Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? Mit mondanátok a ferjeteknek? Hogyan viselkednétek az apóssal és a mostoha anyóssal?

Figyelt kérdés
Férjem édesanyja már kiskorában meghalt, édesapja egyedül nevelte fel. Miután már elköltözött otthonról megismerkedett egy szintén özvegy asszonnyal, összeköltöztek, összeházasodtak. Engem soha nem csípett egyikük sem, férjemet sem különösebben az "anyós", volt már próbálkozása, hogy összeugrassza apósomat a férjemmel. Szemtől szembe mézes-mazasak. De ami most kiderült, ez mindenen túlmegy. Férjem hallotta egy beszélgetésüket, amiben negyed órán át minket szidtak és engem gúnyoltak. Kezdve onnantól, hogy szerintük minket csak a pénz érdekel, a lányunkra nem vigyázunk, borzalmas szülők vagyunk. De elhangzott olyan is, hogy egy régóta húzódó betegségemnek csak én vagyok az oka, gúnyolódtak a tüneteken, és anyósom szájából elhangzott az is, hogy megkérdezi tőlem, hogyan érzem magam, miért voltam megint kórházban, de nem érdekli a válasz, hidegen hagyja mi lesz velem, csak a kényeskedésem miatt kerülök úgyis be és reméli a sok hisztit megunja az orvosom és kipakol (nőgyógyászati a probléma). Apósom pedig helyeselt mindenre. Én szívem szerint nem állnék szóba velük, de nyilván a férjem miatt nem tehetem meg. Jön a húsvét. Semmi kedvem nincs hallgatni a bájcsevegésük. Így azt mondtam, hogy jöhetnek, beszelhetnek a férjemmel, unokázhatnak, de én nem vagyok hajlandó egy légtérben lenni velük. Ti is így tennétek? Férjem sem szívesen látja őket, de mégiscsak felnevelte az édesapja egyedül, tisztességesen. De közben meg így beszélnek rólam.
2016. márc. 19. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%

Elöször is nem kellett volna hallgatózni - akkor nem lenne most ok a sértödésre.


Másodszor a minimális jólneveltség megkövetelné, hogy ha nálatok vannak vendégségben, akkor ott vagy velük, és udvariasan beszélgetsz, ugyanúgy, mint régebben.

2016. márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Megmondanám a frankót, hogy mindent hallottam és nem engedném be őket soha többé a házamba, semmilyen ünnepen sem. Azért kell lennie egy határnak. Ha ennyire utálnak, akkor nem kell jópofizni. Azt sem értem, hogy a férjed ezt miért bocsájtja meg nekik.
2016. márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Nos, gratulálok a ferjednek. Ahelyett, hogy oda állt volna az első mondat után, számonkérni, hogy mégis hogy képzelik ezt az egészet, ő inkább negyed órát hallgatozott. Gerinc nulla. Egy fokkal nem vagytok jobbak náluk
2016. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Férjem volt itthon a lanyunkkal (én ugye kórházban). Elálmosodott, elvitte aludni. Nagyon megviseli, hogy én el-eltűnök, így az altatása nagyon nehéz. Férjem odaült a kiságyához, a szobaajtót nyitva hagyta, mert a lányunk mindig nézi az ajtón csillogó napfényt. Apósomék gondolom úgy gondolták, hogy be van csukva. Először csak apró megjegyzéseket tettek, ezek nem is hatnának meg minket, tudjuk, hogy sok döntésünkkel nem értenek egyet. Aztán belelendültek, de a férjem nem akart eljönni a lányunk mellől, mert már fél álomban volt, és ha ilyenkor valami megzavarja, akkor aztán végképp nem lehet elaltatni (az altatás úgyis a férjem rémálma). Miután elaludt, annyit mondott a férjem nekik, hogy menjenek el, mert nem akar veszekedést. Tudom, hogy jobb lett volna mindenkinek, ha az első mondatnál szól, hogy hall mindent, de talán még jobb lett volna, ha nem a saját otthonunkban beszélnek ki minket.
2016. márc. 19. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

a leírásból sejtem, milyen betegséged lehet, hasonló cipőben járunk... :( szóval teljesen átérzem, hogy mit érezhetsz most

valószínűleg én is azt tenném, amit te

2016. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem vagy a férjemnek szólnék, hogy beszéljen velük, vagy én mondanám meg nekik, hogy a beszélgetést véletlenül meghallotta a férjed és nagyon rosszul esik, hogy így gondolkodnak. Illetve, igen, megmondanám azt is, hogy nem kell erőltetni, ha ennyire nehezükre esik tisztelni a fiuk választottját.

Egyébként nagyon sajnálom, szörnyű érzés lehet. :( És remélem, a betegségeden sikerül túllened. :)

2016. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 acelsziv ***** válasza:
95%

Ettől a ponttól kezdve nem létezne olyan, hogy após, vagy anyós. Csak plusz két fő akit nem akarok 20 km -es körzetemben meglátni.

És még valami. Lehet, hogy fölnevelte a férjedet, de ez neki kötelessége volt. A férjed viszont nem köteles eltűrni, hogy a családját bántsák és ki KELLENE állnia értetek - vagy tévedek?

2016. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 omba ***** válasza:
100%

"unokázhatnak" - hát ez nem tartozik az alapvető emberi jogok közé a banyának meg amúgy sem az unokája.

És ha egy család egyik tagja sem lát szívesen egy másik családot, akkor nem kell őket meghívni.


Ha nem lehet elkerülni, akkor meg azt a régi kavarós történetet vesézgetném, amiben az új asszony próbált a a férjedet az apjával összeugrasztani, jövőre már biztosan nem lesz kedve a vendégeskedéshez.

2016. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Így tennék. Ha szóvá tennék a viselkedésedet, akkor pedig szembesíteni kell őket azzal, amit rólatok mondtak.

Ne kezdeményezz vitát, de ha ők kezdik, akkor állj ki magadért.

2016. márc. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Minek hívtad meg magadhoz őket? Inkább mondtad volna azt, hogy a ti házatokba ezután ne jöjjenek, te sem mész hozzájuk, de a férjed mehet, amikor szeretne (tehát most, húsvétkor is) és viheti a kisgyereket is.

Utána már a férjeden múlna, hogy ő mit bocsát meg és mit nem őnekik.

2016. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!