Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan reagálnátok a következőre?

Hogyan reagálnátok a következőre?

Figyelt kérdés

Férjem születésnapját megünneplendő, elmentünk anyósomékkal négyesben ünnepelni egy elegánsnak mondható étterembe. Inkább gourmet jellegű ételek, de azért nem túlságosan. Anyósom már azzal kezdte, hogy ő nem szeret étterembe járni mert ő alig eszik amúgy is. Jó, hát ezen túllendültünk, bár nem gondoltam ezt egy megemlítésre méltó dolognak, így hogy ünnepelni jöttünk, amúgy se viszi el senki étterembe sose, így talán legalább ha mi meghívtuk akkor nem kéne ezt kihangsúlyozni. De rendben. Étlapot böngészve látom hogy kínban van, végül mindenki választ valamit. Végén persze anyós "hát na látjátok ezt mondtam hogy én ennyit nem tudok enni..." Mondjuk neki, hogy semmi gond, nem kell itt kellemetlenül éreznie magát, el tudják csomagolni, nem csak rajta fogott ki egyedül az étel, majd hazaviszi és jó lesz később.

Másnap anyós nagy elánnal meséli nekem telefonban, hogy mennyire örült a kutyájuk, mikor odaadta neki amit hazavitt az étteremből. Hát hirtelen nem is tudtam köpni-nyelni. Nem tudom már pontosan mit is evett, de valami libamájjal töltött hús volt. Nyilván azt csinál vele amit akar, ha kidobja az is az ő dolga, de hogy még így elújságolja hogy a kutyának dobta az ünnepi vacsorát amire meghívtuk, csak szerintem volt szemtelen dolog? Akkor ha ennyire becsülte legalább ne mondaná el, úgyse derült volna ki hogy nem ette meg a maradékot. Majd ezt azóta máskor is felhozta már szóba, rokonság jelenlétében is, én meg úgy éreztem leég a bőr az arcomról hogy így meséli... Nem rongyrázásból vittük őket elegáns helyre, hanem mert ünnepeltük, szerettünk volna méltó helyen vacsorázni, mi sem járunk sűrűn étterembe. De azért elmesélni hogy a drága vacsorát a kutya ette meg, nekem sok. Ezek után ha viszek neki valami házi süteményt mondjuk, lehet azt is a kutyának adja...



2022. aug. 30. 16:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
48%
Mese. Nem az érdekesebbek közül való.
2022. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem akarnál kötekedni (igen, te), nevetnél egy jót, na mama, legalább a kutya is ünnepelt ha már nem jöhetett velünk. Vihar a biliben.
2022. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%
Akkor most szidjuk az anyósodat, vagy mi az elvarásod?😂
2022. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
32%
Fake story.
2022. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hogy hogyan reagálnék rá, de annyi biztos, hogy nem akadnék ki rajta annyira amennyire te. Felesleges ezen idegeskedni, meg előre elkönyvelni, hogy mi lesz ha legközelebb viszel valamit. Rosszul esik, megtörtént, enged el, mást nem tehetsz
2022. aug. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy, nyilván szereti a kutyáját. Ha az sem érdekelne, ha kidobja, akkor nem mindegy, hogy a kutya ette meg?

Az már problémásabb, hogy ez sztori vendégségben, de így sem ér annyit a dolog, hogy ügyet csinálj belőle.

2022. aug. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
63%
Elég kicsi lehet az érzelmi intelligenciája, ha ezt így elújságolja, de felesleges ezért veszekedni vele. Hagyd rá, legfeljebb olcsó ételek viszel neki, étteremben pedig fizeti magának at ételt.
2022. aug. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%

És ha a kutya ette meg, azzal mi a gond? Nem a szemétbe dobta, a Buksit meg szereti, családtagnak tartja, neki is kedveskedni akart. Azért, mert az a kaja ki lett fizetve, nem kell erőszakkal letuszkolnia az egész adagot a saját torkán. Ha az étteremben hagyja a tányérján és a moslékban végzi, akkor is ki lennél akadva?

Elújságolni valóban nem kellett volna.

2022. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim válasza:
57%

A helyedben nem reagálnék rá semmit, nem ér meg annyit a dolog. Teljesen egyetértek amúgy, nem illendő dolog, sőt, kimondottan szemtelenség az anyósodtól, hogy ezt így nyíltan emlegeti (fordított helyzetben vajon hogyan esne neki az ilyesmi?).

Nem neked kellene emiatt szégyenkezned, ez csak őt minősíti. Talán van benne valami rejtett, gyerekes sértődöttség, dac, ezért viselkedik így. Szerintem legyél te az okosabb, ne húzd föl magad rajta. Lehet, hogy direkt ki akar provokálni egy veszekedést.

2022. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Akik azt írják fake story azok így milyen világból érkeztek? :D

Igazából azért esett ez rosszul, mert a férjem nagyon szerette volna, ha tudunk nekik kedveskedni. Még úgy is ha az ő születésnapja volt, szeretett volna kitenni magáért és a kedvükben járni, nem házikosztot eléjük rakni vagy útszéli csárdába menni. Korábban esett is már szó róla amikor anyós panaszolta csak így elejtve pár szóban hogy hát őt sose hívja senki szép helyekre meg ilyenek... amikor meg vinnénk akkor úgymond ez a hála.

2022. aug. 30. 17:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!