Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyukák miért szorítják...

Az anyukák miért szorítják háttérbe a férjük szüleit az unokázás során?

Figyelt kérdés

A környezetemben és az itt olvasottak alapján is azt látom, hogy az anyukák sajnos mindig a saját szüleiket részesítik előnyben, hozzájuk viszik a gyereket, ők vigyázhatnak rá, velük szerveznek programot, a férj szülei meg amolyan "másodlagos" nagyszülők - és akkor nem értik, hogy ez a másik nagyszülő páros miért próbál versengeni és miért bántódik meg.


Megjegyzem, abszolút érthető, hogy valaki a saját szüleit szereti jobban és a saját anyjával könnyebben kijön, ugyanakkor azt gondolom, ezen túllépve illene legalább megpróbálni kicsit normálisabban állni a másik nagyszülőpároshoz, nem tudatosan kizárni, mellőzni, kihagyni őket az unoka mindennapjaiból.


Most mondhatnánk, miért nem a fiuk vonja be őket jobban - na de egyértelmű, hogy azért, mert általában az anyuka van otthon a gyerekkel, ő szervezi a kicsik életét és mindennapjait, míg a férj a munkahelyen van, azaz kisebb ráhatással bír az egészre.


Ismétlem: nem arról van szó, hogy anyuka szeresse ugyanannyira az anyóst/apóst, mint a saját szüleit, de az mire jó, ha látványosan megkülönbözteti őket? Hogy csak az ő anyja jöhet megnézni az unokát, az ő szülei vigyázhatnak rá és hasonló (nyilván nem arra gondolok, mikor a férj szülei erre alkalmatlanok vagy ők nem is érdeklődnek az unoka felől, hanem ha alapvetően normálisak, attól függetlenül, hogy mondjuk nem mindig értenek egyet a menyükkel).


Főleg a fiús anyukáknál fura ez, ők nem félnek attól, hogy ha ilyen példát lát a saját fiuk, ebben nevelődik fel, akkor ők is ki lesznek majd zárva az unokák életéből, és mellőzve lesznek, nekik ez nem fájna?



2022. febr. 18. 10:48
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk ez pontosan fordítva van. Apuka hiszi azt, hogy csak a kedves anyukája tud vigyázni a gyerekekre. Egy hetet voltam korházba a kicsivel, és nem tudtam elérni hogy 1-2 napot a szüleimnél is eltölsön a lányunk, pedig 5 percre laknak tőlünk kocsival.
2022. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
93%
Ez két oldalú dolog. Anya vagyok, én intézem a gyerekek körüli programokat, küldöm róluk a képeket, rendezem az ünnepek logisztikáját. Minden nagyszülőt ugyanúgy szívesen látunk bármikor, mind tudják, rendszeresen elmondom, mégis van mennyiségi különbség egyikük javára. Ezt ők döntik el, nem én. Ha ősszel bölcsibe megy a kisebb, akkor már kevesebb lehetőség marad,mert a hétvége a szűk családnak is kell majd, de addig sem használják ki azt a rövid időt, amíg minden nap elérhetők a gyerekek.
2022. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 NTBS ***** válasza:
89%
Azért, mert a saját szülővel szorosabb a kapcsolat.
2022. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk nekem anyukám él már csak, a férjemnek csak az apukája.

Azért részesítem előnyben anyukámat, mert ő ért a gyerekekhez, felnevelt párat, és most is utána olvas a friss gyereknevelési elveket, módszereket. Képes őket alkalmazni is. Így vele többet is tudok erről beszélgetni, szívesebben szervezek vele programot.

Párom apukája nem tudja mit kezdjen egy kis gyerekkel, nem tudja kezelni.

Így amíg kicsi, anyukámmal merem csak hagyni. Később majd, ha nagyobb lesz (pl WC megy egyedül), mehet a nagyapjához is egyedül.

De olyan szempontból nincsenek megkülönböztetve, hogy egyformán járunk mind a két szülőhöz, és bárki jöhet hozzánk is amikor akar.

2022. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
95%
Nem attól függ, hogy anyuka vagy apuka szülei, hanem, hogy kivel szorosabb a kapcsolat. Na, meg, hogy melyik nagyikkal jó a kapcsolat. A nagyik se mind normálisak.
2022. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
91%

Saját anyukámban ugyanúgy bíztam, mint saját magamban, tehát eleve nem volt kérdés, kire hagyom a pici gyerekemet.


Anyósom erős dohányos volt, és a tv előtt felejtette magát sokszor. Rá nem bíztam egy pici gyereket, de talán ez érhető.

2022. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
90%
Mert a sajat szüleiket jobban ismerik, jobb velük a kapcsolat. Én kedvelem anyósomat, de akkoris a szüleimnél felszabadultabb vagyok.
2022. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
7%
Mert a nőknél alap taktika, hogy elszigetelnek a családodtól, barátoktól stb. Majd miután kedvükre irányítanak, kitalálják h unalmas vagy.
2022. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk konkrétan azért van ez, mert a párom szüleit nem érdekli túlzottan a gyerek. Megkértem őket hogy jöjjenek vigyázni a gyerekre amíg egy napon online oktatáson vettem részt, akkor se foglalkoztak a gyerekkel, ültek, kávéztak, közben a kicsi csak ordított, nekem kellett még nekik is ennivalót csinálnom. Hát ez nem segítség, inkább teher. Egyszer sem ajánlották fel a segítségüket, egyszer sem kérdezték meg, hogy szükségünk van-e valamire. Úgyhogy köszi, inkább megoldom magam.
2022. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
8%
8-as válaszolónál van a pont. Nagyon jól beszél.
2022. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!