Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Sokszor van olyan, hogy...

Sokszor van olyan, hogy vendégül látod otthon, főzöl felnőtt gyereked anyós-após jelöltjének, anyósának-apósának? Téged, titeket ők sokszor szoktak ugyanígy meghívni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 5. 06:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

én a "gyerek" vagyok.

nálunk olyan nem szokott lenni, hogy ebédre, vacsira meghívják egymást anyáék/anyósék. családi ebéd szokott lenni, amikor anyósék, sógornőmék, a mama és mi vagyunk ott, vagy a szüleimnél szintén ezzel a felállással.

amikor ők találkoznak, az névnap, szülinap alkalmával van, ilyenkor négyen vannak általában, legfeljebb süti van, vagy bontanak valamilyen édességet+üdítő, de ezért külön nem főznek.

2022. máj. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem láttam erre példát a családban. Anyámék kifejezetten ellenszenvesek egymásnak anyósékkal...

Viszont mikor nagymamáim öregedni kezdtek, és anyuék elkezdték gondozni őket, volt, hogy elvitték mindkettőt ugyanoda magukkal, hog egyszerűbb legyen nekik. Cukik voltak, ahogy megbeszélték, hogy nahát, 20 éve egy szót sem beszéltünk, most meg milyen jól kijövünk, aztán meg nekiálltak dicsérni a közös unokákat... :D

2022. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Alig találkozunk.
2022. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
("gyerekként" válaszolok, 9 éve vagyunk együtt, 2 gyerekünk van, de párom szülei nem is ismerik apámat, anyámmal is csak véletlenül futottak össze párszor)
2022. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
A férjem anyja egy hárpia, még mi sem tartjuk vele a kapcsolatot (a férjem sem és nem miattam), nem hogy anyukám…
2022. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
A szüleim és a férjem szülei nem is találkoztak soha, nem is fognak, sőt én sem ismerem őket, minek?
2022. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem túl kompatibilis a két család. Anya tudom hogy nem igazán bírja anyósomat, csak sejtem hogy fordítva is így van, de azért nyilván ha találkoznak, ezt intelligens módon kezelik. Ha jól emlékszem, eddig talán négy-ötször találkoztak a 15 év alatt. Nem erőltetjük.
2022. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Már mindkettőnknek csak az anyukánk él.

8 éve vagyunk együtt, már házasok, ezidáig tán háromszor ha találkoztak, attól függetlenül, hogy még csak anyós-jelölt volt, most meg már anyós.

Nincsen harag, mi "gyerekek" mindkettőjükkel jóban vagyunk, de két teljesen más világ, nem is laknak közel egymáshoz, mindkét család a saját, vér szerinti rokonaival jár össze. Így alakult.

Nincsenek gyerekeink és nem is lesznek, mert akkor az ő szülinapjaikon, egyéb alkalmakkor biztosan találkoznának, de össze akkor sem járnának, meg vendégségbe egymáshoz, mert minek. Tűz és víz a két ember, valószínűleg nehezen jönnének ki egymással, ha rákényszerülnének, bár megoldanák biztosan.

Szerintem alapon eleve azokkal tartja a kapcsolatot az ember, akiket szeret, legalábbis nálunk ez dívik, senkit nem látogatok muszájból, csak azért mert rokon. Tudom, van ahol szokás a busójárás, nálunk nem.

Nekik meg az ég egy adta világon semmi közük egymáshoz, sosem lennének semmilyen kapcsolatban sem, ha mi nem lennénk együtt, akkor most miért tennék, unokák sincsenek, akik miatt ez szükséges lenne.

Mindenki elvan a saját környezetében, egyáltalán nem jár össze a két család, mi tartjuk a kapcsolatot természetesen mindkét oldallal. Anyósom pont most szombaton megy a saját testvéreihez, anyunál még sosem járt és ez fordítva is igaz, nálunk találkoztak ez alatt a minimális alkalomkor is, egymást sosem hívják vendégségbe, eszükbe sem jutna.

Lehet ezt kulturáltan is, amúgy meg azok járjanak össze, akik szeretik, kedvelik egymást, minden család tudja jól, mi a számára megfelelő, másnak meg nyilván semmi köze hozzá, hogyan csinálják.

2022. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Én mint lányos anya írok, mi esküvőn láttuk először a vejem szüleit (és utoljára is akkor láttuk őket). Nincs semmi harag, de messze is laknak, és igény sincs rá egyik részről sem.
2022. máj. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen főleg a kapcsolat elején, hogy mindkét szülő gondolom kíváncsi volt a másik szüleire, hogy milyen családba fog házasodni.
2022. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!