Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell a CSED-et igényeln...

Hogyan kell a CSED-et igényelni, kora szülött babák után is jár?

Figyelt kérdés

31+2 napos vagyok sajnos a védőnöm szerint a kevés magzatvízem miatt, mindenféle képpen koraszülésre kell számitsak. A kérdesem az lenne hogy a CSED-et hol kell igényeljem? A ledolgozott éveim megvannak. Viszont nem tudom, hogy a koraszülött babáknak is jár-e a CSED.

Szülés elött is elindíthatom a CSED-hez kérelmet vagy csak után? Illetve nekem jár?


2021. szept. 8. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Az anyának jár, nem a babának, így a feltételezés is logikátlan, hogy koraszülés esetén nem jár.
2021. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Töltsd ki a csed-gyed igénylőt már most és add le a munkahelyeden. Az igénylőn jelöld, hogy 28 nappal korábban vagy a szülés napjától kéred. Ha korábban jön a gyerek a munkahelyed úgy fogja számolni a bért (csedet) ahogy kérted.
2021. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csendet a szülés várható időpontja előtt 28 lehet igényelni. A szülés várható időpontját a doki állapítja meg az utolsó menstruációs ciklus első napja vagy új alapján. Az, hogy a védőnő szerint korábban fognak születni sajnos nem mérvadó. De természetesen jár a csend koraszülés esetén is, sőt bizonyos esetekben nemcsak 168 napig.
2021. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kiírt időpont előtti 4. héttől vagy a baba születésétől jár. Magyarul koraszülött esetén a baba születésétől.

Ha eljutsz a 36. hétig akkor onnantól tudod igényelni, ha nem, akkor pedig akkor, ha megszületett a baba.

2021. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! 😊
2021. szept. 8. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!