Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha fiatal lennél és külföldre...

Ha fiatal lennél és külföldre költöznél, s ott alapítanál családot, megtanítanád a gyerekeidet magyarul?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. márc. 15. 16:19
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
187 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
75%
Mert nyilván hazamenne Magyarországra pl. nyári szünetben. És lehet, hogy magyar párja lesz. Akkor pedig kényelmesebb, mint mondjuk angolul kommunikálni.
2022. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
87%

Ha én külföldre költöznék akkor az pont Magyarország lenne, mert Romániában lakok.

Így meg gondolom egyértelmű.

2022. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
78%

1-es, vagyok, lehet lepontozni, de már csak azért is, mert német férfi a férjem, (anyukája nagyon oda volt - mivel magyar kötődése is van - hogy az ő fia magyar lánnyal jöjjön össze). Meglett, összejöttünk (bár nyilván nem ezért.)

A férjem egy szót nem tudott magyarul, szóval sokszor gondolok anyósomra, hogy ha már ő magyar anyanyelvűként Németországba ment férjhez, akkor a fiacskáját megtaníthatta volna magyarul is.

Most én szívok, (én már akkor tudtam németül, amikor összejöttünk), de azért sokkal árnyaltabban tudnánk magyarul beszélgetni.

2022. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
90%
Én megtanítanám, mert a többnyelvűség késöbb csak a hasznára válik.
2022. márc. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
33%

Az a tapasztalatom külföldön élő magyarként, hogy csak a tinédzser kor alatti gyermekek tudnak rendesen integrálódni a külföldi közegben és ott is maradni. Ugyanekkor ez azt jelenti, hogy az ott lévő, 14 éves kor felettiek nagy része utál külföldön élni, vagy ha nem is utál, nem találja a helyét. Nincsenek tartós barátságaik, nem ismerkednek a helyiekkel. Csupán magyar viszonyokat keresnek, magyar emberekkel tartanak kapcsolatot, oda házasodnak stb. Nekem egyetlen olyan ismerősöm van, akinek más nyelvű férje lett.

Na és akkor vissza térve az itt született, vagy kicsiként idehozott gyerekekre, az a tapasztalatom, hogy nem akarnak magyarok lenni. Ők ide születtek, itt nevelkedtek, itt vannak barátaik és közel anyanyelvi szinten beszélik a nyelvet. Nekik Magyarország egy porfészek, a magyar rokonok pedig felejthetőek, ahova nem szívesen mennek. A magyart sem szeretik beszélni, vagy csak törik, vagy azt sem, hanem épp hogy értik valamennyire. Kb alapfokon.

Érthető egyébként. Én is erőltetném őket egy kis magyarra, magyarul beszélnék velük, de nem tenném meg azt, hogy mondjuk a 6 éves gyereket csak úgy haza bacom 2 hónapra minden nyáron nyelvet tanulni meg ismerkedni a rokonokkal. Mikor ő is az itteniekkel akar lenni. Baromi könnyű ám beszélni, de itt is 30 szabadnapja van átlagban a felnőtteknek, és nem tudnék a gyerekkel 3 havonta 2 hétre hazamenni.

2022. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
72%
Igen. Csodalatos a magyar gyermekirodalom ezt ismernie kell. Es mert en egyedul az anyanyelcem tudnam akcentus nelkul megtanitani.
2022. márc. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
95%
Külföldön élek, volt már magyarul nem tudó párom, és a gyerekvállalásig ugyan nem jutottunk el, viszont beszéltünk a témáról. Mindketten azon a véleményen voltunk, hogy ő beszélt volna a gyerekkel a saját anyanyelvén, és én is a sajátomon. Egyrészt az ember akármilyen jól beszél valamilyen idegen nyelven, soha nem fogja tudni úgy kifejezni magát, és soha nem fog tudni olyan természetességgel beszélni, mint a saját anyanyelvén. Másrészt nem tudok felmutatni egyetlen egy hátrányt se, ami abból származhatna a gyereknek, hogy tud magyarul. Lehet, hogy soha életében nem használná azon kívül, hogy velem beszélget. De hátránya se lenne belőle, sőt több kutatás szerint magasabb az intelligenciájuk a kétnyelvűként nevelt gyerekeknek, szóval miért ne?
2022. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
79%
Az anyanyelven érdemes beszélni a gyerekhez
2022. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Semmibe sem kerül neki megtanulni és tudni fog még egy nyelvet.

Másrészt igen gáznak érezném, ha a gyerekem nem tudná az én anyanyelvem.

2022. márc. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
18%
#9: És mitől érzed magad felsőbbrendűnek? :D
2022. márc. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!