Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósommal mit csináljunk?

Anyósommal mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Minden héten kiakaszt valamivel.

Amúgy aranyos, nem szidni akarom, bírnám is, de a helyzet a következő:

Minden héten belép valami MLM-be, vagy elmegy ilyen öregeknek tartott előadásokra, ahol szuper akciósan megvesz ilyen 300 ezer forintos ágyneműket, meg 200 ezer forintos fazekakat. Minden nap beállít valamilyen katalógussal, hogy rendeljünk, Oriflame, Avon, Farmasi, meg hoz ilyen tupperware cuccokat, tegnap mondja hogy vegyünk gumicukrot, mert hogy ő most azt árulja...Hogy állítsuk le?


2022. ápr. 25. 21:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mindig mikor belép egy mlm-be, megveszi a több százezer forintos kezdőcsomagokat, és mondja nekünk, hogy mi miért nem lépünk be, ő ebből meg fog gazdagodni, bezzeg mi stb. Majd a következő héten belép egy másikba. Persze még nem sikerült meggazdagodni.
2022. ápr. 25. 21:03
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Férjed nem tudja elmagyarázni neki h ezek mind csalasok?
2022. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Azt írtad, hogy minden héten kiakaszt valamivel. ő nem fog megváltozni, mert ez egy mentális állapot, Te viszont változtathatsz magadon, hogy nem akadsz ki rajta, hanem elfogadod ráhagyod, úgy ahogy van.
2022. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Van egy előadás ahol szinte agymossák az embereket. Találkoztam már ilyen emberrel. Nem hittem a szememnek amikor beszéltem az illetővek. Mondjuk ő egy kicsit butácska volt, nem tudom az anyósod milyen.

De érveket kellene neki felhozni, nem csak annyit hogy nem jó mert csak.

Levezetni neki papíron hogy ennyit költ rá és még ennyit fog, és ennyi meg ennyi jött eddig vissza ami semmi, tehát gyakorlatilag mínuszban van. Minden ilyen akciojárol listát kellene írni és megmutatni neki. Persze ehhez tudni kellene higyennyit adott bele és mennyi a havi tagdíj ha van ilyen. Ha nem ellenkezik akkor magával az anyósoddal csinálni ezt, az még jobb lenne szóval nem feltétlenül a háta mögött képzeltem.

2022. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Próbáld meg azt,hogy keress a neten az ilyen családokról szóló videókat,és olvasni valókat,és mutasd meg neki. Persze ha annyira szemellenzős,akkor lehet nem jön össze,de talán sikerül így hatni rá.
2022. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer elfogy a pénze és abbahagyja.
2022. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk a katalógusos cuccok nem feltétlen gázosak, ha nem erőlteti rád a rendelést. Én oriflame-ben vagyok benne, hasonlóan értelmes nagynéném rángatott bele anno, hogy ő hű de nagyon csinálja. (Eleinte ment is a szekér, aztán mikor már nem tudott kit beléptetni, az addig cuki adakozó direktora már nem volt se cuki, se adakozó, aztán sértődöttségében kilépett az egészből.)

Na de a lényeg, magamnak rendelgetek, anyámnak, meg egy-két kolleganőnek, ha kéri, de semmi komoly. Magamnak kedvezménnyel rendelek, a többiből meg visszajön annyi, hogy fedezi a kezelési költségeket meg nagyobb léptékben az évi tagdíjat. Nagy hasznom nincs rajta, nagyon jó hónapokban is maximum annyit érek el, hogy a saját cuccom olcsóbban/ingyen van, de nem is bukok vele nagyot.


Itt inkább azt kéne megértetni anyóssal, hogy ne erőltesse rátok, hogy folyton nektek akarja eladni a cuccait, ne a családon akarjon már "meggazdagodni"...

2022. ápr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Na igen, addig fogja csinálni ímg elsz pénze rá aztán nem tudja tovább.
2022. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Csináljatok neki jobb programot, akkor nem fog ezekre járni. Nagyon ráér, unatkozik, itt meg felszabadul neki a dopamin.
2022. ápr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Szóval minden héten többszázezrekért vásárol, és még sem nem fogyott el a pénze, se nem tett a bank jelzálogot a házára, pedig már hónapok óta százezreket költ minden héten.

Értem.

2022. ápr. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!