Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hazaköltözni anyósékhoz?

Hazaköltözni anyósékhoz?

Figyelt kérdés
A férjemmel Budapesten élünk 29,illetve 30 évesek vagyunk. Megélünk a fizetésünkből, viszont az albérlet közel 200.000 ft-ot elvisz rezsivel. Egy sima garzonban élünk,29 nm, semmi luxus. Gondolkodunk azon, hogy anyósékhoz hazaköltözünk Budapesttől 30 km -re és bejárunk kocsival. Ott ugye saját szoba lenne,de a háztartás közös. Van valakinek tapasztalata ilyen helyzettel kapcsolatban? Oda összesen 30 ezer ft-ot kellene fizetni kajástól,rezsistől. A benzin 35000 ft lenne.
2022. márc. 2. 22:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
42%
En hazakoltoznek, ha jo a viszony, siman.
2022. márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Igen amúgy jó a viszony. Ami furi, hogyha pl szabi alatt lemegyünk hozzájuk egy hétre, minden ruhám ki van mosva, minden ki van takarítva stb. Ami mondjuk engem nem zavar,sőt jó is, csak furcsa mivel háztartást vezetek, amit amúgy utálok.
2022. márc. 2. 22:30
 3/37 anonim ***** válasza:
95%
Ha megnézed ebben a kategóriában az anyós-apóssal együttélős kérdéseket, akkor láthatod, hogy árad a harmónia és földön túli boldogság az ilyen élethelyzetekből. 🤣
2022. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
72%
Ha jó a kapcsolat, akkor simán. Annyi, hogy ne hagyd hogy mindent helyetted csináljanak majd, eleinte még örömmel megcsinálja az anyós, de utána már fog panaszkodni. Meg próbáljatok közös szabályokat hozni a konyhában
2022. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%

Tudja fene, szerintem olcsóbb albérletet is lehet találni Budapesten, csak körbe kell nézni.

Anyóshoz költözni/visszaköltözni azért elég rizokós, ha csak nem beteg, és eleve ápolásra szorul, stb. Sok konfliktus okozója lehet, és újból elköltözni kb. egy összeveszést jelentene.

Persze megértem, mert a pénz az nyomós érv, főleg a mai időben fontos tartalékolni, hiszen bármi lehet, szóval mindent megértek, csak legyetek óvatosak és ismerjétek fel a jeleket, fektessétek le együtt a "szabályokat", egymás iránti elvárásokat.


Pl. a férjed kiáll melletted, nem neked kell az anyóssal hadakozni, ha köszörülné rajtad a nyelvét, stb.

2022. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
95%
1 hét más, mint folyton együtt élni. Legyen B tervetek is.
2022. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
A "B" tervünk az, hogy mindig legyen annyi pénzünk, hogy vissza tudjunk költözni albérletbe, ha szükséges.
2022. márc. 2. 22:39
 8/37 anonim ***** válasza:
95%
Együttélve olyan problémák merülnek fel, ami egy hét alatt eszedbe sem jut. A szuper viszonyt is elmérgesítheti, ha ti szerettek este 9-kor főzni, de ők addigra már csendet akarnak. Vagy amikor hétvégén hajnalban kimennek kávézni és beszélgetni, ti meg erre ébredtek alvás helyett. Kettesben élve nem gond, ha a férj fél órát ül a vécén, de ha hárman várnak rá reggelente, akkor mindenki ideges lesz. Arra akartam kilyukadni, hogy a közös helyiségek használatát még költözés előtt beszéljétek át és azután döntsetek, ha ez súrlódás mentesen sikerül.
2022. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
92%
Áhh én nem javaslom, voltam hasonló helyzetben. És igaz, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat. Az eleje talán még jó lehet, de aztán szépen kiütköznek a problémák. Főleg ha más beállítottságú a két fél. Nekem nagyon nem volt jó, inkább csak hatráltattuk egymást a dolgainkban.
2022. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
91%

Mindegy milyen a viszony vissza a szülőkhoz nagy hátra lépés.

Sajnos nagyon elszálltak az árak, de talán az elkövetkező években jobb lesz az ingatlanok ára.

Bptől 30kmre meg albit is tudtok keresni, vannak jobb árban is ha ritka is.

2022. márc. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!