Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért erőlteti anyós, hogy...

Miért erőlteti anyós, hogy átmenjek, ha nem is szeret?

Figyelt kérdés

Elég nehéz természetű anyósom van, nem egyszerű elviselni, ezért igyekszem kerülni vele a találkozást. Ő sem kedvel engem különösebben, szembe ugyan próbálja megerőltetni magát, de a férjemnek, sőt a gyerekeimnek is rendszeresen szid, hogy rossz anya, rossz feleség és rossz háziasszony vagyok.

Én nem utálom őt aktívan, felőlem a férjem nyugodtan átviheti a gyerekeket, amikor akarja, de én ezek alól az alkalmak alól szeretem kihúzni magam. Egyszerűen nem jó vele lenni, kínos az egész. Ő viszont állandóan erőlteti a találkozást, már megint hetek óta az a téma, mikor megyek át vasárnapi ebédre.

Valaki meg tudja nekem magyarázni ennek a pszichológiáját? Miért nem könnyebbül meg, ha nem vagyok ott, ha egyszer rossz rólam a véleménye és nem bír? Miért érzi kötelességének, hogy a kevés szabadidejét olyannal töltse (velem), akinek nem szeret a társaságában lenni?

Egyébként a férjemmel közel 20 éve vagyunk együtt, nyilván nem így indítottuk a kapcsolatot, nagyon hosszú ideig adtam én is a formaságokra vasárnapi ebéddel meg ezekkel, de az évek folyamán szép lassan kiderült, hogy mindenkinek jobb, ha nem erőltetjük. A férjem és a gyerekeim szerint is sokkal jobb hangulatú olyankor a vendégség is.

Hátha valakinek van erre valami józan magyarázata, mert én nem igazán értem. :)


2022. ápr. 1. 11:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Hogy kifele fenntartson egy latszatot, illetve magat is megnyugtassa, hogy o mindent megtesz a kapcsolatotok erdekeben, es te vagy az aki generalja illetve fenntartja a problemat. Valszeg maganak is egyszerubb igy megideologizalni a dolgokat es felmenteni magat es a viselkedeset. Ha mar ott vagy akkor viszont nem tud sajat magan felulemelkedni. Szerintem…
2022. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Hogy villoghasson azzal, hogy mindenki ott van. Ez ilyen látszat dolog.
2022. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Az is lehet, hogy szeretne megkedvelni, nem haragszik annyira mint amennyire kifelé mutatja. Vagy csak kifelé gondolja hogy tipikus anyósosnak kell lennie, nem meri belátni, hogy kedvel, de amúgy hiányzol neki. Mégiscsak évek óta egy család vagytok. A család veled teljes.

Az is lehet, hogy csak újabb okot szeretne amin kattoghat a találkozás után.

Én néha elmennék azért, hogy vajon hogy viselkedik.

2022. ápr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

20 év után?

Szerintem már csak megszokásból morog rád, a 3-as tökéletesen definiálta az okot.

2022. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Lehet ez olyan dolog - a 20 év miatt mondom - mint anyám és a testvére. Anyám örökké kritizálja, cseszegeti a bátyját, soha egy dicsérő szó el nem hagyja a száját, (pedig megérdemelné) közben meg nagyon szereti. Tudom!

Így szokták meg.

2022. ápr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
Hogy szeret-e, nem tudom, de tuti, nem utál, mert akkor nem szeretné, hogy menj. Én megkönnyebbülök, ha nem kell talalkoznom olyan valakivel, akit utálok.
2022. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk pontosan ugyanez a helyzet. Azért akarja, hogy ott legyek, mert az EGÉSZ család legyen ott. Még akkor is ha rosszabb így a hangulat, én sokszor nem mentem, de aztán normálisabb lett és most már megyek.
2022. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

A válaszokat nem olvastam végig, lehet, hogy valaki már írta.

Azért akarja, hogy mégis átmenj, mert le akar győzni. Nem úgy utál, hogy ne is lásson, hanem úgy, hogy rád akarja kényszeríteni az akaratát, hogy olyan feleség, anya, háziasszony legyél, amilyet ő helyesnek tart. És - nagyon helyesen - érzi, hogy csak akkor lehet hatalma feletted, ha gyakran találkoztok.

2022. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Mert képmutató hazug látszatember. Ne hagyd magad! Amúgy de, megkönnyebbül, amikor nem vagy ott, csak ezt nem lehet kifelé kommunikálni, mert akkor összeomlik a rózsaszín világ.
2022. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez.

Hétvégén névnapom lesz, erőlteti h márpedig átjön. Ahogy mindig szokott.

És direkt megint csokit hoz. Nem vagyok edesszájú. Ezt ő is pontosan tudja, és hatodik éve minden névnapra, születésnapra csokit hoz, ugyanazzal a kommentárral: tudom hogy nem szereted de majd csak elfogy.


Kisstílű hatalmi játszma.

2022. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!