Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg havi 40 000 forintból...

Tényleg havi 40 000 forintból 1 felnőtt férfi étkeztetése simán kijön úgy, hogy változatos, egészséges és jó minőségű?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt a gyakorin, hogy “jézusom, hogy tudsz xy összeget elkölteni kajára havi szinten, amikor kb 40e forintból is simán kijövök, valamint én 220cm vagyok, lisztérzékeny, blablabla”.


Ez mennyire reális? Karantén alatt megpróbálkoztam ezzel, direkt követtem a költségeimet, de vagy a mennyiség, vagy az alapanyagok minősége, vagy a változatosság megbukott.

Mindig csak általam főzött ételt ettem.


Amik nálam csökkentették a cél teljesítését:

- Mindig ugyanabba a hipermarketbe jártam.

- Fiatal felnőtt férfi vagyok, receptek terén nincs rutinom

- Nem csináltam nagybevásárlást, általában kb 1-2 napra terveztem előre


A kérdésem az lenne, hogy ez a szentháromság: minőség, változatosság, egészséges kihozható-e az esetembe havi 40000 forintból? Ha igen, akkor mit rontok el? Mi lehet az amiben javulhatnék? Ha nektek ez sikerül mi a titkotok?

Esetleg az van, hogy ez régebben, pár éve még hozható volt, de napjainkban már-már nem?


Köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 21. 09:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
63 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem sikerült még.. változatos,egészséges,elegendő kaját nekem 70ezer körül sikerül havonta megoldani,de így is keresem a kedvezőbb árakat
2020. aug. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Annyit kifelejtettem, hogy az innivaló költségét nem kell beleszámolni, jó nekem a csapvíz, valamint a nassolnivalóra szánt pénzt se kell beleszámolni, mert két étkezés közben nagyon ritkán eszem bármi mást is.
2020. aug. 21. 10:03
 3/38 Lena7 ***** válasza:
87%

Szerintem nem. Inkább 45-55 ezer forintból, de lehet, hogy azzal is keveset mondtam.


Én úgy szoktam csinálni, hogy 1 hétre bevásárolok. És próbálok minél kevesebbet költeni. Néha szabok meg magnak heti keretet néha nem. Ha nagyon figyelek akkor olyan 30-35 ezer forintból kijövök 1 hónap.



Nagyon kell figyelni a leárazásokat, az akciókat, esetleg több boltba is elkell menned, hogy a kereteden belül.maradjál.


Van fent pár youtube videó is erről.

1 hét napi 1.000 ft. Szerintem érdemes megnézni. Sok jó, finom és olcsó recepteket mutat meg benne.


[link]

2020. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
69%

Én is küzdök vele, de ráadásul még kicsit lusta is vagyok, meg próbálnék arra is figyelni, hogy ne mindig hús legyen, mert a természetnek sem tesz jót. Nem könnyű.

Néhány dolog ami eszembe jut: a zabpehely (nem a zacskózott zabkása, vagy a formázott gabonapelyhek, hanem a natúr) viszonylag olcsó dolog, egészséges, és elég jól kombinálható: lehet tejjel enni, vízzel vagy jogurttal is. Tehetsz rá kakaót, mézet, porcukrot (nyilván abból a sok nem egészséges), édesítőszert, mazsolát, fahéjat, gyümölcsöket, lekvárt, néha csokidarabokat... így talán nem lesz olyan unalmas.

Kefír. Azt lehet házilag is készíteni. Egyszer kell megvenni, utána többször lehet ugyanabban a dobozban készíteni tejből (neten találs rá "receptet").

Főzelékek: viszonylag laktatók és olcsók és jól több féle zöldség lehet az alapja (krumpli, zöldbab, fejtett bab, tök...). Ha tudsz rántást készíteni hozzá, azzal fel lehet dobni az ízét. Esetleg húst is lehet hozzá enni (vagy virslit, ha a spórolás része a fontosabb az egészségesnél).

Levesek: ha tudsz olcsón zöldséget szerezni, akkor nagyon jók lehetnek a zöldség levesek, de a többi is. Felfedeztem magamnak a kínai leveseket is. Elég olcsón el lehet készíteni, és a keményítőnek köszönhetően sűrű, laktató is.

Ha már keményítőről van szó: keményítőből viszonylag olcsón lehet pudingot készíteni, ha édességre vágynál.

A kínaiba is kerül gomba, de az egyébként is jó étel. Pl. gombapörkölt rizzsel.

Tökfélék, pl. csillagtök (patisszon), padlizsán, cukkini: jó esetben valamivel olcsóbban készíthetsz belőlük kaját, mint húsból, de legalább változatosság miatt is jók.

Tésztafélék: olcsók, és ha nem eszel belőlük túl sokat, vagy drága köreteket nem teszel rá, hanem csak mondjuk paradicsomszószt, kis sajtot, akkor megfelelnek a célnak.

2020. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
61%

Le tudnád írni hogy miket szoktál főzni? Nekem ami meg szokta dobni, az a kajarendelés és a nassolnivalók. Ha csak főzök és ezeket kihagyom, akkor nagyon sokat tudok spórolni, mindig meglepődök. Havi 40ezer az kb napi 1300 forint, ebből ha magamra főzök olyan fejedelmi lakomát tudnék kihozni :D.

Ajánlom, hogy nézd át előre, hogy következő héten mi lesz akciós, és azokból ötletelj ki valami receptet. Nem kell bonyolult dologra gondolni, pl rizs, párolt zöldség valami hússal. A fagyasztott zöldség van hogy 350ft/kg-ra le van akciózva. Ezt fel lehet használni levesnek, főzeléknek, köretnek. A rizs, tészta, krumpli se nagy összeg, főleg ha akciósan veszed és betárazol. Zöldségeket gyümölcsöket még tudsz venni olcsón a piacon vagy a szupermarketekben leakciózva. Olajos magvak, diákcsemege is szokott leakciózva lenni, 100 g volt 200 ft, ez 2 napra elosztva 100-100ft.

Főzz leveseket, fillérekből megvannak. Ha otthon te csinálod a pizzát az is olcsón megvan. Hamburger, gyros is.

Reggelire zabkása diákcsemegével vagy rántotta szintén olcsón megvan.


Több ötletet tudnék adni, ha konkrétabb dolgokat is leírnál :D de remélem ez is segít.

2020. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
38%

Azok szoktak kevésből kijönni, akik keveset esznek, és el sem tudják képzelni, hogy vannak akiknek mások az igényeik. Aki megelégszik egy fél zsömlével reggelire, fekete kávéval, és ezzel elvan délig, majd megeszik három kanál nokedlit két szem hússal, az kijön kevésből is. Vagy aki megelégszik a vizes zsemle+teszkós párizsi, zacskós tej kombinációval, amit régebben építőmunkás-menünek is csúfoltak.

De én zabkását szeretek reggelizni, vagy rántottát, teljes kiőrlésű kenyeret, mandulatejes kávét (mert feketén fáj a hasam tőle, és a rendes tejtől is fáj a hasam). Ebédre sok zöldség kell és hús is, uzsonnára gyümölcs, ami horror drága mostanában. Szóval nekem 70-80 ezerre is kijön a havi étel. Kevesebből is ki lehet hozni valószínűleg, de akkor a minőségből lejjebb kell adni.

2020. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%

Azzal azért számolj, hogy az elmúlt félévben durván mentek fel az élelmiszerárak, aki 40.000-et irt pár hónapja, az lehet, ha most újraszámolná már 45-50.000 lenne.

Az sem mindegy, kinek mit jelent a "változatos, egészséges és jó minőségű" étrend. Pl húsok terén a csirke, pulyka, sertés(karaj, comb, tarja) elég változatos és minőségi-e, vagy kell szűzpecsenye, marha, kacsa, lazac is abba az étrendbe.

Továbbá egy elég nagy tétel az ital, van aki nem vesz szinte semennyit, van aki napi 2-3 litert is megiszik üdítőből és persze az sem egyértelmű, hogy ez utóbbi hozzá számolja-e ezt az étkezés költségeihez, vagy sem.

Mindent egybevéve azt mondanám, hogy össze lehet hozni legalább az első két kritériumot(változatos, egészséges), de szigorúan csak az ételeket belevéve és legalább minimálisan előre megtervezett étrenddel. A harmadik kritérium(minőség), mint fentebb is írtam eléggé egyéni értelmezés kérdése.

2020. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
40%
Meg lehet oldani, ha minden nap elmész a boltba és a leértékelt, piros/sárga címkés alapanyagokat veszed meg. Változatos lesz, mert mindig más van leértékelve. De azt azonnal meg is kell enni, mert lejárnak.
2020. aug. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, a minőség kicsit tág fogalom. Én ezekre értettem pl:

- Nem D kategóriás rizs, hanem inkább A

- Paradicsomsűrítményből / Paradicsomléből az olcsók íztelenek,

- Olcsó pékáru nemcsak üreges, de miután kihűl kemény is

- Ne legyen instant tésztaleves, mirelitt halrudacsak meg társai

- Ne a legolcsóbb sajátmárkás termékek. (tudom, némelyik ugyanolyan jó, mint a drága, de esetek többségében azért van különbség, pl tészta, sajt, felvágott, ...stb)


Tehát ilyesmikre gondoltam és nem arra, hogy csak bio zöldségek, csak gluténtmentes dolgok, csak nagy márkák termékei.

2020. aug. 21. 10:53
 10/38 anonim ***** válasza:
85%

Hát kérdező, sajnos jól látod. Annyira nagyon simán semmiképp nem étkezhet egy férfi változazosan, egészségesen, pláne jó minőségű ételekből havi 40 000Ft-ból,mert az bizony a minőség rovására megy.


Viszont ha állandóan mást sem csinálsz csak az akciós újságokat bújod és hajlandó vagy egy másik boltba átmenni csak azért, mert ott 45Fttal olcsóbb valami, akkor lehet faragni a költségeken. De ez is ugye csak akkor érvényes, ha gyalog vagy biciklivel mész, esetleg havi tömegközlekedés bérleted van, mert akkor nem spóroltál semmit, ha a közlekedés költségeit hozzáadod.


A titok az, hogy hetente kell vásárolni, mert hetente változnak a boltokban az akciók. Ilyenkor ha nagyon olcsó valami, akkor érdemes betárazni, ha van hova tenned. Ez így hosszútávon fog megtérülni. Olyan akciók is vannak, ami csak hétvégére szól.


Piacra is érdemes lehet kijárnod, bár az sem olcsóbb mindig, mintha boltban vásárolnál. Majd a gyakorlattal együtt megtanulod, hogy általában minek mennyi az ára és tudni fogod mit, hol és mennyiért érdemes megvenni.

Annak is érdemes utánanézned, hogy éppen milyen zöldségnek és gyümölcsnek van idénye, mert azok akkor olcsóbbak. Tehát amikor az epernek idénye van pl, akkor jóval olcsóbb, mintha mondjuk januárban akarnál epret venni. De ez logikus.


Egyéni véleményem az az egészséges táplálkozásról, hogy azt mindenki magának tapasztalja ki, hogy neki milyen étrend a megfelelő. Mert két embernek sem egyforma, hiába mondják, hogy xy étel olcsó és "egészséges". Ha nem iszol alkoholt, üdítőket, nem eszel nassolnivalókat és feldolgozott élelmiszereket, onnantól rajtad áll, hogy mit fogyasztasz egészséges táplálkozáson belül.


Pl. nekem hiába mondják, hogy milyen jó mondjuk tésztás kajákat enni, ha egyszer fáj a hasam a tésztától, kenyértől, bulgurtól, kuszkusztól, nem lakok tőle jól és fájdalmaim vannak tőle. Értem, hogy ezek olcsóbbak, azt is értem, hogy egyeseknek megfelel a szénhidrátdús étrend, de nekem például nem. Remélem érthető mit akartam ebből kihozni

2020. aug. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!