Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A háztartásunkban 3 felnőtt...

A háztartásunkban 3 felnőtt és egy 5 éves gyerkőc van. Kb. milyen adagokat főzzek, hogy 2-3 napig elég legyen?

Figyelt kérdés

A párom sokszor eszik főtt kaját is vacsira, van mikor reggelire is.

Így meg mikor pl. ma is rakott csirkemellett( 2 egész csirkemellből) csináltam rizzsel, már látom hogy ami adagot megcsináltam nem tart ki keddig sem....


Egyszerűen sosem tudom eltalálni azt a mennyiséget semmiből sem, hogy elég legyen... szóval 2 naponta kb. 10 főre elegendő kaját kellene főzni...


2020. márc. 29. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Te ismered az evési szokásaikat. Ha mindig alul becsülsz, akkor duplázd a hozzávalókat.
2020. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

A mai főzés keddig? Hányszor eszitek ugyanazt? Nálunk minden nap friss étel van és úgy, hogy másnap tudjunk vinni 1-1 dobozzal a munkába is. Hétköznap egyszerű, gyorsan elkészíthető ételek, mint a krémlevesek, főzelékek fasírttal (előre lefagyasztva, csak ki kell sütni), sült kolbász, hurka, lecsó, virsli, saláta, rakott egytál ételek, tészták szószokkal, sajttal stb. Hétvégén meg jöhetnek a hosszabb időt igénybe vevők, mint a húsleves velőscsonttal, pörköltek, sütemények. Sok jó minőségű fagyasztott étel is van, ami pikk pakk hamar megvan.

Tervezd meg előre, úgy könnyebb. Mindig számolj rá az adagokra + 2-3-at, hogy ne kelljen fukarkodni.

2020. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
A recenptek 4főre szólnak általában, tehát szorozd fel a mennyiségeket 2,5-del
2020. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2%

Miért akarsz 2-3 napig ugyanazt etetni a családdal? Ennyire igénytelen vagy vagy ennyire lusta?

Nekem eszembe sem jutna a mai ebédeet kedden még feltálalni, addigra már igen állott íze lenne, meg halálra unnánk!

Sokkal okosabb, ha vagy naponta fözöl, vagy ha több lesz, akkor a amradékot adagokban lefagyasztod, akkor egy hét múlva van annyi tartalékod, hogy elég kétnaponta fözni és mégsem kell ugyanazt az ételt enni több napig egymás után.

2020. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
azért két csirkemell négy főre, három napra... tényleg elégnek gondoltad?
2020. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha már tudod,hogy nem elég a mennyiség duplázd meg,ilyen egyszerű.

Nem minden kaja jó 3 napig!

2020. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Anyósommal élünk, az ő szokásam amikor ő főz, hogy pl. kruplis tésztából is megcsinál egy nagy lábassal, és 3 napig is azt esszük, amíg el nem fogy... én szeretnék változatosabbn főzni, de mútlkor is megjegyezte amikor rakott penne tésztát csináltam, hogy alig marad belőle másnapra...

Tudom hogy nem minden kaja jó 2-3 nap múlva... Anyósom spórolósabb, meg neki így a könnyebb hogy 3 naponta főz. Pedig itthon van, nyugdíjas. Én meg dolgozok, és mégsem esne nehezemre minden du. könnyebb kajákat elkédzíteni

2020. márc. 29. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!