Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőrő...

Mit gondoltok az olyan szülőről, akinél "kérvényt" kellene benyújtani, hogy hazaköltözhessen a gyereke?

Figyelt kérdés

Egyedül él egy nagy házban, tele üres szobákkal. A lánya már említette, hogy szeretne hazaköltözni a 2 gyerekével és a férjével, hogy megtudják spórolni az elbérlet árát, mert házvásárlás előtt állnak, amit a szülő tud! De még csak említeni sem említi nekik.

Egy nagyszülőnek nem az lenne a legjobb, ha a közelében tudhatná a gyerekét és az unokáit?


2021. okt. 15. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
99%

Nos,az az ő háza.Ha egyedül akar benne élni ahhoz is joga van.

Nyílván akar egy kis nyugalmat.

A ti gyerekeitek,a ti családotok,nektek kell megoldani a lakhatást akár vásárlás előtt álltok akár nem.

Ha fel is ajánlaná,hogy lakjatok ott az egy kedves gesztus lenne,nem kötelessége.

Az unokái csak az unokái,nem felel értük ameddig nem kerül a gondozásába.Ő már egyszer letudta a gyerek nevelést és a családosdit veled és ha vannak akkor a testvéreiddel.

2021. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg megszokta az egyedüllétet.

Azért mert nagyszülő nem lehet elvárni tőle, hogy önként és dalolva adja fel a szabadságát, hogy négy emberrel kerülgesse egymást, még akkor is ha családtagok.

Nem tudhatjuk, hogy milyen a viszony közöttük, mennyi idős, mennyi idősek a gyerekek. Van-e másik testvér, aki miatt ebből vita lehetne stb.

Sok tényezős a dolog, így nem is lehet róla véleményt alkotni.

2021. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
95%

Nem minden nagyszülő az a tipikus sztereotíp "nagyi", akinek csak az unokák adják az élet értelmét.

Kirepültek a gyerekek, végre csönd van, nyugi van, nem akarja megint a non-stop felfordulást, rohangálást, üvöltözést. Teljesen érthető. Nektek meg annyi gyereket kellett volna vállalni, amit bírtok anyagilag.

2021. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
99%

Szóval a lánya az egész családdal a nyakára menne, hogy spóroljon, de még ők tennének szívességet a mamának, hogy hozzá költöznek?


Ha a mama még viszonylag fiatal, életerős, nyilván van saját élete és nem feltétlenül vágyik arra, hogy a családja állandóan körülötte nyüzsögjön. Ez nem azt jelenti, hogy nem szereti őket, csak esetleg tényleg nem akarja feladni a szabadságát, ahogy előttem is írták.

2021. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:
Szereti az unokákat, gondoskodni róluk, velük lenni. Épp ellenkezőleg, nem szereti az egyedüllétet, amit gyakran hangoztat. Annak örül, ha ott vannak a gyerekei és az unokái. Nem egy otthonülős, feltalálja magát amikor nincs nála senki.
2021. okt. 15. 14:59
 6/75 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon egyet értek az előző hozzászólással.Én azt vallom nem is egészséges dolog generációknak együtt élni.Az a baj hogy a mostani fiatalok elvàrnák hogy körűlöttük forogjon a világ.Az idôsebb igényei le vannak fütyülve!
2021. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
98%

Azt hittem hogy egy egyedülálló fiatal felnőtt akar hazaköltözni. Mondjuk 22 éves, az tök normális.

De itt nem csak a gyereke akar hazaköltözni hanem még plusz 3 emberrel, kisgyerekekkel. Na ez így már nem ugyanaz. Szerintem rossz ötlet haza költözni csak feszültség lesz, vita belőle. Ha valaki egyedül élt x évig hirtelen meg 5 fős családdá válik, az nem piskóta. Baromi nagy alkalmazkodás kell mindenki részéről. Tudsz alkalmazkodni? A gyerekeid, a férjed tud vajon hosszútávon alkalmazkodni? Sok ismerősömnek nem jött be. Ha nem a létfenntartásotokat veszélyezteti ne költözzetek vissza. Csak akkor ha nagyon nagy a baj, nincs mit enni.

2021. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:
Annyi gyereket vállaltunk, amennyit bírunk anyagilag kedves 3-as, és mellette élünk is. De az a pénz is jól jönne a megspóroláshoz.
2021. okt. 15. 15:02
 9/75 anonim ***** válasza:
98%

Hát nézd, biztosan szereti a családját de esetleg 0-24-ben mégsem szeretné, ha ott zizegnének. Én is nagyon szeretem a tesóm gyerekeit, szívesen gondoskodok is róluk és nyaralhatnak nálam, de nem szeretnék együtt élni velük.



Egyébként meg miért város, hogy ő ajánlja fel a költözést? Miért nem kérdezed meg, mit szólna hozzá, ha néhány hónapra oda költöznétek? Elmondod az érveidet és várod a választ. És ha esetleg azt mondja hogy nem, akkor sem szabad megsértődni.

2021. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
99%

Szereti az unokáit,de az nem jelenti,hogy együtt is akar velük élni.

Szeret nekik sütni valamit,venni valamit,játszani velük,gondoskodni róluk,de nem az év 365 napjában.

Szeretni valakit és vele együtt élni nem ugyan az.Én is szeretem az unokahúgaim,szeretek rájuk vigyázni,de nem akarnám hogy az egész pereputty a nyakamba szakadjon,akármekkora a ház és akármennyi szabad szobám van. :D

2021. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!