Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Válás után ti hogy viselkedtek...

Válás után ti hogy viselkedtek ex anyóssal?

Figyelt kérdés

Mikor megtudta, hogy válunk, akkor bömbölt, szó szerint, hogy akkor őt ne szakítsam el az unokától, meg hát velem is akarja tartani a kapcsolatot. Mondtam neki, nyugi, a fiával nem akarok együtt élni, ő marad a nagymama. Én hívtam rendszeresen, hogy mi van vele, illetve mi van az unokával. Aztán azt vettem észre, hogy miután lett új párom, ő egyre kevesebbszer hív. Gondoltam nem tud mit kezdeni a helyzettel. Még azt is elnéztem neki, hogy a télen a nagy műtétem után az egy dolog, hogy nem jött el látogatóba, de egy telefont meg nem eresztett, hogy hogy vagyok és hogy az unokájának van e szüksége valamire. Aztán a fiának, az én exemnek is lett új párja nem sokkal később. Na itt már ha én hívtam is havonta egyszer, hogy mi van az unokával, lerázott 2 perc alatt.

Nyár volt a csúcs. Felajánlotta , hogy a fiam ugye megy hozzá b nyaralni. Mondtam persze, mikor? Hát majd beszélünk róla. Júniusban már csak felhívtam, hogy akkor tényleg mehet e. Akkor mondta, hogy eltörte a lábfejében egy csontot, és majd a következő héten hív, hogy mi lesz, kell e műtét, bármi. Hát eltelt a következő hét, meg még utána vagy 5,igencsak július végén jártunk, mikor még mindig nem hívott fel. Aztán valamikor augusztus elején sikerült felhívná, miután kinyaralta magát és bejárta a fél országot, hogy akkor talán tudja vállalni a gyereket egy pár napra, meg augusztus végén egy hétre. Jó, menjen. Hát első körben 3 napot vállalt, második körben eljött a fiához, már nem is vitte el az unokát és rászánt másfél napot. Ezen már csak röhögtem. A balesete után én érdeklődtem, hogy van, akkor is lerázott. Azóta nem hívtam, nem is fogom, én nem puncsolok neki. Csak roppantul fáj és rosszul esik, hogy 22 évig éltem a fiával, minden szarból kimostam a fiát is és őt is. Én voltam az, aki gyerek, munka, egyetem, saját háztartás mellett rohangáltam 40 kilométert, mikor az előző műtétje volt, mert a másik két gyereke tett a fejére. Hogy én voltam, akire mindig számíthatott. És eldob, mint egy rongyot. Pedig mindig azt mondta, milyen jó, hogy ilyen menye van, meg én vagyok az első unokájának az anyja. És ő mennyire szeret. Hát, én nem ezek után. Hogy sem a gyereket nem hívja, sem engem. Van, hogy 2 hónapig nem hívja fel az unokát. A fiam hívja, vagy nem veszi fel, és vissza sem hívja, vagy ha felveszi, akkor is lerázza, mint engem.

A kérdés pedig az lenne, hogy nagyon bunkó leszek e, most lesz a szülinapja ex anyósnak. A gyereknek szólok, aztán eldönti, felhívta vagy sem. De én felköszöntöm facebookon, mint az összes ismerősöm, aki nem számít semmit. Aztán majd kíváncsian várom, hogy az én szülinapom eszébe jut e jövő hónapban.

Rettenetesen megbántott ő is és a drágalátos kislánya is. A sógornőm lenne a gyerek keresztanyja, de náluk is kimerült annyiban a dolog, hogy szülinapon, névnapon a gyereket felhívják, 2 mondat. És ennyi. Semmi érdeklődés, engem nem is keresnek. És nem értem, miért, mikor én ugyanúgy viselkedtem velük, mint a válás előtt.


2022. szept. 17. 06:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%
Engedd el. Elváltál a fiától, a fiának van új családja. Továbblépett. Az, hogy az unokáját nem keresi, más tészta, elég gáz, de az, hogy téged nem, az természetes. Már semmi közötök egymáshoz. Az, hogy a múltban miket tettél meg neki, nem kötelezi semmire, ezt is meg kell értened, akkor biztos hálás volt, de nem lehet a lekötelezetted egy életre, különösen, ha már nem is vagy része a családjának. Foglalkozz az új anyósoddal, szeresd őt, az ex családja pedig már nem az életed része.
2022. szept. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
1 vagyok, egyébként együttérzek, en voltam, aki anyósomat támogattam,m mikor meghalt apósom, az exférjem csak az örökséggel volt elfoglalva. Én mostam fel az utolsó hányást, én intéztem mindent. A másik fia és a másik menye is tett rá. Szabadsagra mentem, hogy felkaparjam a padlóról. Azóta elváltunk a fiával, exanyósom pedig nem keres, pedig nagyon akarta tartani a kapcsolatot. De ez van, el kell fogadni, ami akkor volt, az akkor volt, most minden más, nem férünk bele egymás életébe.
2022. szept. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%

Emlékszem az előző kérdésedre, akkor az volt a problémád, hogy anyós a törött lábával mégsem akarja bevallalni az unokat.

Nem, neked nem kell felkoszonteni, ha nem akarod. A gyereknek igen, pláne ha a nagyanyja őt fel szokta köszönteni. Amúgy sosem értettem az ilyen kicsinyes gondolkodást: ha nem köszönt fel én se teszem. Értelmes ember azért köszönti meg a másikat, mert az q másik személy jelent neki valamit, nem azért, hogy majd az is koszontse. A Facebook gratuláció meg röhejes, mindig is annak tartottam. Nekem pl ezért nem nyilvános a születésnapom

2022. szept. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

#3 nekem sincs kint a szülinapom, pont ezért. De az ex anyós imádja kifelé mutatni a dolgokat.

Akkor is megtettem, félre tettem a rossz érzésem és érdeklődtem, felhívtam. Azért érdekelt is hogy mi van vele. De kB mintha a szomszéd h nénivel beszéltem volna, akivel köszönő viszonyban vagyunk.

Igazából tényleg az zavar, hogy ő volt, aki annyira odáig volt hogy legyünk ezután is ugyanúgy jóban, mint eddig. És ő tesz rá.

Az exférjemnnek is szülinapja lesz. Azon kívül, hogy a gyereknek szólok, mikor van és valamit illene venni neki, nekem nem kell kézen fogni a gyereket és menni vele ajándékot venni az apjának, ugye?

2022. szept. 17. 06:54
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, te korrekt voltál, ő nem akart élni azzal a lehetőséggel, hogy továbbra is szoros kapcsolata legyen az unokájával.


Ha én válnék el - nem tervezem :D -, szintén tartanám a kapcsolatot anyósommal, mondjuk én tényleg szeretem őt, ő meg imádja az unokáit, 100% biztos vagyok benne, hogy tartaná is vele a kapcsolatot.


Ha te mindent megtettél, ő meg nem kíváncsi az unokájára, akkor ez van, nincs több teendőd. De szerintem nem kell felköszöntened senkit szülinapján, hagyd ezt a jàtszmázást, ne várd, hogy téged is visszaköszöntsenek, ők már elengedtek téged, te is engedd el őket. Ennyi.

2022. szept. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%

"Igazából tényleg az zavar, hogy ő volt, aki annyira odáig volt hogy legyünk ezután is ugyanúgy jóban, mint eddig. És ő tesz rá."


Tudod, az emberek változnak. Semmi gond nincs ezzel. Neki már nem a menye vagy, csupán az unoka anyja. Nincs a világon semmi ok arra, hogy téged hivogasson, megkoszontson, vagy egyáltalán bármiféle kapcsolatban legyen veled. Ott a fia, a gyerek apja, vele lehet az ilyen dolgokat neki megoldania.


"Az exférjemnnek is szülinapja lesz. Azon kívül, hogy a gyereknek szólok, mikor van és valamit illene venni neki, nekem nem kell kézen fogni a gyereket és menni vele ajándékot venni az apjának, ugye?"


Kicsinyesseg, sértettség a köbön. Az én szüleim is elvaltak anno. Én 6 éves voltam, a húgom 3. Nyilván fogalmunk nem volt mikor van apánk születésnapja. Bizony anyám elvitt bennünket ajándékot vasarolni apámnak. Sőt, kapaszkodj, a nőjének is, akivel anno megcsalta. Mindig vettünk együtt valamit neki is a nevnapjara, karácsonyra. Apámnak ugyanez már nem jutott eszébe, hogy esetleg ő is "viszonozhatná" anyámnak a figyelmességet. Ettől függetlenül anyám továbbra is vitt bennünket vásárolni, később pedig amikor idősebbek lettünk időben figyelmeztetett, többször is, és pénzt is adott az ajándékokra.

2022. szept. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

13 éves a fiam, már félig meddig önálló. Azért gondoltam, hogy szólok neki, mikor van az apja szülinapja. Beszélgettünk, mit lehetne neki venni. Mondtam is a fiamnak, ha ő is szeret ajándékot kapni, a másik is. Ha kéri, el is megyek vele vásárolni. De sok kedvem nincs, hiszen az apja minden alkalomkor ócsárolta a tortát, ajándékot, ünnepi menüt, mindent.

Az utódommal nincs bajom, kedves kis nő, aranyosak a gyerekei is. Csak ő nem óhajt velünk barátkozni. Fél éve van az exemmel, a gyerekem többször volt ott dolgozni nála, de egy közös ebéd vagy vacsora már nem fért bele. Sosem közeledett felém a csaj, azután sem, hogy én megtettem az első lépést.

2022. szept. 17. 07:20
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

Sosem közeledett felém a csaj, azután sem, hogy én megtettem az első lépést - bocs, miért kéne bárkinek az barátja exéhez! közeledni? :D Az én vicce.


Hagyd békén a csajt, ő nem akar veled haverkodni és tök igaza van.

2022. szept. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Mert úgy gondolom, ha egyszer az exem, meg ez a csaj komolyra fűzik a kapcsolatukat, akkor a gyerek miatt el kell viselnie engem. Hiszen lesz ballagás, esküvő, bármi, ahol a gyerek mellett az apja lesz és én. Ő pedig másodhegedűs. Ugyanúgy, ahogy az én exem az ő gyerekei esetében. Bár ahogy az ex halad, a gyerek előbb utóbb leépíti.
2022. szept. 17. 07:27
 10/35 anonim ***** válasza:
22%

"Hiszen lesz ballagás, esküvő, bármi, ahol a gyerek mellett az apja lesz és én. Ő pedig másodhegedűs. Ugyanúgy, ahogy az én exem az ő gyerekei esetében"


Vagy nem. A megnyilvanulasaid alapján te se vagy épp egy szeretetre méltó lény. A gyereked és a "kis nő" szépen lassan kiepithet olyan jó kapcsolatot, ami vetekedhet simán a vérrel. Lehet ő lesz ott a balalgqson, esküvőn a gyerek mellett az apjával és bizonynte leszel q masodhegedus

2022. szept. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!