Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A páromat zavarja, hogy...

A páromat zavarja, hogy magáznia "kell" a szüleimet. Hogy lehetne a problémát kezelni?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, idén együtt Szilvesztereztünk a szüleimmel, de egyébként gyakran megyünk egy napos kirándulásokra is együtt. Idén nyáron például egy hetes kirándulásra tervezünk menni közösen.

A párom ma említette, hogy neki ez a magázódás mennyire nehezére esik, (21éves, szüleim 44 és 46) mivel furának érzi, hogy úgymond együtt "rúgtunk be", együtt activityzünk, együtt kirándultunk, és a szüleim is nagyon fiatalosak, mivel aki nem ismeri őket nem tippelné többnek őket 38-nál. Ráadásul majdnem egykorúak a barátom testvérével és annak férjével. Ők egyébként tegezik a páromat, ahogy engemet is az ő szülei. Akiket én szintén magázok, de ők 60 felett vannak, kényelmetlenül is érezném magam ha tegeznem kellene őket.

Hagyni kellene, hogy ha majd eszükbe jut, megkérjék a páromat, hogy tegeződjenek (pont nem azok a fajták akik ezzel foglalkoznak, és eszükbe jutna felkínálni a tegeződést).

Kérjem meg őket, hogy na azért már jó lenne ha szólnátok neki, mert kezd ciki lenni, főleg, ha ilyen szorosabb a kapcsolat.

Esetleg a páromnak kellene szólnia, hogy őt ez zavarja? Vagy véletlenül tegezze le őket, majd kérjen érte elnézést, mert "nehéz ilyen fiatalos embereket magáznia"?


Volt/van valaki esetleg hasonló helyzetben? Köszönöm a válaszokat!

21/N



2017. jan. 2. 01:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Én voltam hasonló helyzetben és az lenne a legjobb ha anyádéknak jutna eszébe maguktól felajánlani, annyira nem értem miért nem tették meg eddig, ha olyan lazák.
2017. jan. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg mondthatod, hogy a párodnak fura a magázódás, mert annyira fiatalosak. Ez nem fog bunkón hatni, mert végülis bók. De ha magázódni akarnak a szülök akkor magázódás lesz.

Az én vőlegényemet azzal rémísztgetik az én szüleim h esküvő után tegeződniük kell, ő ezt nem akarja :D

2017. jan. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
A parod semmi esetre se tegezze le oket! Mindig az idosebb ajanlja fel, ha ezt nem teszik meg, akkor azt tiszteletben kell tartani. Mondjuk ha tenyleg ilyen lazak, akkor 3 ev alatt eszukbe juthatott volna, de lehet, hogy nekik ez fel sem tunik. A legjobb az lenne szerintem, ha te beszelnel a szuleiddel, hogy miert kell meg mindig csendorpertut jatszani, nem lenne-e sokkal kenyelmesebb a tegezodes, meg kulonben is olyan fiatalosak stb. Igy nem kerul senki cikis helyzetbe es a kaposzta is megmarad:)
2017. jan. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, igen, kellemetlen, mert felnőtt emberekről van szó. Az illem megköveteli, hogy ők is megadják azt a tiszteletet, amit elvárnak. Elég bunkó dolog, hogy ha felnőtt embert tegeznek, de maguk részére elvárják a magázást. Tudom, öregeknél, meg falun így szokás, de a párod már nem gyerek. Szerintem hozd fel te a szüleidnek, amikor nincs ott a párod, hogy "nektek nem fura...", de ne úgy, hogy a párod kellemetlennek érzi.
2017. jan. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Az én anyósomék ugyan ilyenek.26 éves vagyok,van unoka is már,mind a 3 gyerekének van párja,ökis25-26 évesek.Csak én nem tegezhetem őket,11 éve vagyok együtt férjemmel.A tesoja a barátnőjével másfél éve,a kisfiu is annyi idös náluk,a huga barátja meg 3 éve van vele.Nekem is érdekes ez a helyzet hidd el.Nehéz ez a csendőrpertu.
2017. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Itt egy érdekes írás erről az egészről:

[link]

2017. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként az én anyósom és apósom is ilyen felsőbbrendűnek érezte magát és évekig nem ajánlották fel a tegeződést. Én pedig magáztam őket, nem fogok tetszik-ezni, meg csokolomozni 25-30 évesen. Pár év után felajánlották és mondták a férjemnek, hogy kissé maradiak voltak ebben a kérdésben. Mondjuk akkor én már ott tartottam, hogy megkérem őket, hogy ne tegezzenek le, annyira kínos volt, egy felnőtt nőnek adják üeg ők is a tiszteletet, a munkahelyemen sem tegez le senki az engedélyem nélkül.
2017. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%
Talán a szüleid azért nem ajánlják fel a tegeződést, mert még "csak" a párod és nem a férjed. De egy 21 éves még inkább "gyerek", mint felnőtt. Akkor is, ha már a 18 évesek is felnőttnek hiszik magukat.
2017. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

"Talán a szüleid azért nem ajánlják fel a tegeződést, mert még "csak" a párod és nem a férjed. "


Ismerem ezt a szitut..., de ebben az esetben meg ők mire föl tegezik le? Mindkét oldalról ugyanolyan "senkik" egymásnak! Az meg , hogy 21 évesen még nem elég felnőtt...Milyen alapon minősítenének egy másik embert? Mi a felnőttség kritériuma, ha nem az életkor? Öltözködési stílus, munka, iskolai végzettség? Vannak emberek, akiket már egy 21 éves is kenterbe ver mindegyik kategóriában...Lehet magyarázni, de akkor is bunkó dolog az egyoldalú tegezés, ha közben meg elvárják a magázást, hiszen, ha nem várnák el, az első alkalommal, amikor találkoztak és magázva visszaszólt a másik, akkor szóltak volna miatta...

2017. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem vártam, hogy ilyen sokan írni fogtok.

Én is arra gondoltam, hogy kivárják mondjuk az eljegyzést, esetleg az esküvőt, de mire erre sor kerül, már úgy megszokja, hogy nem fogja tudni őket letegezni. Főiskolások vagyunk egyébként, még 2.5évünk hátra van, aztán majd munkahely kell, anyagi háttér, és ez nem két perc.

A szüleim egyébként sem látnak bele a fejünkbe, nem tudják, mit hogyan tervezünk. Amig meg nem biztos minden, végülis minek tegeződjenek. Vagy nem tudom hgy gondolják. Ez az első kapcsolatom egyébként, és neki is, szóval nem mutattam be húsz jelöltet, hogy bizalmatlan lenne, meddig marad.

Lehet utalnom kellene rá, hogy tegeződjenek, de olyan kényelmetlen ez. Nem akarom kierőszakolni, úgy mégsem akkora "megtiszteltetés" a párom számára. És ő ezt annak venné, hogy "üdv a családban".

2017. jan. 2. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!