Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kéne szólítani anyóséka...

Hogyan kéne szólítani anyósékat gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam imád vonatozni, még régebben mindig kérdeztem, hogy hová megy a vonat?Pécsre a mamához? Vagy Balatonra a mamához? Idővel kisfiam úgy kezdte el hívni a 2 mamát hogy Pécsi mama és Balatoni mama. Anyukámat ez nem zavarja. Viszont anyosomékat igen és mindig kijavitják hogy Eszter mama és Józsi papa. Miért baj az hogy a gyerkőc így jegyezte meg a nagyszülőket? Egyszerűen nem értem. Mar a 2 évesem is ezt átvette és multkor apósom mondta neki anyukámat hogy Lenke mama mire a kicsi teljesen összezavarodott így Lenke mama neki anyósom. Szóltam direkt neki h ő nem tudja ki az a Lenke mama és még aposomnak nem tetszett a dolog.....őszintén nem mindegy? Szerintem okos dolog tőlük h így jegyezték még.
2022. máj. 11. 03:17
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
A sogornőm mamucinak és papucinak tanítja őket az teljesen rendben van de az én gyerekeimnek gond h csak nekünk elé teszik a jelzőt? Azért ez elég fura
2022. máj. 11. 12:51
 42/56 anonim ***** válasza:
70%
Mert a lánya gyerekei, így ezek szerint velük engedékenyebbek, bár ez szerintem is gáz...
2022. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:
A másik hogy oké mondja gyerekeknek úgy hogy Pécsi mama de az én anyukámat hogy meri másnak tanítani( lenke mamanak tanitotta kisfiamnak)? Ahhoz végképp nincs joguk
2022. máj. 11. 13:55
 44/56 anonim ***** válasza:
87%

Te vagy megzavarodva, nem a kétéves gyereked.

Az a baj, hogy a Lenke nevű nagymamát Lenke mamának nevezi a gyerek előtt?

Szerintem más miatt eddig is utáltad apósodékat, és ez az eset csak ürügy a további ellenségeskedésre.

2022. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
87%
Egy másik kérdésnél már írtam, de úgy érzem, ide is passzol: régen az anyósok nem tudták, kínjukban mibe kössenek bele, ma már a menyek vannak így, ennek sem lesz jobb vége mint annak volt. Természetesen mindkét esetben tisztelet a kivételnek. :)
2022. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is "keresztneves" nagyszülők vannak. Azért idézőjelben, mert "éppen-elkezdtem-beszélni" korában, mivel nem tudta a neveket tisztán/helyesen kimondani, lett Icci és Zizi mama és Pitta és Lati papa. A mai napig így van, pedig azóta eltelt közel 10 év. Mondjuk, mivel mindkét nagyszülői pár elég kacifántos nevű településen él(t), nem meglepő! Egyszerűbb volt kimondani, mint pl. azt, hogy Nemesrempehollós vagy Egyházasdengeleg... :)
2022. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:
Igen amugy jól látod sajnos nagy ívben szarnak mindkét gyerekre. Ezért sem ertem miert fontos ez nekik. 3 havonta 1x látják őket.
2022. máj. 11. 18:50
 48/56 A kérdező kommentje:
Nem ismeri a 2 évesem a keresztnevét egyik mamának sem. És azota rosszul is használja a mamakat uh őt zavarta össze nem engem kár h nem tudod értelmezni pedig nem bonyolult ahogy leirtam ;((( de nem lepődök meg sokan nem jók a szövegértésben
2022. máj. 11. 18:52
 49/56 qkker1 ***** válasza:
89%

"Nem ismeri a 2 évesem a keresztnevét egyik mamának sem."


Miért nem tanítod/tanítottad meg neki?

2022. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
89%
Túl van gondolva. Meg ndegyok mamát, papát kérdezzétek meg hogy hogy szólítsa a gyerek. És legyen úgy, a felnőttek is így hivatkozzanak rá, ezt csak meg tudjátok oldani. Ha balatoninak meg pécsinek szólítja a gyerek, akkor hozzáteszed hogy igen, mucika mama Pécsen lakik, cuncika mama meg balatonon. Meg fogja jegyezni.
2022. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!