Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjem utálja a szüleimet,...

Férjem utálja a szüleimet, javulhat ez valahogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon nehéz nekem ez a helyzet. Van egy férjem, aki a megismerkedhetünk óta egyszerűen gyűlöli a szüleimet. Ez az évek alatt nem javult semmi sajnos...

Nem adtak rá soha különösebb okot a szüleim. A maguk nemében furcsàk persze, ki nem az, de alapvetően jószándékú emberek, és szerintem ez a lényeg, mégis, szinte olyan szintű közöttük az ellentét (a férjem irányából), hogy hozzájuk mindig én megyek egyedül, ő nem jött. Van egy háromévesünk, ővele nagy nehezen néha eljön a szüleimhez, de a béke kedvéért inkább én megyek. Reméltem, hogy hátha majd a születése után jobb lesz a helyzet, de egyre inkább elzárkózik a férjem.


Mindig próbálok békebíró lenni, mediátor a két fél között, de nagyon fárasztó. És elég sokat olvasok gyerek témában, meg ismerősi körben is van, akit gyerekként tönkretett az ilyen ellentét. Próbálok mindent elrejteni előle, szerintetek elképzelhető, hogy nem fog ebben sérülni a kicsi? Nem fogja kérdezgetni, miért nem megyünk anya mamához és pápához gyakran, vagy apa miért nem jön velünk?


Szeretem a gyerekemet, a férjemet, a szüleimet, úgy érzem már szétszakadok...



2022. febr. 10. 19:02
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Nos, így hogy fogalmunk nincs róla mi miatt utálja őket, esélytelen megtippelni, hogy változik e valaha. Mondjuk nagy eséllyel nem, ha a minimum 4 év ismeretség alatt nem valtozott
2022. febr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim válasza:
93%
Beszelj a ferjeddel oszinten, hogy ez neked rosszul esik ...
2022. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Szüleim szerinte túl “zsugoriak”, takarékosak, ezt ő nem bírja elviselni. Most ez hülye példa de náluk mondjuk mindig olcsóbb bor van, csak akciósakat vesznek. De azért nem írtam le, mert tényleg ennyi(!!!) kábé az egész ellenszenve oka. Lehet lenézi őket. Mindenesetre ez nem volt egy konkrét összeveszés soha, csak a megjegyzések a szüleim “spúrságára”, ezért nem is lehetett mit megbeszélni és én se erőltettem, mit lehet azon megbeszélni, ha három ember azért nem jönnek ki, mert simán más személyiségek.

Szóval ez az “ok”...

2022. febr. 10. 19:12
 4/57 A kérdező kommentje:
Soha nem mondtam így neki, de azért gondolom látja, hogy ez nekem nem esik jól. Csak elfogadom. Én csak a gyereknek nem akarok ezzel rosszat.
2022. febr. 10. 19:14
 5/57 anonim ***** válasza:
92%
Jó nagy idióta lehet a férjed, ha ez alapján ítél meg embereket :DDD sok boldogságot!
2022. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk ha ilyen pitiáner dolgok miatt lenézi a szüleimet, akik egyébként semmi okot nem adtak a rossz viszonyra, akkor ahhoz a pasihoz én nem mentem volna feleségül és szültem volna neki gyereket, azzal meg pláne nem áltatnám magam, hogy ez majd magától, varázsütésre helyre fog jönni.
2022. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
Képzeld, én sem azt várom, hogy varázsütésre... nyilván tennék érte és teszek is, most annyir tudok magamtól, hogy én vagyok folyamatosan a villámhárító.
2022. febr. 10. 19:21
 8/57 anonim ***** válasza:
95%
Nem igaz, semmit sem teszel a helyzet javulásáért. Még beszélni sem voltál képes vele erről.
2022. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
84%

Jajj a kis babuci...

Hasra ne essünk már. Semmi baja nem lesz a gyerekednek. Ha megkérdezi majd, apu miért nem jön, mert nem kedvelik egymást, ennyi az egész. A gyerekek nem hüly*k, ahogy sok szülő szeretné tudni a gyerekét, csak hogy tovább tetszelegjen a szülő szerepkörben.


Ez meg nem ok. Ez az egy dolog. Te titkolsz valamit, vagy nagyon buta vagy és észre sem veszed mi folyik, mert vak vagy a szüleid irányában. Egyszerűen hihetetlen, hogy nem voltál képes még úgy leülni vele, hogy ezt megbeszéljétek, sőt, még hozzá is mentél, gyereket is szültél neki. Most kell gondolkodni?

2022. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
82%

"Képzeld, én sem azt várom, hogy varázsütésre... nyilván tennék érte és teszek is, most annyir tudok magamtól, hogy én vagyok folyamatosan a villámhárító."

De az leesett-e már, hogy te ezért nem tudsz semmit tenni?! A bunkó férjednek kéne felnőnie, vagy neked pasit cserélni. Itt nincs mit "villámhárítani", nem a szüleid a hunyók... Tényleg nem tudom megérteni, hogy tudsz valaki olyannal együtt élni, aki minden ok nélkül lenézi a te szeretteidet, családodat, szüleidet.

2022. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!