Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A nagymamáknak tényleg kivétel...

A nagymamáknak tényleg kivételeznek az első szülött unokájukkal?

Figyelt kérdés

Az én lányom 5 éves, párommal már régóta együtt voltunk, mikor pozitív lett a terhességi tesztem. Nagyon örültünk neki, azelőtt már párszor beszéltünk is róla, hogy hamarosan elkezdhetnénk próbálkozni. Anyósom szintén nagyon boldog volt, mindenhova elkísért engem (mivel veszélyeztetett terhes voltam, az átlagnál többször kellett orvoshoz mennem), az összes orvoshoz velem jött és az ultrahangokra is. Amikor megszületett a kislányunk, minden héten többször jött hozzánk és mindig alig várta hogy láthassa az unokáját.

Körülbelül két évre rá, megszületett a sogoromék kisfia is, de a sogorom barátnője nehesztelt az anyósra, azt mondta, látszik hogy a kislányunkat jobban szereti és hogy ez nem fer, mert attól még hogy első unoka, még a többi unokáját is ugyanúgy kell szeretnie. Én egyetértek egyébként, nekem is rosszul esne a helyében, bár én nem vettem észre, hogy a második unokáját kevésbé szeretné az anyós.

Most viszont megint volt ebből egy kisebb vita, és elgondolkoztam, hogy talán tényleg kicsit máshogy viszonyul a lányomhoz az anyós, mint sógoromék kisfiához. Ez másnál is így van? Tapasztalatok? Mit tegyek? Beszéljek sógorom párjával, hogy ne aggódjon emiatt, mert ugyanúgy szereti az unokáit az anyós?


2022. febr. 26. 21:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem neked kell beszélned vele, nem te érzed úgy, hogy így van, ha igaz, ha nem.
2022. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Most látom hogy elírtam a kérdést.. Nagymamáknak helyett

nagymamák*


Első igazad lehet.. Ezt talán nekik kéne tisztázni csak kicsit úgy érzem belekeveredtem, mivel sógorom párja mindig a lányomat emlegeti az anyósnak és néha úgy érzem szólnom kéne valamit

2022. febr. 26. 21:55
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Igen, általában így van, sajnos nálunk is ez a helyzet :/


Az elsőszülött kislány unokát jobban szeretik a nagyszülők, mint a mi kisfiunkat, mi csökkentettük is emiatt a kapcsolattartást, mert nagyon fáj a dolog.

2022. febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hármas nagyon sajnálom :( és próbáltátok már megbeszélni a dolgot?
2022. febr. 26. 21:58
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Persze, próbáltuk, szerintük nincs így. De azért látni a különbséget.
2022. febr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Azért ez nagyon szomorú! És azért nem értem a dolgot, mert például ha egy anyának van 3 gyereke, ugyanúgy szereti mind a hármat és nincs az, hogy az első szülöttet szereti legjobban. Akkor itt ez miért lehet?
2022. febr. 26. 22:04
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Azt írod, te magad is látod, hogy máshogy viszonyul a te gyerekedhez az anyósod. Akkor csak nála is van valami ok.
2022. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Hetes, anyósom úgy látja, hogy a sógorom párja bemagyarázza magának, viszont egyebkent azt hozzá kell tennem, hogy nagyon pedálozik anyósom kegyeiért, már akkor így volt mikor még nem volt terhes sem és szerintem anyósomnál ez kisebb ellenszenvet váltott ki és hozzá nem állt olyan közel mint például hozzám, még a kislányunk születése előtt.
2022. febr. 26. 22:16
 9/26 anonim ***** válasza:
35%
Nem kivételeznek, hanem az első unoka az maga a csoda.
2022. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

Elképzelhetőnek tartom ebben az esetben, hogy mivel anyósnak csak fiai születttek, most kiélvezi, hogy végre van egy pici lány. Lehet, hogy ő is szeretett volna kislányt, így most az unokával megkapta, amire vágyott.

Ettől függetlenül, ha durván kivételez, az nincs rendben.

2022. febr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!