Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kéne szólítani anyóséka...

Hogyan kéne szólítani anyósékat gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam imád vonatozni, még régebben mindig kérdeztem, hogy hová megy a vonat?Pécsre a mamához? Vagy Balatonra a mamához? Idővel kisfiam úgy kezdte el hívni a 2 mamát hogy Pécsi mama és Balatoni mama. Anyukámat ez nem zavarja. Viszont anyosomékat igen és mindig kijavitják hogy Eszter mama és Józsi papa. Miért baj az hogy a gyerkőc így jegyezte meg a nagyszülőket? Egyszerűen nem értem. Mar a 2 évesem is ezt átvette és multkor apósom mondta neki anyukámat hogy Lenke mama mire a kicsi teljesen összezavarodott így Lenke mama neki anyósom. Szóltam direkt neki h ő nem tudja ki az a Lenke mama és még aposomnak nem tetszett a dolog.....őszintén nem mindegy? Szerintem okos dolog tőlük h így jegyezték még.
2022. máj. 11. 03:17
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
75%
hát én ilyet nem láttam még hogy Eszter mama meg Józsi papa. Papa és mama és kész, örüljön hogy vér szerinti unokája van
2022. máj. 11. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez szokás kérdése.

Férjemnek még élnek a nagyszülei, ő pl pont úgy hívja őket hogy Juli mama és Misi papa.

Másnál úgy is hallottam, hogy simán "mama" és "nagyi".

Megint másnál pedig ugyanígy város szerint Pesti mamáék vagy Szegedi mamáék.

Szerintem teljesen jó mindegyik variáció, nem értem a sértődés okát a részükről.

2022. máj. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
57%
Mi a nehéz abban, hogy ha ő azt szeretné, hogy a nevükön szólítsák őket, akkor azt teszitek? Nem fog összezavarodni a kicsi, meg fogja tanulni. Sose értettem, most kell hülye neveket aggatni bárkire. Van nevük, használjátok.
2022. máj. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
65%
Már 2 évesen is... de most idősebb, gondolom, 3, 4 éves, képes már megtanulni.
2022. máj. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
67%

Ahogyan ŐK szeretnék, hogy szólítsák, ez ilyen egyszerű.


Gondolom nektek sem tetszene, hogyha Peti helyett városi unokának szólítanák a gyereketeket.

2022. máj. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
78%

Túldramatizálják.

Mi sem rendesen a nevükön szólítottuk a nagyszülőket, hanem a vezetéknevüket mondtuk. Pl. Szőlösi mama és tata, másik pedig Lévai mama és tata. Nekik semmi bajuk nem volt ezzel, őrültek, hogy szólítottuk őket, beszéltünk róluk, menni akartunk hozzájuk.

Olyan közegből jöttek, ahol nem volt kapcsolatuk a nagyszüleikkel (akár halálozás miatt, akár mert tele van a családunk toxikus kapcsolatokkal, amit könnyebb megszakítani), ők összetették a két kezüket, hogy van összetartás nálunk.


Az ilyen pitiáner hülyeségek és feszültségek viszont pont, hogy azt fogják kiváltani, hogy a gyerek távolodni akar tőlük. Nekem se esne jól, ha 3-4 évesen, naivan és érzékenyen mindig le vagyok cseszve, hogy rosszul mondok valamit, ami gyakorlatilag jelentéktelen.

2022. máj. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk már nagyok a gyerekek,de mi is vagy a helységnév elétételével nevezzük meg őket,vagy a vezetéknév elétételével,amikor meg ott vagyunk,akkor a gyerek meg szimplán papának vagy mamának szólítja őket. Ettől nem kapnak se kevesebb,se több szeretetet,de a gyerek lehet hogy szorongana,ha erre kínosan figyelnie kellene,nehogy megbántsa őket.
2022. máj. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem mi ezzel a baj, inkább van benne olyan kis kedvesség, hogy úgymond " egyedi " néven szólítja.
2022. máj. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk mindig, mindenkit keresztnev +mama/papa néven szólítottunk. Ha a jelenlétük nélkül kerültek szóba, akkor volt a Balatoni mama, vagy a Pécsi mama.
2022. máj. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
88%
Nalunk a gyerek az en szuleimet a keresztnevukon + mama/ papa szolitja, az anyosomekat csak siman mama/ papa v a hobbijuk utan a hobbi megnevezese+ mama/ papa. Senki nem problemazott meg erte. Ismerek olyan kislanyt, aki a sajat anyjat a keresztneven szolitja, 6 evesen, es ott sincs ebbol problema.
2022. máj. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!