túl hivatalosnak és távolságtartónak hogy nőként nőnek így köszönök.

2019. máj. 16. 13:47
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Én simán csókolommal köszönök anyósnak, pedig ő fiatalabb, még csak 60 felé jár. De személyisége alapján én is inkább nagyszülőhöz hasonlónak érzem, mintsem anyámhoz hasonlónak (mondjuk ő fiatalabb is, első gyerek vagyok és fiatalon szült). A jónapotozás túl távolságtartó szerintem egy kvázi családi kapcsolatba. Szóval én beszéd közben is simán tetszikezek, még nem szólt érte.


...de most belegondolva, a párom is csókolomozik anyámnak, pedig ott csak cc 15 év a korkülönbsèg. :D

2019. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

És azért mert én sem 18 vagyok már, attól még szinte a nagyszüleim lehetnének. Így kicsit furcsa az egész.

Minden esetre jobb ha megkérdezem a páromat hogy náluk hogy illik, és akkor tuti nem lövök mellé.

2019. máj. 16. 13:49
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Mi a baj a csókolommal családon belül? Nekem is így köszönt a fiam barátnője, amíg nem mondtam neki, hogy tegezzen nyugodtan. A jónapot olyan távolságtartó, egy idegennek megfelel, de családon belül...

Kettővel alattunk lakik egy fiatal pár, 30-asok, a nővel szoktam találkozni a lépcsőházban és mindíg csókolommal köszön, eleinte furcsának találtam, aztán kiderült, hogy a fiam régi ismerősei. Szóval ez valahogy így működik, vadidegennek jónapot, ismerősnek csókolom. 😄

2019. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Én amikor először találkoztam a párom szüleivel, Jó napot kívánokkal és Viszontlátással köszöntem, mert nem tudtam, hogy tegezhetem-e őket, mert nem idősek, de egy 10essel idősebbek az én szüleimnél, szóval a Csókolom sem játszott. Elég kényemetlenül éreztem magam, mert túl hivatalosnak éreztem. De szerencsére a második alkalommal szóltak, hogy amúgy nyugodtan tegezzem őket. A te esetedben én csókolommal köszönnék, sokkal közvetlenebb, kedvesebb. Nincs ebben semmi ciki.
2019. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem elsőre mindenképpen jó napot kívánok. Valaki írta, hogy családon belül teljesen rendben van a csókolomozás. Valóban, ezzel egyetértek. Viszont neked ők nem a családod, életedben először fogod őket látni. Egy jó napot kívánokkal nem lehet mellélőni. Inkább legyél kicsit túl hivatalos/udvarias, mint az ellenkezője.

Tetszikelni lehet, szerintem abban nincs semmi. (ugye arra gondolsz, hogy "tetszik még kérni a sütiből?")

2019. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!