Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire általános jelenség...

Mennyire általános jelenség ez? Unokázás?

Figyelt kérdés
Nálunk egyik nagyszülőpár sem igyekszik jelentkezni a gyerekekért,nem mennek értük oviba,nem "kérik el" hogy programra vigyék őket,nem altatják ott,ha kérek segítséget,megoldják,de soha nem hívnak fel hogy mi újság,hogy vagyunk.Egy városban lakunk.Nekem kéne tolnom rájuk őket? Úgy érzem,nyűg az unoka:-( másnál is így van?
2014. okt. 23. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
A mai világban a nagyszülők még dolgozó emberek, és megvan a maguk élete. Nyilván fáradtak, és már kevés energiájuk van egy eleven gyermekhez. De végül is senki nem azért szüli a gyermekeit, hogy a nagyszülők nyakába sózza.. nem igaz? Ha elviszik örülni kell neki, ha nem viszik akkor sem kell keseredni, meg kell oldani, hogy a gyerekre a szülőknek mindig legyen idejük.
2014. okt. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem, én teljesen elolvadok. Azt nem mondom, hogy egyszerű, mert időnként bizony megterhelő még 1 is, de őszintén sajnálom azokat, akiknek nincs, vagy akik nem foglalkoznak az unokával, ugyanis nem tudják miről maradnak le.
2014. okt. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha még dolgoznak, akkor megértem, hogy nem jelentkeznek, hogy menjenek érte az oviba meg hogy náluk aludjon.

Persze, ha amikor együtt vannak, akkor sem foglalkoznak annyira vele, az furcsa.

Nálunk dolgoznak a nagyik, de így is sokszor kérik, hogy legyen náluk, aludjon náluk. Én örülök neki, mert ott is teljesen otthon érzi magát, mivel rendszeresen van ott is. De nálunk egyébként is összetartó nagyon a család, mi is sokat voltunk nagyiknál vagy ők jöttek hozzánk. Szóval nálunk sokat találkoznak a családtagok.

2014. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Egyetlen egy nagyszülő van, édesapám. Bármikor kérem bármire a gyerekkel kapcsolatban megteszi. Én nagyon hálás vagyok neki ezért.

Magától nem viszi, de én elégedett vagyok így is a helyzetemmel.

2014. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Ha folyton unokázni akarnának, így a ti gyerekekkel töltött időtöket rabolnák, akkor meg az lenne a baj, nem?


Ha az anyósod folyton beállítana hozzátok hívatlanul, hogy márpedig ő jött unokázni... biztos, hogy minden alkalommal kitörő örömmel fogadnád?

2014. okt. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha hívnak, megyek, ha rám bízzák, vigyázok rájuk, viszem őket különórákra, ha a szülők nem érnek rá. De bizony, mikor a szünetekben egész nap itt vannak, már sokszor fárasztó. Az én életemben nagyon fontos a család, a gyerekek, unokák, de még van saját életünk is, programjaink, barátaink. Hozzáteszem, én anno nagyon ritkán bíztam a nagyszüőlökre a gyerekeket, nekem korán meghaltak a szüleim, anyósomék meg csak a lányuk gyerekeit vállalták. Így aztán megoldottuk a segítségük nélkül.
2014. okt. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval teljesen egyetértek.
2014. okt. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Azért azt is meg kellene gondolni azoknak, akik hiányolják az unokázást, hogy a nagyszülök a saját tapasztalatuk alapján kezelnék az unokát, de a legtöbb mai szülö ezt nem tudja elfogadni, hanem "modern" elvek szerint akarja tartani.

A nagyszülönek igen nagy stressz teljesen máshogy foglalkozni egy gyerekkel, mint ami nekik természetes, és emellett még a legtöbb mai divatot értelmetlennek is tartják.

(Ahogy az is, ami most MO-on a gyerekeknél a "normális", az Nyugaton sok 1(10-20) évvel ezelött volt szokás, de idöközben ott már rájöttek, hogy a legtöbb csak ártalmas a gyereknek)


Egy kisgyerek eleve megterhelö, mert a legtöbb nagyszülönek túl élénk, de ha még rászólni sem lehet, mert attól "sérül a lelkivilága", akkor végképp nem tudnak vele boldogulni. Akkor már jobban járnak, ha nem viszik el a gyereket és nincs probléma a szülökkel.

2014. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyik már szinte toleránsan civakodnak az unokákért. De ez nyilván családfüggő, egy idegen erről nem túl sokat tud neked megítélni.
2014. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az én nagyszüleim is dolgoztak,de emlékeim szerint nagyon sokat voltam náluk,vannak élményeim velük,róluk,a gyerekeim a szomszéd nénit jobban emlegetik.Nem nekik szültem,csak másnál látom játszóterezni a nagyszülőket,hallom hogy viszik cirkuszba,állatkertbe,itt van ez a 4nap,munkaszüneti...a gyereknek 1óra is élmény lenne velük.Ha lenne kivel.
2014. okt. 23. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!