Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom miért nem beszél velem...

Apósom miért nem beszél velem magyarul?

Figyelt kérdés

Talán rossz kategória,ugyanis nem apósom,de már 3éve vagyunk együtt a barátnőmmel.

Szóval ők olaszok, a barátnőm 12éves volt mikor Magyarországra költöztek és az egész család tökéletesen beszél magyarul. Apósomon szinte észrevehetetlen,hogy nem magyar az anyanyelve, de velem csak olaszul beszél. Én épp csak az alapokat dadogom, nehezen fejezem ki magam olaszul és gyakran hibásan is, és ha magyarul kezdek el beszélni vele, akkor ő olaszul folytatja a párbeszédet. Egyértelműen láthatja rajtam, hogy rosszúl beszélek, mégis az ő nyelvét erőlteti, pedig neki semmi erőfeszítésébe sem kerülne magyarul megszólalnia.

Egyébként jó kapcsolatom van velük, szerintem kedvelnek, csak nem értem miért szivatnak azzal, hogy a nyelvüket rámeröltetik.



2022. ápr. 28. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

"mégis az ő nyelvét erőlteti, pedig neki semmi erőfeszítésébe sem kerülne magyarul megszólalnia."

Valószínűleg nagy erőfeszítésébe kerülne, azért használja inkább "az ő nyelvét".

2022. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Fejleszteni akar! Köszönd meg!
2022. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem mrg JÓT AKAR csak épp te nem veszed észre mert magadat sajnálod, pefig TUTI hogy ő tanítani akar. (és nem véletlenül.....)
2022. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak azt szeretné ha jobban elsajátitanád az ő anyanyelvét.
2022. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy jót akar, de ha a kérdező nem akar olaszul tanulni akkor miért kell erőltetni?? Főleg úgy, hogy már rég itt laknak Magyarországon és tökéletesen beszélik a nyelvet.

Én sem örülnék ha rám erőltetnének egy olyan nyelvet amit nem akarok megtanulni és még szükségem sincs rá...

2022. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

"Apuka, miért nem tetszik velem magyarul beszélni?"

"Papà, perché non ti piace parlarmi ungherese?"

2022. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

#6

Ciao

2022. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Te a sajatodat szereted hasznalni igaz? O is.
2022. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Ha van egy közös nyelv amit mindketten beszéltek akkor bunkóság egy másik nyelven beszélni amit a beszélgetőpartner nem ért vagy alig ért.

Szerintem is meg akar tanítani de ennek nem az a módja hogy kellemetlen helyzetbe hozom a másikat, szóval szerintem ez egy kicsit tiszteletlenség.


Amúgy nem baj ha rosszul beszélsz, az a lényeg hogy beszélsz. Idővel kialakul ha mindig hozzá tanulsz egy kicsit. Mármint ha akarsz. Ha nem akarsz akkor hiába beszél hozzád bárki nem fogsz tanulni. Hosszútávon megéri megtanulni, egy plusz nyelv sose árt. Döntsd el hogy mit akarsz, bele is mehetsz a játékba.

2022. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki ezt hogy hogy érzed a dolgot.
2022. ápr. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!