Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ez így korrekt?

Szerintetek ez így korrekt?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom a nővérem menyét. Vannak dolgai, de ez most nem tartozik ide, inkább leírom, ami miatt feltettem a kérdést. Mikor különköltöztek unokaöcsémmel, felállította a szabályokat:hogy előzetes bejelentés nélkül hozzájuk nem lehet beállítani. Ezzel még nincs is gond, nem mindenki van mindig vendégfogadásra elkészülve. Viszont magára nem vonatkoztatja ezt az aranyszabályt: tegnap tesómnál kávéztunk, egyszerre csak csengetés, és köszönés nélkül elindult a mosdó felé, azt imitálva, hogy majd be pisil. Mikor végzett, belelesett a csészénkbe, és megjegyezte, ő se ivott még ma kávét. Tesóm vágott egy pofát, de elindult a konyhába, én viszont rákérdeztem, na mi van, rá nem vonatkozik a bejelentkezési szabály? Úgy nézett rám, mint borjú az új kapura, nem is értette miről beszélek.

Kedves menyek, ti akik felállítjátok anyósotoknak a szabályokat, azt magatokra nézve is kötelezőnek tartjátok? Mert szerintem így lenne korrekt.


2022. júl. 25. 12:48
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
63%
Nem hihető a történet, de biztos így is lesznek páran akik majd ráharapnak és szarozzák a csajt, szóval jár a keksz.
2022. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
92%
Én kedves meny vagyok. Magamra nézve is ugyanazok a szabályok vonatkoznak :)
2022. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Ahány ház annyi szokás. Ő nem szereti, ha hívatlanul mennek hozzá, ezért megmondta, hogy ne menjenek hozzá hívatlanul. Ha a nővéred sem akarja, hogy hívatlanul beállítsanak hozzá, akkor ő is nyugodtan megkérheti a családot. De ha neki eddig nem volt probléma, hogy beugrott valaki hozzá, akkor ezután miért lenne az? Ez nem korrektség kérdése, hanem szokásé, illetve hogy kinek mennyit enged a komfort érzete.
2022. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

2es,ha az én menyem lenne, már én is lerendeztem volna.

1es,tartsd meg a kekszed. Ja, nem hihető a történet, mert csak az anyós lehet szar, igaz.

2022. júl. 25. 12:57
 5/44 anonim ***** válasza:
89%
A novered menyéhez neked mi a jó ég kozod van?
2022. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
72%
Igen, igen, a meny véletlenül pont akkor járt anyósa felé, akivel ráadásul nem is jó a kapcsolatuk, mikor rájött a szapora, te meg véletlen pont akkor voltál ott és láttad. És persze még pofátlanul kávéra is meghívatja magát, csak hogy lássuk mi is micsoda szörnyeteg. Hát igen, micsoda véletlenek vannak.
2022. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
89%
És mi a gondod? Neked ehhez mi közöd? Ha a tesódat zavarja, majd szól.
2022. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%

Kaksikavaró vénasszony, mi közöd van neked a testvéred menyéhez?

Teljesen jogos, hogy ha valaki nem akarja, hogy bejelentkezés nélkül a nyakára menjenek. Bárkinek joga van hozzá, hogy ne fogadja a hívatlanul érkező vendéget. Igen, a testvérednek is. Ha ő ez irányú igényét nem fejezte ki a menye felé, akkor viszont így járt. Tudod, néma gyereknek az anyja se, nem hogy a menye.

2022. júl. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%

Kedved menyként mondom.

Nincsenek ilyen felállított szabályaim, mert anyósom tök normális!

Én se vok mindig vendégekre készülve (van h kupi van, van h nincs elmosogatva) Ő nem szólt még ne soha emiatt ha véletlenül olyankor jött át. Tehát nem kellett soha azt mondanom h jelentkezzen be mielőtt jön. De nem is állít ide random heti többször csak úgy.

2022. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
81%

9-es véleményéhez áll közel az enyém, csak másképp fogalmaznám meg.

Egyelőre nem tudjuk, hogy a nővéredet zavarja-e a váratlanul betoppanó menye vagy sem. Lehet, hogy kifejezetten mondta, hogy hozzájuk nem kell bejelentkeznie a fiának/menyének, ha épp be akar ugrani. Ha zavarja, akkor pedig elvárható, hogy ezt mondja meg neki. Ha netán zavarja és mondta is a menyének, akkor, de csakis akkor igazat adok neked.

Továbbá egyetértek veled abban, hogy ha valakihez odaértem, pláne, ha az illető egy generációval idősebb nálam, akkor nincs az a sürgős szükség, ami megakadályozna abban, hogy illendően köszönjek a háziaknak. Na meg az is bunkóság, hogy kvázi rendel magának kávét az anyósa-apósa házában. Vendégségben alapvetően akkor fogyasztunk, ha kínálnak minket. Ez persze nem egészen vendégség, itt simán belefér egy udvarias kérés, de semmiképpen sem ebben a stílusban, amit (a te leírásod alapján) a meny előadott.

2022. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!