Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom problémás családi...

A párom problémás családi ügyei, két anyós, 3 leendő nagymama. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden vázolni a helyzetet (kitalált nevekkel). A párom apjának, Sanyi bácsinak évtizedek óta szeretője(?)/barátnője(?) (Kati) van a felesége, Éva mellett. A két nő tud egymásról, nekik ez így rendben van, Sanyi bácsi továbbra is Évával él, de minden nap Katival tölti a napot a munkahelyén, aztán utána minden dolgukat együtt intézik, együtt töltik a napot, majd mindenki hazamegy. A párom és a testvére is tud erről a dologról, Kati nagyjából családtagnak számít náluk, hiába nem "hivatalos" a kapcsolat. Nem véleményt vagy ítélkezést szeretnék a helyzetről, igazából én sem szeretnék beleszólni, ha nekik így megfelel.

Ott kezdődnek a gondok, hogy baromi kellemetlen Éva és Kati között "egyensúlyozni" és mindkettő előtt úgy tenni, mintha a másikat nem is ismerném (mert attól, hogy "nyílt titok" a dolog még nem is beszédtéma). Pl. Éva szeretett volna adni valamit ajándékba, amit korábban már Kati adott, de nyilván nem mondhattam neki, hogy köszönöm, de már kaptam Katitól. Vagy Kati szeretett volna jönni velünk valahová, ahová már korábban hívtuk Évát, de nem mondhattuk neki, hogy bocs, de már megbeszéltük Évával, hogy ő jön, hanem ki kellett találni valami kamut. Egyébként mindketten kedvesek és jót akarnak, csak nekem, aki nem ilyen családból jön nehéz egyensúlyozni köztük úgy, hogy senki ne haragudjon meg. A páromnak sem könnyű, de ő már megszokta.

A másik probléma, hogy ha majd egyszer gyerekünk lesz, akkor feltételezhetően mindketten szeretnének majd rá vigyázni és hasonlók. Nem tudom, hogy lehet majd megoldani, mert még két mama között is néha irigykedés van, ha az unoka egy órával többet töltött az egyikkel, mint a másikkal. Három "mama" (plusz dédszülők) mellett meg pláne.


Szóval az a kérdés, hogy ki mit tanácsol? Igyekszem minimalizálni a bevonódásomat a helyzetbe, de azért nem is szeretném teljesen kivonni magam a párom családjából, mert egyébként a kellemetlen szituációkat leszámítva kedvelem őket.


2022. márc. 27. 16:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. Éva szeretett volna adni valamit ajándékba, amit korábban már Kati adott, de nyilván nem mondhattam neki, hogy köszönöm, de már kaptam Katitól."


De, mondhatod. Ha meg nem akarod, akkor a köszönöm, már van ilyenem a megfelelo


"Vagy Kati szeretett volna jönni velünk valahová, ahová már korábban hívtuk Évát, de nem mondhattuk neki, hogy bocs, de már megbeszéltük Évával, hogy ő jön, hanem ki kellett találni valami kamut."


Már meghívottak valaki más, majd legközelebb

2022. márc. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem “Katinak” azaz a szeretőnek semmi köze nem lesz a gyerekedhez. A vér szerinti nagymama oké, a másik nőt én biztosan nem kezelnem nagymamakent, ő egy kvázi idegen nekem, semmi köze a gyerekhez miért kene rá bízni? Sőt, kifejezetten rossz néven vennem ha nagyi szerepbe helyezné magát.
2022. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
17%

2!


Nyilvánvalo ha a kérdező is ismeri, qkkor egyértelműen nem idegen.

2022. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
De nem is nagymama. 😀 Nyilván nem szó szerint értettem hogy vadidegen…
2022. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Nagymama a gyerek szulojenek szülője vagy partnere. Ha a kérdező nagymamának látja, akkor az bizony nagymamam
2022. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
12%
Ha annak látja igen, de nyilván akkor nem problémázni ezen és nem is lenne ez a kérdés.
2022. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Ülj le Sanyi bácsival egy sörre,vagy egy kávéra,és kérdezd meg tőle,hogy mi lenne a helyes. Ő jobban ismeri mindkét nőt. De még az sem lenne rossz,ha egyenesen a nőktől kérdeznéd ezt meg. Hisz úgyis tudnak egymásról.
2022. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%
Azon problemazik, hogy ne bántja meg egyiket se és hogy lavirozzon úgy a kettő között, hogy azok ne legyenek féltékenyek egymásra.
2022. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%
Neked itt nincs más dolgod mint felkészülni arra, hogy amit a párod már megszokott, pár év múlva ugyanazt fogja csinálni. És még csak nem is háboroghatsz érte, hisz nem volt titok, hogy náluk ez a normális. Huncut kis család ez, nem csoda ha be akarsz ide házasodni. Ja, de. :)
2022. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Minden ezzel kapcsolatos problémás esetet intézzen a párod. Beszéljétek meg, hogy mi lesz, ha gyereketek születik, majd a párod közvetítse a döntést az érintetteknek. Én pl az após barátnőjére nem bíznám a gyerekem, ő legfeljebb a család ismerőse szerepbe kerülhetne, de persze ezt ti tudjátok.
2022. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!