Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennetek ebben a helyzetben?

Mit tennetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha a parotok allandoan ratok eroltetne, hogy nektek legyen bensosegesebb kapcsolatotok a o szuleivel. Megvan veluk egy viszonylag normalis kapcsolatom, de en nem kivanok veluk ennel bensosegesebb kapcsolatot apolni, de mivel a parom kozel all hozzajuk, tolem is ezt varja, es en ezt nem birom, nekem ez fojto. En sem eroltetem ra az en szuleimet. Nalatok hogy van ez?
2022. jún. 9. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

És ez miben nyilvánul meg?

Mi jóban vagyunk a saját és egymás szüleivel is. Szoktunk közös programot is csinálni. De megvan a magunk élete, a szabadidőnk nagy részét nem a szülőkkel töltjük. Nálatok ez lenne az elvárás? Vagy mit ért bensőségesebb kapcsolaton?

2022. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Veszekednék. Nem vagyok a veszekedés híve, de ha már sokáig elmegy, és a leírás alapján sokáig nyúz ezzel, leszögezném neki a dolgokat a részemről. Ha nem tetszik neki, elválnak útjaink. Nem vagyok saját magam ellensége, hogy mindig fojtogatva érezzem magam, akkor is, ha nem téma és nincsenek jelen a szülei. Pláne, hogy ilyet nem lehet elvárni a másiktól. Megadni a másiknak a tiszteletet, azt igen, nem megcsalni a másikat is elvárás. Előbbi nem teljesül, hiszen a párod erőlteti, és látja jól, hogy neked ez nem megy, nem akarod, nincs erre szükséges, mégis teszi, nyom és nyom, hogy csináld.
2022. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Konkrétan le kéne írnod, mi az, amit a párod még szeretne, de te már sokallod.

Mondjuk minden vasárnap náluk ebédelni, azt én is túlzásnak tartom. Még kéthetente is.

De nekem pl. természetes, hogy névnapkor, születésnapkor megköszöntjük és meglátogatjuk őket.

2022. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan mit vár el tőled, mint bensőséges kapcsolat?
2022. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Ez így kevés.

Ha azt várná hogy tárgyaljuk ki a nemi életünket nyilván túlzás lenne. Ha havonta szeretne látogatóba menni veled hozzájuk az ok.

2022. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Itt nem az unnepekrol, hanem a mindennapokrol van szo. Mivel nekik szorosabb a kapcsolatuk, ugyanezt varja el tolem is, menjunk tobbszor, jojjenek ok is, olykor programok, es olyanrol nincs szo, hogy ez nem tortenik meg, csak mivel vannak, voltak problemak a szuleivel, en meghuztam a hataraimat, nem igenylek beloluk tobbet, a parom ezt nem tudja elfogadni es nyomja. Azt is mondtam neki, hogy menjen nyugodtan, szulei, latogassa oket, en majd idonkent csatlakozom, vagy ha jonnek, talalkozunk, es ennyi nekem eleg. De szerinte ez igy nem jo, nekem az o szuleivel nincs kapcsolatom... es ezzel megfojt. Mikozben neki sincs az enyeimmel, csak vele szemben senki nem tamaszt elvarasokat, mert engem hidegen hagy, hanyszor latja az en szuleimet. En egy hidegebb csaladban nottem fel, nekem ez a termeszetes.
2022. jún. 9. 13:28
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

"menjunk tobbszor, jojjenek ok is, olykor programok"


Konkrétumot még mindig nem írtál.

Milyen gyakran és milyen programokra?

2022. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hetente-kethetente, kirandulas, etterem...
2022. jún. 9. 13:41
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Ez azért sok. Pl. kirándulásnál nekem gond lenne, hogy aki egy generációval idősebb nálam, az kevesebbet bír gyalogolni.

Évente 2-3 alkalommal elmennék velük, mert annak is megvan a hangulata, de kéthetente ez túlzás.

No meg ebből az is következik, hogy kettesben a pároddal akkor alig mész kirándulni, étterembe stb. És nekem ez volna az igazi probléma! Hogy alig van kettesben programunk!

2022. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Ez gyakorlatilag majdnem olyan, mintha csak hétközben élnétek együtt kettesben.

Hétközben meg ugye - ha praktikusan gondolkodsz - nem "éltek" együtt, mert ha nem vagytok multimilliárdosok és oligarchák (Mészáros Lőrinc,Tiborcz István, Garancsi István és társai), akkor bizony hétközben óhatatlanul dolgozni kell, vagy ha nem teszed/teszitek (és nem nyertek lottóötöst sem), akkor előbb-utóbb kirúgnak és nem tudod/tudjátok kifizetni a számlákat (hacsak nem nyersz egy milliárdos ötöst a lottón/Eurojackpotot), amik meg könyörtelenül jönnek.


Hogy a kérdésre IS válaszoljak: kivárnám a holnapi napot, és délután, mikor hazajött, de legkésőbb szombaton délelőtt, mikor NEM DOLGOZTOK, leülnék vele, hogy figyelj Pisti, nekem ez sok. Én VELED akarok együtt lenni, nem édesanyádékkal. Most azt kérem, hogy egy darabig ne járjunk hozzájuk, értsék meg (és akkor itt akár fel is sorolhatod az érveidet,akár tételesen, akár vázlatosan, hogy azért, mert anyád mindenbe beleszól, beleköt, vagy rosszul csinálja a paprikás csirkét, vagy folyton tökfőzeléket főz, amit utálsz, vagy folyton megkritizálja, hogy miért pirosba/kékbe/szürkébe jársz mindig, pedig azt ő utálja, de téged akkor sem érdekel és csakazért is azt hordod...) stb.


S igenis törekednék a több közös programra A PÁROMMAL, KETTESBEN, azaz NÉGYSZEMKÖZT. Ha ő ezt terhesnek, fullasztónak, problémának érzi, ha nem érzi jól magát veled négyszemközt, csak (bármelyikőtök szüleinek társaságában), akkor ő bizony nem a te Nagy Ő-d.


Akkor - bármennyire is fáj - el kell engedni.

2022. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!