Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért erőlteti anyós, hogy...

Miért erőlteti anyós, hogy átmenjek, ha nem is szeret?

Figyelt kérdés

Elég nehéz természetű anyósom van, nem egyszerű elviselni, ezért igyekszem kerülni vele a találkozást. Ő sem kedvel engem különösebben, szembe ugyan próbálja megerőltetni magát, de a férjemnek, sőt a gyerekeimnek is rendszeresen szid, hogy rossz anya, rossz feleség és rossz háziasszony vagyok.

Én nem utálom őt aktívan, felőlem a férjem nyugodtan átviheti a gyerekeket, amikor akarja, de én ezek alól az alkalmak alól szeretem kihúzni magam. Egyszerűen nem jó vele lenni, kínos az egész. Ő viszont állandóan erőlteti a találkozást, már megint hetek óta az a téma, mikor megyek át vasárnapi ebédre.

Valaki meg tudja nekem magyarázni ennek a pszichológiáját? Miért nem könnyebbül meg, ha nem vagyok ott, ha egyszer rossz rólam a véleménye és nem bír? Miért érzi kötelességének, hogy a kevés szabadidejét olyannal töltse (velem), akinek nem szeret a társaságában lenni?

Egyébként a férjemmel közel 20 éve vagyunk együtt, nyilván nem így indítottuk a kapcsolatot, nagyon hosszú ideig adtam én is a formaságokra vasárnapi ebéddel meg ezekkel, de az évek folyamán szép lassan kiderült, hogy mindenkinek jobb, ha nem erőltetjük. A férjem és a gyerekeim szerint is sokkal jobb hangulatú olyankor a vendégség is.

Hátha valakinek van erre valami józan magyarázata, mert én nem igazán értem. :)


2022. ápr. 1. 11:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Csak azèrt akarja hogy menj, hogy legyen mègtöbb alkalma belèdkötni ès az neki sokkal jobb èrzès lenne ha közvetlenül belèd rughatna mint postások által. Az idegeli ki annyira hogy annyiba se nèzed, annyira se èrdekel tèged hogy megjelenj előtte. Így nemtudja elèrni azt hogy a sok ki sunyi beszólásoktól ami kb senkinek fel se tűnik, csak neked, akinek szánja kirobbanj ès így nem tud beállítani mègnagyobb bajkeverőnek.
2022. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kötekedni akar és ha nem mész, abba bele tud kötni.
2022. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%
Többiek előtt azt mutassa hogy jajj mennyire szeret mindenkit. Szóval a látszat kell neki.
2022. ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a helyzet nálunk. Hosszú lenne leírni az előzményeket, a lényeg, hogy annyira kicsinált idegileg a viselkedése, hogy eljutottam arra a pontra, hogy nem érdekel senkinek a véleménye, az lesz amit ÉN akarok, úgy élem az életem, ahogy ÉN szeretném, hisz nem feladatom neki megfelelni, csak magamnak. A párom elfogadja a döntésemet, megérti, tudja h az anyja egy képmutató látszatember, én pedig nem vagyok színész és nem is akarok az lenni. Nem dolgom hozzáidomulni és jópofizni. Úgyhogy sem én nem megyek hozzájuk, sem ő nem jöhet hozzánk. Még nincs gyerek, de ha lesz, nyilván őt akkor viszi az apukája, amikor akarja. Engem hagyjon békén, ha nem kedvel a hátam mögött, akkor a szemembe se tegye a szépet! Ha valamitől hányni tudnék az az ilyen szintű képmutatás.
2022. ápr. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Hatalmi játszma! A mama így érezteti hogy ő az úr a háznál, a kapcsolatotokban ő irányít.

Ne menj amikor neki jó! Menj amikor neked jó 🤣

2022. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%

Le akar járatni. Ha nem mész el, akkor azért leszel te a rossz, ha meg elmész, akkor meg a pletykás öregasszonyok tudnak egymàssal rajtad csámcsogni. Én azt mondom, ne menj oda hozzá, èlvezd ki, h azokon a napokon szabad vagy. Tutira fodràszhoz mennék, most jön a jó idő, egyedül is elmennék strandra napozni, vagy műkörmöshöz stb. Fogd fel szabadságnak és hagyd figyelmen kívűl a zanyóst. Ha pedig mégis elmész te is hozzá, akkor mosolyogj, állj szóba mindenkivel és legyél nagyon kedves! Erre úgy megcsavarod az öregasszonyt, h ő lesz az, aki felrobban. Miközben neked fülig ér a szád! Legyél laza! Ha lejáratna mások előtt direkt, akkor is mosolyogj, és mond neki : jajj anyuka, magànak mindenben igaza van. Miért állnék le magával vitatkozni? Én kipróbáltam úgy, h minden jelenlévőt jó kedvre derített. Anyósom a gyerekemet is a szájára vette, hogy nem a fiáé. Azóta mindegyik csak ex, beleértbe a gyerekem apját is, aki folyamatosan lohol a nyakamba 3 éve! Anyós meg az egészet nem érti, hiába próbálja másnak bemutatni a fiát, h túl lépjen..

Szóval csak lazán!

2022. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

10-es! Neked legalább olyat visz ami nem lejárt! Mi olyat kapunk ami lejárt erősen... S nem az, hogy nem merem megenni, de azok olyanok, hogy ki vannak fehéredve pl, ki száradva. Konyak meggyet nem eszi meg és mindig akkor tolja oda nekem, amikor már konyak sehol benne, be van száradva agyonra. Szóval akkor már valahogy nem olyan finom.

Azzal, hogy: ők már nem eszik meg, de nekünk hátha kell. Hát nekem ugyan nem! Van elég csokim, amiket kaptam a családomtól vagy mi vettük vagy egymástól. S amúgy sem vagyok csokis én sem. Nálam is elromlik... De én még akkor kínálom el amikor még finom, nem amikor már 10 hónapja lejár kb.


A kérdésre válaszolva: fontos a látszat, hogy őőőő már pedig látod meghív téged! DE te nem mész! Te vagy az aki nem akar!

Na hát ezért..

2022. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!