Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék túl zsugoriak, úgy...

Anyósomék túl zsugoriak, úgy érzem kihasználják a szüleimet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve élünk együtt,valahogy az elején nem vettem észre ezt a problémát,viszont az utóbbi fél évben nagyon zavar.


Példák:

25-én szüleimnél volt a karácsonyi ebéd,ahova anyósomék is hivatalosak volt.Megbeszéltük,hogy nem ajándékozunk semmit,a lényeg egy jó hangulatú,együtt töltött nap.

Na most,anyósomék semmit sem hoztak.Nem ajándékra gondolok,de ilyenkor illően lenne talán egy üveg bor,vagy egy kis tálkányi sütemény bármi apróság,nem?ha már anyu főzött,robotolt stb.

Legalábbis én így szoktam.


Mivel szüleimnél nagy gyümölcsös,bor,pálinka stb,abból is rendszersen feltankolnak(semmire nem mondják,hogy áá köszi nem kell),cserébe viszont legtöbbször üres(tényleg semmivel) állítanak be.



Sem a szüleim,sem anyósomék nem élnek rossz anyagi körülmények között.És az én szüleimnél sosem vettem ilyet észre.


Meg még számtalan ilyen apróságot említhetnék.


Páromat nem akarom megbántani,de szó nélkül sem akarom ezt hagyni.

Mit tanácsoltok?


2016. dec. 28. 01:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
58%

Lehet, hogy Anyós zsugori, de ti sem maradtok el, ha a vendég fogyasztását nézitek.

Összeilletek.

2016. dec. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Én nem zsugorinak gondolom őket, hanem szimplán udvariatlannak.

Viszont nem igazán értem, miért kell karácsonyi ebédre a nászékat meghívni. Nálunk a szüleim a gyerekeiket, azok családját, valamint testvéreiket (és azok családját) szokták vendégül látni. Még így is hatalmas vendégjárás van náluk.


Mit tanácsolnék?

Hogy ne csinálj semmit!

Ha ez probléma, akkor a szüleid problémája. Ha őket zavarja, akkor - felnőtt emberek lévén - majd ők változtatnak valamit. Egyébként legkézenfekvőbb ritkítani a meghívásokat.

Ha a szüleid ezt nem teszik meg, akkor nyilván nem zavarja őket ez az asszimetria a kapcsolatukban. Akkor viszont te se sértődj meg helyettük. Szeresd a párodat és fogadd el a szüleid ki nem mondott döntését.

Gondolj az ellenkezőjére: ha pl. szüleid úgy éreznék, hogy párod kihasznál téged, és helyetted tennének szóvá olyanokat, ami köztetek nem okoz konfliktust. Ugye nem örülnél neki?

2016. dec. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nem nézem a fogyasztást vagy az ajàndék értéket, nem az számít.

Viszont számomra elképzelhetetlen, hogy ha meghivlak egy ebédre ne vigyek vmi jelképes aprósàgot

2016. dec. 28. 02:09
 4/30 anonim ***** válasza:
59%

Már hogy ne néznéd mit esznek, végig azt ecseteled. Amúgy ha lebeszélitek, hogy SEMMIT nem vesztek egymásnak, akkor bizony egy üveg bort sem.


Azzal egyetértek, hogy egy üveg akármit vihettek volna, vagy egy virágcsokrot muternak.


Szerintem ezen kár kiakadni, pláne, ha a szüleidet sem zavarja. Majd ráérsz ezen rágódni ha 3 év múlva sem hívták vissza a családodat Karácsonyozni vagy más alkalomra.

2016. dec. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem ez csak szokás kérdése, hogy visz e valaki valamit. Igazából tök mindegy. Vagy akkor nem mindegy, ha tényleg számít a vendéglátónak, akkor meg lehet ezt kommunikálni is.


Szóval ebből kár problémát csinálni. Ha más dolgok vannak, akkor a konkrét helyzetre reagálj.

2016. dec. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%
Nem mindenki visz valamit, ha meghivjak. Nálunk Pl a sogoromek sosem hoznak semmit, a nagynenemek viszont mindig.
2016. dec. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem gàz annyira. Gondolom eddig is ismerték egymàst, összejàrtak. Az furàbb lennne, ha olyan helyre nem visznek, ahol most vannak először. Nekem az a fura, hogy mai vilàgban hogy-hogy összejàrnak a nàszok, de gondolom előtte is ismerték egymàst.
2016. dec. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem vagytok házasok, akkor még nem is az anyósodék! De ha megbeszélik, hogy nem adnak ajándékot, akkor miért reklamálsz? Ha a szüleidnek van saját bora, akkor egy bolti vacakot miért vinnének? Más jelképes ajándék mi lehetne?
2016. dec. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%
Hát ez érdekes kérdés, de írhatnál más példát, mert itt lehet, hogy én is max egy kis sütit vittem volna. Írj már más példákat, és jobban látja az ember, hogy miről lehet szó... Én azt hittem ilyesmit írsz, hogy hagyja, hogy ami közös pl esküvő csak ők fizettek, ilyesmi. De ez nem olyan nagy égés.... valami más téren? unokáknak ajándék, ilyesmi? Bár hozzáteszem én sem mennék oda máshoz üres kézzel....
2016. dec. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%

Sokféle szokás van. Én, ha vendéget várok, akkor semmilyen ajándékra nem számítok, se üveg bor,se gyereknek csoki,se virág. Úgy gondolom a házigazda kötelessége és öröme a vendéglátás, viszont kifejezetten zavar ez a kötelező ajándék hurcibálás. Öreges szokásnak érzem, főleg olyanokkal szemben akiket régóta ismerek. Tudom, hogy sokan szeretnek vinni valamit, de ebből csupa felesleges cucc lesz, soha meg nem ivott borokkal.

Szóval, ne nézd le a párod szüleit emiatt, ha ők megfelelő házigazdák, amikor náluk van vendégség, akkor szerintem nem akarják lenyúlni a szüleidet, csak mások. A kínálgatott bor, meg pálinka pedig a másik, hát azt aztán nem lehet visszautasítani egy jövendőbeli rokon esetén. MI is gyakran kapunk, sose isszuk meg és egész nehéz megszabadulni ezektől az alkoholoktól. Lehet, hogy párod szüleinek sem lenne ezekre szüksége, csak az illem megkívánja az elfogadást. Talán úgy érzik, a te szüleid tukmálósak és nem akarják megbántani őket.

2016. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!